• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

kara za brak OC

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 9:46
Ile moze nas kosztowac brak OC? o tym tutaj
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
k_korocz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 10:53
Czy mi się wydaje czy w tym roku wzrosły kary za jazdę bez ważnego ubezpieczenia OC?
Raz mi się zdarzyło kilka lat temu,że totalnie zapomniałem o kupnie. Grudzień,święta i te sprawy. Głowa zajęta innymi sprawami i niestety ale policja mnie zatrzymała. O dwa dni przekroczyłem termin ubezpieczenia. Mandacik był ale w wysokości 200 zł.
Teraz 700 zł?
Dużo.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

21.2.2015 1:26
k_korocz napisał
O dwa dni przekroczyłem termin ubezpieczenia. Mandacik był ale w wysokości 200 zł.
Teraz 700 zł?
Dużo.

200 zł mandatu od policji + kara za brak OC od UFG czyli w tym wypadku byłoby 700 zł. Dlatego tak ważne jest, aby nie dopuścić do luki w ubezpieczeniu :)
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Bialek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.2.2015 8:30
Dlatego też trzeba się pilnować. Sam zawsze starałem się pilnować.
Bardzo duża wygoda jest przy leasingu. W tym przypadku nie trzeba się pilnować z oc i ac bo po prostu płacimy je najczęściej z ratą miesięczną za samochód.
Swoją drogą to czytaliście ile Polaków jeździ bez ważnego ubezpieczenia OC? Bardzo duża ilość. Ponad 200 tys. bez ważnego OC. Tak więc policja będzie miała dużo do roboty.
Cytuj
Irek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.2.2015 17:07
Ktoś kiedyś powiedział, że brak przeglądu auta jest jak zdrada żony.
Brak OC jest jak zdrada męża - czyi coś znacznie gorszego :)
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

23.2.2015 9:57
Dla kierowcy wypadek spowodowany nieubezpieczonym pojazdem jest jak rozwód ( burzy dotychczasowe spokojne życie ) bo wszystkie koszty szkód jakie spowodował pokryje z własnych środków. Opisano to w artykule przewodnim i mówią o tym przepisy prawa ?
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
pitarek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.2.2015 8:55
Trudno. Za głupotę trzeba bedzie potem słono zapłacić ( szczególnie jeśli uszkodzimy drogi, nowy samochód , który będzie naprawiany w autoryzowanym serwisie). Sam muszę przyznać,że nie jestem bez winy ponieważ raz się spóźniłem z oc dwa dni ale zupełnie wypadło mi to z głowy.Na szczęście nie natrafiłem na policję.
Cytuj
nastor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 13:15
Kary są rzeczywiście astronomiczne, nawet nie sądziłem, że aż tak! U mnie już na kursie na prawo jazdy uczulali, żeby nigdy przenigdy nie kupować auta bez opłaconego oc. Czy to prawda, że w takim wypadku karę płaci kupujący, który zechce ponownie ubezpieczyć pojazd?
A może wiecie też jak to jest z przerejestrowaniem samochodu? Ustawowo jest na to chyba 30 dni, ale czy są jakieś kary za zwłokę? Bo słyszałem opinie, że to martwy przepis.
Cytuj
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 17:18
I dobrze. Są pewne warunki, które trzeba spełniać. A jesli ktos sie miga, niech płaci.
Cytuj
Odpowiedź