• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ile wynosi zasiłek pogrzebowy ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
tynusia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 17:26
Witam
mam pytanie w dość nietypowej sprawie.Szukałam na paru forach , ale nie mogę nigdzie znaleźć wiadomości ile wynosi zasiłek pogrzebowy dla członków rodziny zmarłego. Niestety stało sie tak że przedwczoraj zmarł mój dziadek,bardzo długo ciężko chorował.Nikt z innej rodzinie nie poczuwa sie do zorganizowania i opłacenia pogrzebu a mojej rodziny po prostu na to nie stać
Cytuj
Beata17

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 8:23
To jesteście w nieciekawej sytuacji. Ja tak średnio sie orientuje ale w przypadku pochówku dokonanego przez członka rodziny- jest niezależna i wynosi 4000 zł. W przypadku, gdy pochówku dokonuje instytucja (np. ZOL, MOPS) lub osoba spoza rodziny to zasiłek jest w kwocie rzeczywistych udokumentowanych kosztów, ale z górnym limitem owych 4000 zł.
Cytuj
Tataraka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 9:32
Zgadzam sie sytuacja jest nieciekawa ale jak twoi rodzice chcą zorganizować ten pogrzeb to otrzymają właśnie 4000 .Tylko nie wiem czy takie pieniadze wystarczą. Wiadomo ile teraz woła sobie ksiądz, organista, do tego trumna czy trzymane ciała w kaplicy. A nie byli ubezpieczeni od nagłej śmierci członka rodziny?
Cytuj
truskawka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 11:00
Ale to teraz też jest 4 tysiące? Bo mnie sie wydaje że na chwile obecną trochę to podnieśli ale mogę sie mylić. Szkoda że Twoi rodzice nie byli ubezpieczeni od takich rzeczy wtedy ubezpieczenie chyba wypłaca aż 10 000 ale to chyba zależne jest od firmy ubezpieczeniowej i składek.
Cytuj
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 11:07
Szczerze mówiąc ja myślałam, że zasiłek pogrzebowy teraz wynosi znacznie mniej niż 4000 złotych. W jakim czasie wypłacają te pieniądze? Pogrzeb w Polsce jest organizowany przeważnie trzy dni po śmierci (przynajmniej u nas) myślicie, że zdążą wypłacić zasiłek? Z ubezpieczeniem też raczej się nie spieszą. Mój wuja zmarł rok temu i rodzina otrzymała ubezpieczenie dwa miesiące po pogrzebie.
Cytuj
Weronka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 12:07
O kurcze, ja myślałam ze te 4 tysiące to wypłacają od reki jak tylko pójdziesz do urzędy gminy z aktem zgonu. A pogrzeby nie zawsze sa robią do trzech dni po śmierci bo czasami jak muszą przeprowadzić sekcje zwłok to pogrzeb jest robiony tydzień później wiec chyba wszystkie formalności można załatwić.
Cytuj
lilka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 14:50
Ja też myślałam, że zasiłek wypłacany jest od ręki... ale może wszędzie jest inaczej. Niestety nie wiem ile dokładnie wynosi. Jeśli rzeczywiście wynosi 4000 to moim zdaniem to śmieszna kwota. My siedem lat temu pochowaliśmy mojego dziadka i babcię. Za jedną trumnę zapłaciliśmy 5000 zł. U Nas tez pogrzeby są zazwyczaj w ciągu trzech dni.
Cytuj
rita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 15:49
O matko! To rzeczywiście rząd mógłby sobie te 4000 złotych darować. Trumna 5000 a gdzie tu jeszcze ksiądz, stypa, wiązanki, organista itd. Porażka na całej linii. Chyba naprawdę najlepiej się ubezpieczyć tak by rodzina później dostała pieniądze. Tylko pytanie ile trzeba będzie czekać na wypłatę...
Cytuj
Rysiek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 18:45
Jeszcze parę lat temu zasiłek pogrzebowy wynosił więcej ,później zdecydowali żeby zmniejszyć .Teraz nawet na wszystko nie starcza ,przynajmniej u mnie ksiądz 700zł.,wykopanie dołka 600zł., trumna ,obsługa pogrzebowa ,orkiestra pogrzebowa , tyle jest kosztów że te marne grosze nie wystarczą , ludzie biorą kredyty aby mieć na pochówek .
Cytuj
jaca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 19:02
Czy mi się wydaje czy kiedyś zasiłek pogrzebowy był wyższy niż 4000 złotych? Osobiście uważam, że to śmieszne pieniądze. Nie wiadomo tak naprawdę na co je przeznaczyć a wydatków przy organizacji pogrzebu jest sporo. Zasiłku nie dostaje się od razu. Trzeba przedstawić rachunki za pochówek w ZUS-ie i wtedy go wypłacają. Nie wiem jednak ile to może trwać.
Cytuj
Odpowiedź