• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie na dłuższy pobyt zagraniczny

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Mela

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 11:49
Witam. Planuję wyjazd za granice w celach turystycznych na ponad 2 miesiące. W tym czasie planuję odwiedzić kilka krajów:
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Indie
Tajlandię
Malezję

Już wszystko jest zaplanowane, musimy jeszcze zastanowić się nad odpowiednim ubezpieczeniem. Nie pojadę przecież bez.

Jaki może być to mniej więcej koszt? I jakie towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają korzystne oferty takich dłuższych ubezpieczeń?
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 12:33
Sprawdziłem w kalkulatorze na szybko ubezpieczenie na 2 miesiące w Indiach dla 2 osób NNW na sumę 50 tys. euro bez bagaży itp. Stawki zaczynają się od 900 zł. Takie samo ubezpieczenie tylko, że suma ubezpieczenia 100 tys. euro od 1200 zł. Osobiście wykupuję w PZU ubezpieczenia turystyczne, ale na szczęście nie było mi nigdy potrzebne, także nie powiem czy są dobre czy nie.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
AndrzejZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 14:16
Finansolog napisał
Sprawdziłem w kalkulatorze na szybko ubezpieczenie na 2 miesiące w Indiach dla 2 osób NNW na sumę 50 tys. euro bez bagaży itp. Stawki zaczynają się od 900 zł. Takie samo ubezpieczenie tylko, że suma ubezpieczenia 100 tys. euro od 1200 zł. Osobiście wykupuję w PZU ubezpieczenia turystyczne, ale na szczęście nie było mi nigdy potrzebne, także nie powiem czy są dobre czy nie.


Ojoj to strasznie drogo ! Sam się zastanawiałem ostatnio nad wykupieniem sobie jakiegoś fajnego lotu na Fly 4 Free. Na przykład obecnie jest Japonia za 1300 zł ale nie sądziłem,ze ubezpieczenie takie może być tak bardzo drogie. Wychodzi na to,że jest niewiele tańsze niż sam bilet :P

Swoją drogą skąd takie rozbieżności? Obecnie 2 tygodnie w Egipcie kosztuje zaledwie 60 zł....
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 14:25
AndrzejZ napisał
Finansolog napisał
Sprawdziłem w kalkulatorze na szybko ubezpieczenie na 2 miesiące w Indiach dla 2 osób NNW na sumę 50 tys. euro bez bagaży itp. Stawki zaczynają się od 900 zł. Takie samo ubezpieczenie tylko, że suma ubezpieczenia 100 tys. euro od 1200 zł. Osobiście wykupuję w PZU ubezpieczenia turystyczne, ale na szczęście nie było mi nigdy potrzebne, także nie powiem czy są dobre czy nie.


Ojoj to strasznie drogo ! Sam się zastanawiałem ostatnio nad wykupieniem sobie jakiegoś fajnego lotu na Fly 4 Free. Na przykład obecnie jest Japonia za 1300 zł ale nie sądziłem,ze ubezpieczenie takie może być tak bardzo drogie. Wychodzi na to,że jest niewiele tańsze niż sam bilet :P

Swoją drogą skąd takie rozbieżności? Obecnie 2 tygodnie w Egipcie kosztuje zaledwie 60 zł....

Chodzi głównie o czas wyjazdu :) Egipt miałeś na 2 tygodnie, a tu chcesz na 2 miesiące. Poza tym jest to daleko od Europy to i suma ubezpieczenia powinna być wyższa, bo i koszty transportu i leczenia będą większe.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.4.2015 12:28
To może lepiej jednak wybierać wycieczki zorganizowane? Wtedy ubezpieczenie jest już w cenie i wydaje mi się, że nie jest takie drogie. Ja przynajmniej nigdy nie kupowałam dodatkowego ubezpieczenia, gdy wyjeżdżałam z biurem.
Widzę, że jeśli chce się jechać na własną rękę, to już od początku należy brać pod uwagę wysokość ubezpieczenia, bo nie jest to mała kwota.
Cytuj
Plozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.4.2015 12:33
Wionella napisał
To może lepiej jednak wybierać wycieczki zorganizowane? Wtedy ubezpieczenie jest już w cenie i wydaje mi się, że nie jest takie drogie. Ja przynajmniej nigdy nie kupowałam dodatkowego ubezpieczenia, gdy wyjeżdżałam z biurem.
Widzę, że jeśli chce się jechać na własną rękę, to już od początku należy brać pod uwagę wysokość ubezpieczenia, bo nie jest to mała kwota.


Wionella. ...... Proszę Cię, nie pisz tutaj takich głupot.Obecnie ubezpieczenie z wycieczką zorgnizowaną jest bardzo niskie. Ile tam masz kasy? 15 tys. złotych?
Wystarczy to raptem na 2 dni pobytu w szpitalu. A i to może Nie obejmuje również kosztów sprowadzania do Polski ( szczególnie zwłok). Jeśli coś się stanie za granicą to będziesz miała bardzo duży problem.

Powstaną bardzo wysokie koszta. Takie jest myślenie typowego Polaka. Na wycieczkę mam ale na ubezpieczenie to już mi szkoda :P
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

15.4.2015 12:47
No ale skoro jest jakies niezle ubezpieczenie w cenie to moze wystarczy. Nie przesadzajmy, wyjezdzajac na wczasy 2-tygodniowe z niewiadomo jakimi pakietami.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

15.4.2015 14:12
Gość napisał
No ale skoro jest jakies niezle ubezpieczenie w cenie to moze wystarczy. Nie przesadzajmy, wyjezdzajac na wczasy 2-tygodniowe z niewiadomo jakimi pakietami.

Jeśli jest niezłe. Przed wyjazdem do konkretnego kraju warto zajrzeć na forum turystycznym lub poszukać blogów, a na pewno gdzieś znajdziemy info ile w tym kraju mogą kosztować poszczególne rodzaje leczenia/transportu, a następnie kupujemy takie ubezpieczenie, aby pokryło te sumy. Ogólnie ubezpieczenie na urlop tygodniowy w Europie to koszt rzędu 70-100 zł za 2 osoby.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
ramzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.4.2015 12:08
A jak jest w przypadku wyjazdu do krajów Unii Europejskiej? Czy też konieczne jest takie ubezpieczenie? W końcu możemy zabrać ze sobą Niebieską Kartę, która gwarantuje nam darmową opiekę zdrowotną w krajach Unii. To znaczy, tak słyszałem, że jest ona wtedy darmowa. Więc może bez sensu jest dodatkowe ubezpieczenie w takiej sytuacji?
Cytuj
nastor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.4.2015 11:28
teoretycznie jest za darmo, ale w praktyce różnie to wygląda. Lepiej jednak ubezpieczyć się dodatkowo.
Jaki to byłby koszt w przypadku powiedzmy miesięcznego wyjazdu do Niemiec lub Francji? Raczej zdecydowanie mniejszy niż do krajów egzotycznych, ale jestem ciekaw kwoty. Wie ktoś?
Cytuj
Odpowiedź