• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Chcą mi oddać ubezpieczenie, za jaki okres?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
JuliaB

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2015 16:16
Tydzień temu spłaciłam kredyt zaciągnięty w banku BGŻ. Spłaciłam go dużo wcześniej, bo był wzięty na 3 lata, a ja spłaciłam po 5 racie, wiec powiedziano mi, że otrzymam zwrot ubezpieczenia. I teraz się zastanawiam, na jakiej zasadzie dostanę ten zwrot: czy za te miesiące, co spłacałam (5 rat), czy za te, których nie spłaciłam (31 rat), czy może jest to liczone jeszcze inaczej? Mógłby mi to ktoś objaśnić?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.7.2015 16:30
za te których nie spłaciłaś, przez 5 miesięcy z ubezpieczenia korzystałaś więc za ten okres zwrotu nie otrzymasz

ps
bank sam o tym poinformował? zwykle jest tak, że klient musi sam wystąpić o zwrot, a jak tego nie zrobi to bank uważa, że pomimo wcześniejszej spłaty klient nadal chce z ubezpieczenia korzystać
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

15.7.2015 21:17
W momencie zawierania umowy kredytowej, bank doliczał koszt ubezpieczenia. Koszt ten najczęściej zwiększał kwotę brutto kredytu, która potem była dzielona na ilość rat wpisanych w umowie. Płacąc przez pięć miesięcy, w tym czasie byłaś ubezpieczona od ryzyk zawartych w warunkach do umowy. Kiedy spłaciłaś całkowicie kredyt, ustał obowiązek ubezpieczeniowy, a na koncie powstała nadpłata z tytułu niewykorzystanej kwoty ubezpieczenia. Oczywiście miałaś szczęście, że pracownik Banku o tym poinformował, bo najczęściej po spłacie trzeba samemu dochodzić zwrotu, o ile oczywiście jest się tego świadomym.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
JuliaB

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.7.2015 8:19
No ja bym nie była świadoma, bo nie miałam pojęcia, że coś takiego można otrzymać. To nie był mój pierwszy kredyt i do tej pory nikt mi nawet nie wspomniał i sama też nie wiedziałam. Tym razem było inaczej, z czego w tym momencie się cieszę. Dobrze, że mi panowie uświadomiliście, że zwykle wygląda to inaczej, teraz już będę wiedziała.
A tak w ogóle, to po co ktoś miałby chcieć korzystać z ubezpieczenia, przecież ono nic nie daje, jeśli nie ma kredytu?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

16.7.2015 10:50
dokładnie, to działa tak samo jak ubezpieczenie samochodu, jak go sprzedasz to przecież ubezpieczenia nie potrzebujesz więc możesz wnioskować o niewykorzystaną składkę
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź