• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie zdrowotne bezrobotnego

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Anita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.9.2015 11:14
Wiem, że były podobne tematy, ale nie mogłam tam znaleźć tego, co mnie interesuje. Konkretnie chodzi o to, że pracuję na umowę o dzieło i nie mam ubezpieczenia zdrowotnego. Gdybym pomiędzy jedną a drugą umową rejestrowała się w Urzędzie pracy jako bezrobotna, to czy nikt by się nie przyczepił? Umowa o dzieło nie ma ram czasowych, tylko datę podpisania i właściwie na drugi dzień może być już spełniona, więc moim zdaniem byłoby to możliwe. Pytanie tylko, ile trzeba czekać aż PUP ubezpieczy mnie w NFZ? Bo przy każdej kolejnej umowie musiałabym się wyrejestrowywać, a za parę dni znów rejestrować i trochę zachodu by z tym było, no ale nie widzę obecnie innej możliwości.
Cytuj
Gawron

Niezarejestrowani

7.9.2015 11:39
Ubezpieczona jestes automatycznie od momentu podpisania wniosku w PUP. Ale moze zastanów się nad indywidualnym oplacaniem, bo tak to sporo ryzykujesz.
Cytuj
Anita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.9.2015 13:30
Indywidualne opłacanie to podobno coś około 300 złotych miesięcznie, a przy zarobkach około tysiąca złotych nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek.
Czym ryzykuję w ten sposób? Nielegalne to chyba nie jest?
W końcu według umowy i tak przez większość miesiąca nie pracuję, więc mogę być zarejestrowana. Pytanie, czy się nie przyczepią, jak cały czas tak będę robić, miesiąc w miesiąc.
Cytuj
Odpowiedź