• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

co wybrać zus czy ofe co sie opłaca ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Vitalena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.6.2014 18:57
to zależy czy chcesz mieć pewność ze za parenaście lat bedziesz mieć za co żyć czy chcesz pobawić sie w rosyjską ruletke. Bo jak to drugie to moim zdaniem możesz wybrać zus, to chyba najmniej pewna instytucja w naszym kraju i największa głupota jaką mogli wymyślec.
Cytuj
Dionizy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2014 17:15
Wiele razu już powtarzałem ze w obecnych czasach nie ma co liczyć na zus. To tylko banda złodziei, nic wiecej. Jak oni potrzebują to zawsze nas znajdą a jk my zachorujemy to oni uciekają byle by nie wypłacić nam naszych pieniędzy. Uciekaj od zusu jak tylko sie da.
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2014 18:58
A według mnie ani to ani to nie jest dobre. Moim zdaniem warto samemu odłożyć, później ewentualnie zainwestować w coś zeby miec zysk. Bo jak tak to wszystko bedzie sie dalej toczyć to na starość zostaniemy z niczym. Uciekać do innych Państw nam tylko zostało.
Cytuj
czekoladowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.6.2014 18:31
Zgadzam się z Tobą, ani ZUS ani OFE nie jest dobre ale coś wybrać trzeba. Ja zdecydowałam się na mniejsze zło czyli na OFE. Nie wiem co będzie za te 35 lat ale mam nadzieję, że dostanę godziwą emeryturę i będę mogła spokojnie żyć. Na ZUS nie ma, nie było i nie będzie co liczyć.
Cytuj
romek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 6:50
Dla mnie to oczywiste, że należy wybrać OFE. ZUS już pokazał na co go stać. Warto też pomyśleć o jakimś III filarze, ja już zacząłem się rozglądać gdzie najlepiej wpłacać pieniądze. Nie sądzę by emerytury z OFE były dużo wyższe od tych z ZUS-u i wypadałoby się dodatkowo zabezpieczyć.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

24.6.2014 10:20
odpowiedz jest prosta, jesli kogos stac ubezpieczac sie w 3filarze. ZUS to oszustwo, a ofe niedlugo zniknął.
Cytuj
mutual

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 11:29
gosc myslisz ze ofe zniknie? ja sie wkurzyłam bo od roku nie pracuje ale skladki odprowadzlama do ofe poki pracowalam i oczywiscie mezowi przyszlo ze pamietaj zeby przejsc do ofe a mnie juz nie co za barany !! dlatego olewam nic na tym nie zyskam zostaje w zusie
Cytuj
i do what i want i live what i want and noone can say stop !
Kamila Bębenek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 11:46
Przecież pieniądze z OFE i tak w końcu trafią do ZUSu. Ja rozumiem, kto nie ryzykuje ten nie ma, ale wybierając OFE, który za NASZE pieniądze kupuje akcje i obligacje i ma mieć jeszcze większą swobodę w tych działaniach nie mamy pewności czy w ogóle te pieniądze kiedyś dostaniemy, a po co później gryźć palce? Oczywiście, najlepiej znaleźć alternatywę i wybrać jeszcze mniejsze zło - tylko które będzie mniejsze...?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

24.6.2014 11:58
Pewnie, tak zabierają, zabierają te pieniądze z OFE, az zabiorą wszystkie. To pewne.
Cytuj
mireK

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 14:52
To ja osobiście, wychodzę z założenie że nie ma to jak odkładanie na własna kieszeń. Zamiast dawać pieniądze do OFE to samemu pakować na konto oszczędnościowe. Jak nasza gospodarka będzie dalej wyglądać tak jak teraz to możemy liczyć tylko na siebie.
Cytuj
Odpowiedź