• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Bezpieczenstwo lokat

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Zablokowany użytkownik

Niezarejestrowani

4.7.2014 9:41
Mam pytanie odnosnie takich lokat, przy których nie zakłada sie konta. Jak by nie patrzeć przelewamy wówczas swoje oszczednosci no jak dla mnie troche w ciemno... Czy nie wiaze sie to z zadnymi zagrozeniami? Co mozna zrobić, gdzie zgłosic itp., jeśli będa problemy z wypłatą kapitału?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

4.7.2014 10:13
Nad bezpieczeństwem lokat czuwa Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). Jej podstawowym działaniem jest zwrot środków pieniężnych do określonej wysokości, zgromadzonych na rachunkach bankowych w przypadku spełnienia warunku gwarancji. Poza tym zakładając produkt bez posiadania konta wypełniamy stosowny wniosek, wykonujemy przelewy autoryzacyjne z banku innego konta. Całość historii transakcji jest archiwizowana.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Zablokowany użytkownik

Niezarejestrowani

4.7.2014 10:32
Czyli nic złego stac sie nie powinno? :-)
Cytuj
PrimaBalerina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.7.2014 15:35
Korzystałam z tej możliwości i nic złego się nie stało - w Idea Banku na 3 miesiące. Wpłaciłam dość niską kwotę, ale właśnie obawiałam się tak jak Ty. Teraz wiem, że warto z tego skorzystać i na pewno następnym razem, jak tylko uda mi się odłożyć większą sumę, wpłacę na dłużej. Tym razem chyba skorzystam z oferty Getin Banku - na 3 lata z oprocentowaniem ponad 4 procent. To jest bardzo dobra możliwość, dla kogoś kto nie zamierza wiązać z tylko jednym bankiem i lubi eksperymentować.
Cytuj
Lolek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.7.2014 17:22
O nie wiedziałem, że jest możliwość lokat bez zakładania konta. I przyznaję, że brzmi to dość ryzykownie ale skoro wszystko jest archiwizowane i zabezpieczane to to chyba dobry patent. Przynajmniej nie kusi Cie ta kwota, która Ci się uzbierała na lokacie. Można popatrzeć za ofertami banków i spróbować z czymś takim.
Cytuj
Irenka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.7.2014 20:09
Szczerze mówiąc ja też myślałam, że trzeba mieć konto by założyć lokatę. Jestem od lat klientką WBK-u ale lokatę chciałam założyć w Getin Banku i nikt mnie nie poinformował, że NIE MUSZĘ mieć konta. Wręcz przeciwnie, cały czas mówili, że mam założyć u nich konto.
Cytuj
Zablokowany użytkownik

Niezarejestrowani

7.7.2014 9:04
Irenka napisał
Szczerze mówiąc ja też myślałam, że trzeba mieć konto by założyć lokatę. Jestem od lat klientką WBK-u ale lokatę chciałam założyć w Getin Banku i nikt mnie nie poinformował, że NIE MUSZĘ mieć konta. Wręcz przeciwnie, cały czas mówili, że mam założyć u nich konto.

Wszytsko zależy od oferty, mozesz sobie zalożyć lokatę z kontem lub bez, zobacz tu http://www.comperia.pl/lokaty_bankowe/ (przeklej link do przeglądarki), tam przy kazdej lokacie masz jej plusy i minusy i tam często jest, ze trzeba albo nie trzeba załozyc konto
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

7.7.2014 11:28
Irenka napisał
Szczerze mówiąc ja też myślałam, że trzeba mieć konto by założyć lokatę. Jestem od lat klientką WBK-u ale lokatę chciałam założyć w Getin Banku i nikt mnie nie poinformował, że NIE MUSZĘ mieć konta. Wręcz przeciwnie, cały czas mówili, że mam założyć u nich konto.
Przy niektórych musisz przy innych nie. Jesli nie chce to wez BGZ Optima, tam nie ma kont i lokujesz czy oszczędzasz bez dodatkowych formalności.
Cytuj
Zablokowany użytkownik

Niezarejestrowani

7.7.2014 11:47
Gość napisał
Irenka napisał
Szczerze mówiąc ja też myślałam, że trzeba mieć konto by założyć lokatę. Jestem od lat klientką WBK-u ale lokatę chciałam założyć w Getin Banku i nikt mnie nie poinformował, że NIE MUSZĘ mieć konta. Wręcz przeciwnie, cały czas mówili, że mam założyć u nich konto.
Przy niektórych musisz przy innych nie. Jesli nie chce to wez BGZ Optima, tam nie ma kont i lokujesz czy oszczędzasz bez dodatkowych formalności.

no to chyba zależy która lokate u nich zakałdasz, bo ja założylam lokate bezkarną i ona jest z kontem
Cytuj
Raffallo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 16:43
Ja chyba wole te oferty lokat gdzie przy lokacie ma sie zaraz konto w danym banku. Nie lubie ryzykować i nie kręca mnie jakos takie oferty w ciemno. Niby ktoś to kontroluje ale w razie jakiś nie przyjemności to my będziemy walczyć o odzyskanie naszych pieniedzy
Cytuj
Odpowiedź