• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zalany sufit przez sąsiadkę

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
różowiutka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 22:11
Sąsiadka zalała mi sufit, początkowo szkoda nie była duża więc się nie odzywałam, tylko poinformowałam że kapie, ale teraz sufit zaczął pleśnieć, więc jakaś szkoda z tego powodu powstała. Zastanawiam się czy w takie sytuacji zgłosić się do mojego ubezpieczyciela czy mówić o tym sąsiadce i oczekiwać od niej odszkodowania? Czy może szkoda zostanie pokryta z jej ubezpieczenia?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

29.8.2014 10:41
Sprawa jest złożona. Jeżeli jako poszkodowany jesteśmy ubezpieczeni możemy zgłosić szkodę do swojego ubezpieczyciela, to on będzie likwidował szkodę. Może on wystapic z regresem do sprawcy o zwrot kosztów, jeśli sprawca jest ubezpieczony to jego ubezpieczyciel pokryje regres, jeśli poszkodowany nie jest ubezpieczony a sprawca jest, to informuje on sprawce o szkodzie i to sprawca zgłasza się do swojego ubezpieczyciela który pokrywa koszty.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

29.8.2014 14:09
Te ubezpieczenia to i tak pokrywaja tylko szkody w niewielkiej czesci. I ja i moi znajomi zawsze jak wnosimy o odszkodowanie to rzeczoznawcy zanizają. Czasami sie zastanawiam czy w ogole warto sie ubezpieczac. Placisz 400 zł rocznie, a dostaiesz pare groszy.
Cytuj
Mulan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.8.2014 23:33
Najlepiej dogadać się z sąsiadką, myślę że sama nie będzie robić problemu, skoro bylo jej zgłaszane że przez nią z sufitu cieknie. W końcu grzyb jest szkodliwy dla zdrowia, podobno są teraz dość dobre środki, które usuwają go całkowicie i nawet śladu po nim nie ma. Jeśli nie chcecie remontowac łazienki, to zaproponuj sąsiadce by chociaż kupiła w zamian coś takiego, wyjdzie z pewnością dużo taniej.
Cytuj
Odpowiedź