• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Pismo z zusu Emerytura

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
bertele

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.8.2015 11:55
Na dniach przyszło do mnie pismo z zusu.Patrzę się tam a w pismie informacja, że mogę liczyć na emeryturę w wysokości 200 zł a jak będę pracował do 67 roku życia to 700 zł... I jeszcze jest to prognozowana wysokość tak wiec może wcale takiej emerytury nie być . Może być jeszcze mniejsza. I tutaj pytanie gdzie się znajdują moje składki. Zus buduje sobie pałace i tak naprawdę to niewiele wystarcza na świadczenia dla następnych pokoleń. Jak mogę zabezpieczyć swoją przyszłość?
Cytuj
renia

Niezarejestrowani

6.8.2015 12:08
Załoź trzeci filar, znajdź jakiś dobry produkt, niektóre są na prawde zyskowne.
Cytuj
gapik

Niezarejestrowani

6.8.2015 12:34
No tak, ale jest pytanie jaki produkt jest dobry? I czy i tego nie zagrabią?
Cytuj
bertele

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.8.2015 13:22
Na chwilę obecna to mam lekkie długi,z których muszę się wreszcie wygrzebać ale faktycznie będę musiał się chyba zastanowić nad ząłóżeniem sobie jakiegoś 3 filaru. Zastanawiam się jednak czy i tego nie będą chcieli ograbiać. Co jest Waszym zdaniem lepsze? Odkładanie sobie pieniędzy na ike czy może jednak na własną rękę składanie na lokatach oraz kontach oszczędnościowych?
Cytuj
Gonia

Niezarejestrowani

6.8.2015 13:34
Jak zołaożysz ike czy ikze to jakos specjalnie nie musisz sie martwic, a jednak lokaty czy ko przeznaczone sa troche na inny cel. Bardziej na bieżące cele.
Cytuj
Alex

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2015 8:03
Oczywiście zostaje pytanie, czy nasi rządzący nie zechcą nam zabrać tego, co odkładamy na IKE, jak to zrobili z OFE.
Ale na ZUS nie ma co liczyć tym bardziej, więc już chyba lepiej zaryzykować.
Może ktoś wie, czy te środki, które wpłacamy na IKE są w jakiś sposób gwarantowane? Bo idea tego konta chyba polega na inwestowaniu w różne aktywa, nie mylę się?
I interesuje mnie też, co się dzieje z tym kontem, jeśli na przykład stracę pracę i płynność finansową i przez jakiś czas nie będę mógł dokonywać wpłat?
Cytuj
haiko

Niezarejestrowani

7.8.2015 9:11
wszystko mozliwe...niestety
Cytuj
karol44

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.8.2015 16:37
Może nie dajmy się zwariować, bo idąc tym tropem to dojdziemy do wniosku, że najbezpieczniej jest trzymać pieniądze w skarpecie.A wiadomo, że to nie jest dobry pomysł.
Myślicie, że naprawdę nasze państwo może się kiedyś dobrać do pieniędzy z IKE?
Jeśli tak to może lepiej odkładać je na kontach oszczędnościowych,a potem na lokatach?
Cytuj
gabi

Niezarejestrowani

10.8.2015 10:16
Niby nie powinno, ale jak im znacnie znow brakowac to kto wie...
Cytuj
jerry

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.8.2015 13:46
Ja obecnie mam ike w mbanku. Wplacam tam co miesiąc niewielką sume a wyliczyli mi tam,że w wieku 60 lat będę otrzymywał dzieki temu dodatkowe 2000 zł miesięcznie .Nie jest to dla mnie obecnie praktycznie żadne obciążenie finansowe a jednak jestem bardziej pewny swojej przyszłości. Nie będe liczyl jedynie na zus. Staram się sam wziać pewne sprawy w swoje ręce.
Cytuj
Odpowiedź