• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt ze względu na chorobe?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Kindii

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.8.2014 19:47
Witam,
orientujecie może czy jest cos takiego jak kredyt z powodu zachorowania? Np, gdy ktoś cos sobie złamie albo dopadnie go całkowity paraliż, co siłą rzeczy uniemożliwi mu zarabnianie?
Cytuj
truskawka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.8.2014 20:20
Wydaje mi sie że cieżko bedzie Ci uzyskac taki kredyt, bo skoro nie mozesz pracować, to nie masz dochodów a jak nie amsz dochodów to nie bedziesz jak mogła spłacac kredyt i koło sie zamyka.
Cytuj
Zawisza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.8.2014 22:32
Ja pierwszy raz słyszę o czyms takim jak kredyt ze względu na chorobę. Wiem że można sie w ING ubezpieczyć chyba na wypadek zachorowania na raka, ale jakieś złamanie czy inny przypadek to raczej nie możliwe.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

6.8.2014 13:29
Ale jak miałoby to niby wyglądać. Że daja Ci kredyt jak jesteś chory i nie masz zdolności. Nierealne całkowicie, nie w kapitalizmie.
Cytuj
jozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 11:18
Nie wyobrazam sobei raczej tego. Nie wiem skad w ogole takie informacje. Gdybys mogla podac zrodlo...
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 14:21
Faktycznie na rynku nie ma takich ofert. Wynika to z prostej przyczyny, bank nie ma wówczas pewności czy dług zostanie spłacony. Osoby cierpiące na jakieś schorzenia mogą ubiegać się o różnego rodzaju zasiłki czy zwroty kosztów w zależności od posiadanych ubezpieczeń.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.8.2014 11:12
Wątpię, że jakikolwiek bank da Ci taki kredyt, skoro nie będziesz miała z czego go spłacać. To logiczne, że skoro go zaciągniesz kiedyś trzeba będzie go spłacić, więc nie wydaje mi się, że bank w takim przypadku Ci go da.
Cytuj
lilka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.8.2014 15:14
Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Wydaje mi się, ze żaden bank nie ma czegoś takiego w swojej ofercie. Chyba, że się mylę... Jeśli tak to mnie oświećcie :) Nie sądzę jednak by jakikolwiek bank był chętny do udzielenia kredytu osobie niezdolnej do pracy.
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.8.2014 15:48
kindii cos ci sie chyba pomyliło bo bank przeciez sprawdza zdolnosc kredytowa i jak bedzie widziec ze nie zarabiasz to ci nie da no chyba ze jestes na rencie i masz stały dochod chocby 900 zł to wtedy tak
Cytuj
be free like a child
ORCHIDEA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.8.2014 21:42
bank sprawdzi, ale przecież jak ktoś złamie nogę to nie jest równoznaczne z utratą pracy, a dłuższą nieznolnością, wtedy ZUS wypłaca środki. Należy pamiętać, że choroba raczej nie jest powodem do zwolnienia i utraty srodków do życia. Co innego jeśli ktoś pracuje na umowę zlecenia i nie ma opłaconego ubezpieczenia.
Cytuj
Odpowiedź