• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

jakie ubezpieczenie od zderzenia ze zwierzyną?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Gracjal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2015 11:32
Jadąc wczoraj miałem bardzo niebezpieczną sytuację, gdy przy prędkości około 90 km/h niemal przed maskę wyskoczyła mi z zarośli sarna. Na szczęście od razu zawróciła z powrotem w krzaki, ale co się strachu najadłem, to moje. Gdyby nie zawróciła, to może mi by się nic nie stało, bo bym jednak zredukował prędkość, ale jeśli chodzi o samochód, to cały przód byłby skasowany.
Czy istnieje więc jakieś ubezpieczenie, pozwalające mi otrzymanie odszkodowania, gdyby kiedyś doszło do takiego zdarzenia?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

16.8.2015 9:50
Gracjal napisał
Jadąc wczoraj miałem bardzo niebezpieczną sytuację, gdy przy prędkości około 90 km/h niemal przed maskę wyskoczyła mi z zarośli sarna. Na szczęście od razu zawróciła z powrotem w krzaki, ale co się strachu najadłem, to moje. Gdyby nie zawróciła, to może mi by się nic nie stało, bo bym jednak zredukował prędkość, ale jeśli chodzi o samochód, to cały przód byłby skasowany.
Czy istnieje więc jakieś ubezpieczenie, pozwalające mi otrzymanie odszkodowania, gdyby kiedyś doszło do takiego zdarzenia?


Na pewno, ogólnie rzecz ujmując AC/KR. Jeśli ma Pan takowe, to warto zajrzeć do o.w.u. lub porozmawiać z swoim pośrednikiem. Jeśli doszłoby do takiego zdarzenia, oby nie, to likwidacja szkody z AC/KR wiąże się z obciążeniem tej polisy, czyli z korektą zniżek z tyt. stażu bezszkodowego. Oczywiście jest możliwość regresowania tej szkody, ale to jest zawiłe, trudne i trwa dość długo. Proponuję kontakt z Pana Ubezpieczycielem ( nawet jeśli ma Pan tylko OC kom.), postawienie problemu i prośba o wyjaśnienie jakie on widzi możliwości rozwiązań. Na warunkach BLS-u na razie nie widzę możliwości załatwienia takiego problemu ale może się mylę.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Gracjal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.8.2015 7:38
Aha, czyli z Ac jest możliwość naprawienia takiej szkody? A jak wyglądają ewentualnie waśnie szkody na osobach, to znaczy, jak wyglądałaby sytuacja, gdyby w takim zdarzeniu ktoś, ja lub pasażer został ranny? Czy to byłaby moja wina? Kto wypłaciłby wówczas odszkodowanie?
Dodam, że to spotkanie ostatnio miało miejsce nie na drodze śródleśnej tylko na normalnej, między polami, nieoznaczonej żadnym znakiem 'uwaga zwierzyna' ani nic takiego.
Cytuj
renia

Niezarejestrowani

18.8.2015 12:01
Jesli masz AC to wsyztsko zostanie wypłacone z tej polisy.
Cytuj
Gracjal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.8.2015 10:29
renia napisał
Jesli masz AC to wsyztsko zostanie wypłacone z tej polisy.


A nie zależy to od różnych czynników? AC mam, ale w OWU nie ma wzmianki o zderzeniu ze zwierzyną.
Wydaje mi się, że w sytuacji, gdy jadę drogą daleko od lasów, między polami i coś takiego na mnie wyskoczy to nie jest to moja wina, ale jak zapatrują się na to firmy ubezpieczeniowe?
A może wtedy można kogoś pozwać odszkodowanie, tylko kogo?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.8.2015 13:50
a jak ktoś uszkodzi auto na parkingu i sprawca nie jest znany? również likwidujesz z własnego AC...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
narut

Niezarejestrowani

19.8.2015 13:53
Właściciela drogi, np. gminę
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

19.8.2015 14:27
taaa a oni juz na pewno ot tak wypłacą odszkodowanie.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

19.8.2015 14:27
taaa a oni juz na pewno ot tak wypłacą odszkodowanie.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

19.8.2015 20:27
Gość napisał
taaa a oni juz na pewno ot tak wypłacą odszkodowanie.

Jesto kłopot ale nie jest tak źle. "Bezpieczniejsze " w takich przypadkach są tzw. polisy w formule "all risks", gdzie w def. zakresu, w o.w.u. zazwyczaj zakres ten określa się następująco:'wskutek wszelkich zdarzeń powstalych niezależnie od woli ubezpoieczającego...". W klasycznych polisach jest mowa o zderzeniu się z przeszkodą, co zwierzyny jako takiej do końca nie wyklucza. Trzeba jeszcze zajrzeć do tzw. "wyłączeń" odpowiedzialności. Nie powinno byc problemu z odpowiedzialnościa za zderzenie ze zwierzęciem czy to domowym, czy leśnym. Tak jak wcześniej wspomniałem może byc kłopot z regresem, ale tu trzeba być w kontakcie z Ubezpieczycielem i pomóc mu w udowodnieniu odpowiedzialności tym, którzy na mocy zapisów prawa ciężar winy ponoszą. Gdy mamy do czynienia ze zwierzęciem domowym, to sprawa jest prostsza (OC gospodarstwa rolnego, OC związane z ubezpieczeniem domu, mieszkania, etc). A zwierzyna leśna? Nie jestem pewien, ale chyba Lasy Państwowe i PZŁ, ale Ubezpieczyciel będzie wiedzial co robić. Jeśli oznakowanie drogi było wadliwe, to kłopot ma także Zarząd Dróg. Ciężar udowodnienia - to jest problem. Czasami wygląda to tak, jak w starej anegdocie. Kierowca rozjechał jadąc przez wieś kurę. Zabral ją i zaniósł do najbliższego gospodarstwa. Panie gospodarzu to wasza? Ni, u mnie takich płaskich nima.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź