• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Niechciane ubezpieczenie od Orange, jak się go pozbyć?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Faustyn

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.4.2015 13:25
Może ktoś z państwa będzie mógł mi coś doradzić. Właśnie sprawdziłem pocztę i dostałem fakturę za telefon od Orange. A na fakturze ubezpieczenie na życie. Owszem, konsultant do mnie dzwonił, ale powiedziałem, że się zastanowię i nie dałem odpowiedzi twierdzącej. Do tego, z tego co widzę nie dostałem ochrony podstawowej, ale pakiet plus. A okres wypowiedzenia wynosi pół roku! Czy mogę coś z tym zrobić? Ja nie zgadzałem się na to ubezpieczenie, bo potem już nikt nie dzwonił!
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

23.4.2015 13:37
w ciągu 30 dni od zawarcie ubezpieczenia możesz odstąpić od umowy bez żadnych konsekwencji!

ps
dostałeś polisę, OWU itp. dokumenty?
Wypowiedź została zmieniona przez: Robert Sierant 23.4.2015 13:38
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Faustyn

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.4.2015 13:46
No właśnie niczego nie dostałem, oprócz pakieciku faktur za telefon i to ubezpieczenie. Sprawdzałem na ich stronie, co to w ogóle jest za ubezpieczenie i tam było napisane, że można zrezygnować w ciągu 7 dni. Mówi pan, że mam na to aż 30? Powinienem wysłać do Orange jakieś pismo?
Cytuj
smay

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.4.2015 14:38
A to jest dość częsta praktyka u konsultantów. Wydaje mi się, że możesz ich zaskarżyć, jeśli się nie zgadzałeś na ubezpieczenie. Musisz tylko zażądać nagrania z tamtej rozmowy. Chyba powinni je udostępnić, prawda?
A z tymi 30 dniami to już weszło w życie? Bo wiem, że kiedyś było, że w ciągu 10 dni mogłeś zrezygnować z umowy zawieranej na odległość.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

23.4.2015 17:25
smay napisał
A to jest dość częsta praktyka u konsultantów. Wydaje mi się, że możesz ich zaskarżyć, jeśli się nie zgadzałeś na ubezpieczenie. Musisz tylko zażądać nagrania z tamtej rozmowy. Chyba powinni je udostępnić, prawda?
A z tymi 30 dniami to już weszło w życie? Bo wiem, że kiedyś było, że w ciągu 10 dni mogłeś zrezygnować z umowy zawieranej na odległość.

Jak najbardziej możesz zrezygnować z takiej umowy do 30 dni, zwłaszcza w finansach i telekomunikacji.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

24.4.2015 8:52
Zgodnie z przepisem prawa zawartym w art. 812 § 4 k.c. ubezpieczający ma prawo odstąpienia od umowy ubezpieczenia, w terminie 30 dni, a w przypadku, gdy ubezpieczający jest przedsiębiorcą w terminie 7 dni, od dnia zawarcia umowy. Możliwość ta zarezerwowana jest dla umów zawartych na okres dłuższy niż 6 miesięcy. Za okres w którym ubezpieczyciel udzielał ochrony ubezpieczeniowej należy się ubezpieczycielowi składka.
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Orange Ekspert

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.4.2015 12:20
Skontaktuj się z infolinią ubezpieczeniową pod numerem 501030030. Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości. Infolinia pracuje w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

27.4.2015 14:38
Orange Ekspert napisał
Skontaktuj się z infolinią ubezpieczeniową pod numerem 501030030. Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości. Infolinia pracuje w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18.

Widzę, że Orange coś tam inwestuje w monitoring internetu. Nie najszybsza odpowiedź, ale dobrze, że jest :)
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

28.4.2015 10:28
nas bardziej interesuje jak się ta sprawa zakończy...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

14.11.2016 13:29
Jestem dokładnie w tej samej sytuacji ! Od maja 2016 doliczają mi kwotę 26 zł do rachunku. Nie zauwazyłam tego, bo mam wspólne konto z dzieckiem i winiłam je za nabijanie rachunku ! Do tego e-faktura, polecenie zapłaty... Człowiek nie ma czasu na śledzienie wszystkiego.
Nie zawierałam żadnej umowy, niczego nie podpisywałam. Na szczęscie Konsultantka Orange na podanej infolinii była bardzo pomocna i kompetentna. Przyjęła reklamację, ale zrezygnować musze bezpośrednio u ubezpiczyciela czyli Met Life. A tam infolinia ciagle zajęta ! Próbuję do skutku...
Cytuj
Odpowiedź