• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Oprocentowanie zmienne czy stałe?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jaguar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.7.2014 11:06
Jaka lokata daje większy zysk? Ta ze stałym oprocentowaniem, czy ta, na której oprocentowanie rośnie z miesiąca na miesiąc od bardzo niskiego, do ponadprzeciętnego? Zawsze wydawało mi się, że stale oprocentowanie daje więcej zysku, ale chciałbym poznać też Wasze opinie i doświadczenia.
Cytuj
Alvaro

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.7.2014 16:50
Ja zawsze wybieram lokaty ze stałym oprocentowaniem. Przeliczam sobie zysk co do grosza już na samym początku i czuję się pewniej niż gdybym miał zdawać się na łaskę i niełaskę w przypadku oprocentowania zmiennego. Nie wiem jak to wygląda w przypadku banków które oferują oprocentowanie stale rosnące, ale mimo wszystko wybieram stałe.
Cytuj
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.7.2014 14:19
Nie bierzcie ze zmiennym, bo nie wiadomo co będzie niebawem, a tak będzie spokojnie. I wyciągniecie tyle ile powinniście, ile zaplanowaliście.
Wypowiedź została zmieniona przez: Aleksandra 14.7.2014 14:19
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

15.7.2014 9:03
Jasne, ze stale. Zmienne oznacza tyle, ze w końcowej fazie i tak swoje będzie trzeba stracić. A tak - tak jak ktoś tu już pisał - wiadomo jaki będzie zysk.
Cytuj
polokoktaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.7.2014 9:17
Gdzieś niedawno widziałam przeliczenie średniego zysku z lokat o zmiennym oprocentowaniu i wcale nie było ono takie fajne, w przypadku lokat z rosnącym procentem to chyba specjalnie tak robią żeby zachęcić ludzi tym wysokim procentem. Jestem zwolenniczką stałego oprocentowania.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

25.7.2014 10:42
Nasz redakcyjny kolega pisał o tym tutaj. Proponuję zapoznać się z artykułem co pozwoli zrozumieć schemat działania produktu, a co za tym idzie pomoże wybrać odpowiedni produkt.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
kepasaamigo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 11:18
Stałe oprocentowanie jest lepsze - pewniejsze, wszystko można przeliczyć i samodzielnie sprawdzić. Zmienne wg mnie jest ryzykowne, a rosnące - bo rozumiem że to inne niż zmienne? jest nieopłacalne wg mnie. Być może się mylę, ale czytając jakiś artykuł właśnie tutaj na Comperii takie wyciągnęłam wnioski,
Cytuj
Storczykowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 13:17
Te zmienne oprocentowania sa bardo atrakcyjną oferą ale moim zdaniem tylko z pozoru bo pokazuje nam ze niby w pewnym momencie możemy osiągnąć wysoki procent ale czasami ten procent zmienia sie na bardzo niski.
Cytuj
Ilona88

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.7.2014 2:23
Tak zmienne oprocentowanie kusi. Jednak ze stałym będziesz mieć bardziej pewną sytuacje. I chyba masz racje bo stałe daje właśnie więcej. Czytałam o tym kiedyś o chciałam zainwestować w lokate ale nie miałam pewności właśnie która będzie najlepsza.
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.7.2014 11:27
Trzeba by to przeliczyć mniej więcej. Ile jesteś w stanie zarobić na tej lokacie ze stałym zyskiem a ile na tym z ruchomym i wtedy podjąć decyzję.Ja bym pewnie wybrała ze stałym procentem. W końcu co stałe to stałe.
Cytuj
Odpowiedź