• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Wyrejestrowanie samochodu a zwrot oc

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ramzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2015 10:23
Mój samochód parę dni temu został doszczętnie skasowany i niestety, ale czeka na wyrejestrowanie i kasację.
Problem w tym, że zaledwie tydzień temu wykupiłem i opłaciłem nową polisę oc. Jakby nie patrzeć kosztowało mnie to 500 złotych, bo od razu zapłaciłem całość. Czy w takim wypadku ubezpieczyciel zwróci mi niewykorzystaną część opłaty czy nie ma na to szans?
Cytuj
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2015 11:02
Zapłaciłeś, kasa przepada, ale może złóż wniosek, a nuż coś odzyskasz.
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

7.7.2015 15:07
ramzi napisał
Mój samochód parę dni temu został doszczętnie skasowany i niestety, ale czeka na wyrejestrowanie i kasację.
Problem w tym, że zaledwie tydzień temu wykupiłem i opłaciłem nową polisę oc. Jakby nie patrzeć kosztowało mnie to 500 złotych, bo od razu zapłaciłem całość. Czy w takim wypadku ubezpieczyciel zwróci mi niewykorzystaną część opłaty czy nie ma na to szans?
Od dnia wyrejestrowania skasowanego auta należy się zwrot niewykorzystanej składki, jeżeli wrak sprzedaż i dalej będzie zarejestrowany to zwrotu składki oczywiście nie otrzymasz, bo auto musi być dalej ubezpieczone.
Wypowiedź została zmieniona przez: Krzysztof Wilczyński 7.7.2015 15:09
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2015 16:00
o, to akurat sprawiedliwe rozwiązanie.
Cytuj
ramzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2015 17:30
Krzysztof Wilczyński napisał
Od dnia wyrejestrowania skasowanego auta należy się zwrot niewykorzystanej składki, jeżeli wrak sprzedaż i dalej będzie zarejestrowany to zwrotu składki oczywiście nie otrzymasz, bo auto musi być dalej ubezpieczone.


Dziękuję bardzo za pomoc. Nie wie pan jeszcze, albo może ktoś inny posiada informację, w jakim terminie od wyrejestrowania samochodu muszę powiadomić ubezpieczyciela?
I czy to się składa na jakimś specjalnym druku czy po prostu wystarczy napisać podanie?
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

8.7.2015 8:12
ramzi napisał
Krzysztof Wilczyński napisał
Od dnia wyrejestrowania skasowanego auta należy się zwrot niewykorzystanej składki, jeżeli wrak sprzedaż i dalej będzie zarejestrowany to zwrotu składki oczywiście nie otrzymasz, bo auto musi być dalej ubezpieczone.


Dziękuję bardzo za pomoc. Nie wie pan jeszcze, albo może ktoś inny posiada informację, w jakim terminie od wyrejestrowania samochodu muszę powiadomić ubezpieczyciela?
I czy to się składa na jakimś specjalnym druku czy po prostu wystarczy napisać podanie?
Zgłoś się do agenta u którego ubezpieczałeś auto, na pewno pomoże ( oczywiście musisz mieć dokumentację związaną ze sprawą ). Powodzenia :)
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
ramzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2015 8:36
Krzysztof Wilczyński napisał
Zgłoś się do agenta u którego ubezpieczałeś auto, na pewno pomoże ( oczywiście musisz mieć dokumentację związaną ze sprawą ). Powodzenia :)


No u mnie akurat było ubezpieczone przez internet. Może wie Pan, gdzie powinienem się zgłosić w takim wypadku?
Wystarczy do jakiegokolwiek agenta, który reprezentuje moje towarzystwo ubezpieczeniowe?
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

8.7.2015 11:03
ramzi napisał
Krzysztof Wilczyński napisał
Zgłoś się do agenta u którego ubezpieczałeś auto, na pewno pomoże ( oczywiście musisz mieć dokumentację związaną ze sprawą ). Powodzenia :)


No u mnie akurat było ubezpieczone przez internet. Może wie Pan, gdzie powinienem się zgłosić w takim wypadku?
Wystarczy do jakiegokolwiek agenta, który reprezentuje moje towarzystwo ubezpieczeniowe?
I tu masz problem :( - znajdź infolinię swojego ubezpieczyciela i zapytaj o procedurę? Na przyszłość proponuję znaleźć w okolicy agenta :)
Wypowiedź została zmieniona przez: Krzysztof Wilczyński 8.7.2015 11:04
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Grzegorz Woźniak

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 172 razy

Wyślij wiadomość

14.7.2015 22:49
ramzi napisał
Krzysztof Wilczyński napisał
Zgłoś się do agenta u którego ubezpieczałeś auto, na pewno pomoże ( oczywiście musisz mieć dokumentację związaną ze sprawą ). Powodzenia :)


No u mnie akurat było ubezpieczone przez internet. Może wie Pan, gdzie powinienem się zgłosić w takim wypadku?
Wystarczy do jakiegokolwiek agenta, który reprezentuje moje towarzystwo ubezpieczeniowe?


Infolinia bądź wniosek bezpośrednio do ubezpieczyciela z załączonym potwierdzeniem wyrejestrowania pojazdu.
Cytuj
Grzegorz Woźniak
Doradca finansowo - ubezpieczeniowy
tel. 502019859
email: wozniakgrzegorz@op.pl
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Niezarejestrowani

28.7.2015 18:16
ramzi napisał
Krzysztof Wilczyński napisał
Od dnia wyrejestrowania skasowanego auta należy się zwrot niewykorzystanej składki, jeżeli wrak sprzedaż i dalej będzie zarejestrowany to zwrotu składki oczywiście nie otrzymasz, bo auto musi być dalej ubezpieczone.


Dziękuję bardzo za pomoc. Nie wie pan jeszcze, albo może ktoś inny posiada informację, w jakim terminie od wyrejestrowania samochodu muszę powiadomić ubezpieczyciela?
I czy to się składa na jakimś specjalnym druku czy po prostu wystarczy napisać podanie?


W uzupełnieniu poprzednich wypowiedzi, gwoli ścisłości:
Art. 32 ust. 1 Ustawy z dnia 22 maja 2003 r.
o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.... mowa tam o 14 dniach od dnia przeniesienia własności pojazdu.
Art. 33: "Umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych ulega rozwiązaniu:...., z chwilą udokumentowania trwałej i zupełnej utraty posiadania pojazdu mechanicznego w okolicznościach niepowodujących zmiany posiadacza, z uwzględnieniem art. 79 ust. 1 pkt 5 ustawy – Prawo o ruchu drogowym..."
Art. 41, ust. 1: " Zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia przysługuje w przypadku:
1) wyrejestrowania pojazdu mechanicznego lub udokumentowania trwałej i zupełnej utraty posiadania pojazdu mechanicznego w okolicznościach nie powodujących zmiany posiadacza, z uwzględnieniem art. 79 ust. 1 pkt 5 ustawy – Prawo o ruchu drogowym...
Zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia w przypadku rozwiązania umowy ubezpieczenia następuje niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia wypowiedzenia umowy ubezpieczenia lub w przypadku odstąpienia od umowy od dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu lub od dnia powzięcia przez zakład ubezpieczeń wiadomości o rozwiązaniu umowy przed upływem okresu, na który została zawarta z innych przyczyn, niż wypowiedzenie lub odstąpienie."
Co do druków powiadomień, to w/w Ustawa tego nie precyzuje. Niewątpliwie albo internetowo albo do przedstawiciela ZU należy dostarczyć nie tylko ksero potwierdzone dokumentu z szrotu, ale także, w tym przypadku, trzeba przedstawić decyzję o wyrejestrowaniu pojazdu.
Cytuj
Odpowiedź