• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Ubezpieczenie w pracy za granicą

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Basia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 14:11
Wyjeżdżam do pracy do Holandii i zastanawiam się, czy potrzebuję jakiegoś dodatkowego ubezpieczenia. Jadę przez agencję i oni mają mi co tydzień od pensji potrącać 20 euro na ubezpieczenie, ale nie wiem, czy dostanę jakieś warunki czy inne informacje, czy też jest to tylko taki pic na wodę. I zastanawiam się, czy w związku z tym potrzebuje też dodatkowej ochrony. Ile by to mniej więcej kosztowało?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 14:36
poproś o warunki tego ubezpieczenia, w końcu masz prawo wiedzieć za co masz zapłacić te prawie 330 zł miesięcznie, to spora kwota jak na ubezpieczenie, ponad 4000 zł rocznie!
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2015 8:23
Agencje sobie naliczają takie opłaty, sam jestem ciekaw ile z tego idzie faktycznie na ubezpieczenie i co się dostaje w zamian. Rozumiem, że wyjeżdżając do pracy za granicę nie można być ubezpieczonym w Polsce jako bezrobotny, bo trzeba się wyrejestrować?
Wtedy właściwie jesteśmy skazani na to, co oferuje agencja.
Cytuj
stachu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2015 9:14
Trzeba dokladnie sprawdzic zakres. Moze sie okazac, ze sama znajdziesz duzo tansze ubezpieczenie. Koszt faktycznie wysoki.
Cytuj
pomaranek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2015 12:25
A czy to nie jest tak,że jeśli ktoś jest zatrudniony za granicą legalnie. W kraju UE to nie jest automatycznie ubezpieczony? Czy trzeba jednak kupować sobie takie osobne ubezpieczenie?

Pytam się ponieważ sam w przeszłości wiele razy jeździłem na zbiory szparagów do Niemczech w sezonie i nie pamiętam abym miał płacić jakiekolwiek ubezpieczenie.
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

18.6.2015 14:16
Basia napisał
Wyjeżdżam do pracy do Holandii i zastanawiam się, czy potrzebuję jakiegoś dodatkowego ubezpieczenia. Jadę przez agencję i oni mają mi co tydzień od pensji potrącać 20 euro na ubezpieczenie, ale nie wiem, czy dostanę jakieś warunki czy inne informacje, czy też jest to tylko taki pic na wodę. I zastanawiam się, czy w związku z tym potrzebuje też dodatkowej ochrony. Ile by to mniej więcej kosztowało?
W EH podstawowe ubezpieczenie KL z rozszerzeniem o pracę fizyczną to koszt do 100 zł/mc. Proszę pamiętać EKUZ to nie KL, radzę posiadać EKUZ+KL.
Wypowiedź została zmieniona przez: Krzysztof Wilczyński 18.6.2015 14:19
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Basia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2015 15:39
To KL to skrót od kosztów leczenia?
Zaraz sprawdzę sobie stronę Ergohestii, zobaczę, co tam mają.
Agencja ma mi przesłać OWU, to sobie na spokojnie porównam.
Rozumiem, że takie ubezpieczenie w Ergohestii czy innym towarzystwie nie ma żadnego okresu karencji i obowiązuje od dnia zawarcia? Czy od momentu przekroczenia granicy?
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

18.6.2015 16:16
Basia napisał
To KL to skrót od kosztów leczenia?
Zaraz sprawdzę sobie stronę Ergohestii, zobaczę, co tam mają.
Agencja ma mi przesłać OWU, to sobie na spokojnie porównam.
Rozumiem, że takie ubezpieczenie w Ergohestii czy innym towarzystwie nie ma żadnego okresu karencji i obowiązuje od dnia zawarcia? Czy od momentu przekroczenia granicy?
Od daty wyruszenia w podróż :), karencja obowiązuje dla osób które przekroczyły już granicę RP ( np. na lotnisku ).
Wypowiedź została zmieniona przez: Krzysztof Wilczyński 18.6.2015 16:19
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Odpowiedź