• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie na życie do kredytu hipotecznego

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

9.3.2015 9:13
Kiedy bank będzie wymagał od nas wykupienia ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego? O tym tutaj. A jak wyglądała ta kwestia w Państwa przypadku? Jakie ubezpieczenie Państwo wykupili, lub musieli wykupić?
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
nastor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.3.2015 9:08
Zdziwiło mnie, że ubezpieczenie jest konieczne, jeśli dochody kredytobiorców są nierówne. Ciekawy jestem o jaką różnicę musi chodzić, żeby bank wziął to pod uwagę?
Ja na szczęście nie potrzebowałem tego ubezpieczenia, kredyt brałem razem z żoną, która również pracuje i dostaliśmy go bez jakichś większych problemów.
Cieszy mnie to, że nie musiałem wykupować ubezpieczenia, bo tylko zwiększa ono koszty.
Zastanawia mnie, czy w razie śmierci pieniądze z ubezpieczenia są w stanie rzeczywiście zabezpieczyć pretensje banku?
Cytuj
Paweł Kwas

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.3.2015 15:26
Tomasz Słupczynski napisał
Kiedy bank będzie wymagał od nas wykupienia ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego? O tym tutaj. A jak wyglądała ta kwestia w Państwa przypadku? Jakie ubezpieczenie Państwo wykupili, lub musieli wykupić?


U mnie prawie był z tym problem, ale prawnik mi pomógł dzięki wypunktowaniu odpowiednich wymogów.
Wypowiedź została zmieniona przez: Paweł Kwas 20.3.2015 15:26
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

20.3.2015 16:54
temat był już omawiany, czasem trzeba a czasem warto mieć takie ubezpieczenie...wszystko ok do czasu jak się nic nie dzieje, a jak umrze jeden ze współkredytobiorców to wtedy jest lament...

to nie są dodatkowe koszty tylko opłata za cenę spokoju w razie czego

chętnie ubezpieczamy mieszkania, samochody ale własnego życia (chyba jest najcenniejsze?) już nie, dlaczego?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź