• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

OC za granicą?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
piotrek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 9:27
Czy OC samochodu wykupione w Polsce obowiązuje za granicą? Słyszałem, że jadąc za granicę samochodem trzeba wykupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie, jak to jest, moje OC które mam w Polsce nie będzie obowiązywało np. w Niemczech?
Cytuj
lusia944

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 12:35
Nie no jak już masz ubezpieczony samochód to jaki byłby sens ubezpieczać go dwa razy. Co innego ubezpieczenie turystyczne, ale ono jest dla ludzi, nie dla samochodów.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 13:02
Wszystko zależy do tego do jakiego kraju się wybieramy. Praktycznie we wszystkich krajach Europy obowiązkowe jest posiadanie polisy OC oraz dowodu rejestracyjnego – tak jak w Polsce.
Zasady te obowiązywały nas będą w krajach Europy, należących do Europejskiego Porozumienia Gospodarczego (EPG). Jeśli natomiast jedziemy do kraju, gdzie porozumienie nie obowiązuje potrzebować będziemy Zielonej Karty. Karta jest rodzajem potwierdzenia, że nasz ubezpieczyciel nie będzie unikał wypłaty odszkodowania nawet jeśli warunki ubezpieczenia w danym państwie różnią się od standardów europejskich. Jeśli natomiast jedziemy do kraju, który nie należy ani do Porozumienia EPG ani systemu Zielonej Karty, konieczne jest wykupienie ubezpieczenia granicznego, kupujemy je w momencie przekraczania granicy danego kraju.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

31.7.2014 15:17
Skomplikowane, ale lepiej się upewnić i miec pewność. Teraz jak sie wyjeżdża na terenie UE to jest ok. Gorzej jak się wyjeżdża na inny kontynent np. Ale wiadomo, ze nie wyjeżdża się z dnia na dzien tylko trzeba zaplanować.
Cytuj
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 19:13
Co Ty to by było chore gdybyśmy musieli za każdym razem gdy jedziemy samochodem za granice musieli wykupować dodatkowe ubezpieczenie.Wiadomo ze nie w każdym państwie to działa ale w Unii mozesz spokojnie śmigac.
Cytuj
kolorowaPanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 19:42
Tez sie kiedyś nad tym zastanawiałam czy jak jad, np na wakacje do czech czy na Słowację i to własnym samochodem to czy musze jakieś dodatkowe opłaty ponosić.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

4.8.2014 10:56
na Słowacje nie musisz, to jest na prawde duże ułatwienie. Wiadomo, że jak sie wyjezdza gdzies daleko to załatwiać trzeba miliard innych rzeczy.
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.8.2014 15:38
Ja wyjezdzam czasem do Niemiec np. i nic wiecej ponad to co mam nie załatwiam, co prawda nie potrzebowałem jeszcze pomocy za granica, ale wydaje mi się ze dodatkowe OC jest całkowicie zbędne.
Cytuj
MariuszL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.8.2014 20:07
Według mnie fajne jest to że nie trzeba sie pilnowac z tym zeby do każdego Państwa jak wyjeżdzamy za granice kupowac oddzielne ubezpieczenie. Bo przecież właściciele firm przewozowych by zbankrutowali.
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.8.2014 12:34
Ubezpieczony samochód to ubezpieczony samochód, dla mnie to logiczne, że gdziekolwiek będziesz masz go ubezpieczonego. Przecież to byłoby bez sensu gdybyś za każdym razem musiał go ubezpieczać w innym kraju bo tam jedziesz.
Cytuj
Odpowiedź