• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Lokata dynamicznie rosnąca w Plus Bank – co myślicie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
owllovesyou

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.7.2014 18:30
Tutaj na Comperii wyświetla mi się reklama Plus Banku z lokatą dynamicznie rosnącą na kilkanaście miesięcy. Jest napisane, że jest to lokata z oprocentowaniem które wzrasta z miesiąca na miesiąc od 1,5% do 7%. Czy ktoś z was korzystał z tej bądź tego typu lokaty? Czy to opłacajne rozwiązanie w porównaniu do lokat ze stałym oprocentowaniem?
Cytuj
Ania z Zielonego Wzgórza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 15:22
Trzeba by porównać zysk z takiej lokaty z lokatą o stałym oprocentowaniu. Ale przypuszczam, że może to wyjść na to samo - próg 7 procent jest kuszący, jednak przez pierwszy miesiąc to tylko 1,5 procent, czyli mniej, niż w większości oferowanych na rynku lokat. Być może w przypadku lokowania bardzo dużej sumy jest to opłacalne.
Cytuj
exPERT

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 23:46
w pierwszej chwili jak przeczytalem, nie wiedziałem że taki bank istnieje, a to przecież od nich jest ten cały paszport korzyści reklamowany przez Kasię i Tomka w telewizji... szczerze z lokatą z rosnącym oprocentowaniem miałem do czynienia w allianz, ale oferta skusiła mnie dlatego e mogłem zrezygnować w każdej chwili. w sumie nie ja tylko brat. zysk na pewno jakiś tam musi być skoro lokata działa, 7 proc. oprocentowania nawet tylko przez miesiąc w przypadku duże kwoty da niezły zysk.
Cytuj
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.7.2014 18:22
Najlepiej jest porównać zysk z lokaty, którą wybrałabyś gdybyś wzięła normalną długoterminową z tą, której reklamę widziałaś. Wtedy będziesz widzieć co jest bardziej opłacalne na dłuższą metę.
Cytuj
czSzekolada

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.7.2014 19:43
jak dla mnie te rosnące lokaty sprawdzają się jedynie przy tych ogromnych sumach, poza tym licząc średnią tego oprocentowania procent wcale nie jest jakiś piorunujący, wg mnie to jest tylko taki chwyt na klientów, żeby pokazać większą liczbę niż normalnie spotykane.
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.8.2014 13:28
czSzekolada napisał
jak dla mnie te rosnące lokaty sprawdzają się jedynie przy tych ogromnych sumach, poza tym licząc średnią tego oprocentowania procent wcale nie jest jakiś piorunujący, wg mnie to jest tylko taki chwyt na klientów, żeby pokazać większą liczbę niż normalnie spotykane.


Rzeczywiście jest w tym sporo racji bo jak się wkłada na lokatę małą sumę to te zmienne oprocentowanie wcale nie jest takie atrakcyjne jak się to zsumuje. Fajnie byłoby poznać zdanie kogoś kto miał na takiej zmiennej lokacie pieniądze.
Cytuj
michael

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.9.2014 11:56
Preferuję lokaty ze stałym oprocentowaniem i dzięki temu mogę przynajmniej mniej więcej wyliczyć ile mogę na niej zarobić, w przypadku zmiennego oprocentowania jest to dosyć niepewny zysk więc nie ryzykuje.
Cytuj
Odpowiedź