• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Jak oszczędzać na emeryturę?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

5.12.2014 14:28
Chcieliby Państwo zacząć oszczędzać na emeryturę, ale nie wiedza jak sie do tego zabrać i ile odkładać, żeby było to opłacalne? Zapraszamy do artykułu.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

5.12.2014 15:24
Ja sie zastanawiam miedzy Indywidualnych Kontem Emerytalnym a Indywidualnym Kontem Zabezpieczenia Emerytalnego. Nie trzeba odprowadzać podatku, przez lata cos sie uzbiera.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

8.12.2014 8:53
Z IKE można liczyć na rożne zniżki, ulgi itd. Faktycznie może to być dobre rozwiązanie. W chwili ukończenia 60 lat lub nabycia uprawnień emerytalnych i ukończenia 55 roku życia można juz liczyć na ulgi podatkowe. Nie trzeba odprowadzać podatku belki. Ważne jest też to, że te oferty zwykle sa elastyczne, sami decydujemy po ile i z jaką częstotliwością chcemy wnosić opłaty. A do tego te środki są dziedziczone, spadkobiercy nie płacą podatku od takiego dochodu.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

8.12.2014 22:10
A IKZE ? Czym kierować się przy wyborze? Chyba warto wejść do końca roku, bo można obniżyć sobie podstawę opodatkowania. Z tego co kojarzę, to przy max wpłacie coś ponad 4k pln, do zwrotu przy rozliczeniu PIT wychodzi jakieś 1,5k pln.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

9.12.2014 14:23
Ja mam problem jak wielu forumowiczów, wybrac IKEZ czy IKZE. Juz zdecydowaliscie? Jakie sa minusy obydwu rozwiązań? A raczej, który produkt ma ich więcej?
Cytuj
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.12.2014 15:38
Chyba IKE jest lepsze, np. jesli chodzi o wypłatę z zachowaniem korzyści podatkowych to moze nastapic juz po ukonczeniu 55 lat, a przy ikze 65.
Cytuj
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.12.2014 10:16
Teraz DFE Pekao ma jakas promocje na IKZE, ze nie ponosi się opłaty manipulacyjnej. Tzn. ze pierwsza wpłata zostanie zwolniona z opłaty manipulacyjnej. Myslicie, że to dobra promocja. Wysokie sa takie opłaty?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

12.12.2014 10:33
kacper napisał
Teraz DFE Pekao ma jakas promocje na IKZE, ze nie ponosi się opłaty manipulacyjnej. Tzn. ze pierwsza wpłata zostanie zwolniona z opłaty manipulacyjnej. Myslicie, że to dobra promocja. Wysokie sa takie opłaty?
To taka raczej promocyjka, bo ta opłata wynosi 2,5% od pierwszej wpłaty na IKZE.
Cytuj
Iwona

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.12.2014 14:59
Chyba jednak IKZE jest bardziej atrakcyjną ofertą. W przypadku IKZE podatek trzeba zapłacić, wypłacając środki z konta po uzyskaniu uprawnień emerytalnych, w przypadku IKZE nie.
Cytuj
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.3.2015 19:19
A mi się wydaje, że jest wiele innych, lepszych sposobów oszczędzania na emeryturę. Choćby wymienione w artykule lokaty i konta oszczędnościowe. Co prawda wymaga to większej samokontroli, bo sami musimy pilnować tego, żeby odkładać co miesiąc określoną kwotę. Ale moim zdaniem główną zaletą tych sposobów jest to, że wcale nie musimy czekać do momentu osiągnięcia wieku emerytalnego. Na przykład mnie obecnie przeraża perspektywa kolejnych 40 lat pracy, tym bardziej, że tak naprawdę nie wiadomo, czy za pół wieku ZUS będzie jeszcze w ogóle istniał.
Cytuj
Odpowiedź