• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Lokata jako inwestycja na przyszłość

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kolorowaPanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 21:21
Razem z mężem odkładaliśmy przez pewien czas po pewnej sumie pieniędzy. Za jakieś 3 lata chcielibyśmy kupić sobie mieszkanko we Wrocławiu. Wiadomo że na takie mieszkanko trzeba troszkę pieniążków mieć. Dlatego też teraz oboje zastanawiamy sie nad założeniem lokaty. Tylko nie bardzo wiem gdzie będzie nam się to najbardziej opłacać. Nie mamy zamiaru w między czasie wyciągać tych pieniążków. Doradzicie coś?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 60 razy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 8:51
Dobrym wyjściem byłaby lokata długoterminowe, jest to produkt niedoceniany na naszym rynku. Banki jednak są gotowe zapłacić wyższe odsetki za kapitał, który udostępniamy im na dłuższy okres. Lokaty długoterminowe daja klientowi także większy komfort i przewidywalność, zwłaszcza jeśli jest to produkt z oprocentowaniem stałym.
Cytuj
Emilia Kasińska
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

15.5.2014 13:43
Przy długoterminowych jest ryzyko, pamietaj o mozliwosci zmiany stóp procentowych i inflacji. Jeśli stopy procentowe będą spadać lokata długoterminowa się opłaci. A co jeśli wzrosną?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

15.5.2014 15:40
Ja czekam z lokatą. Wszędzie się słyszy, że z depozytami trzeba teraz poczekać, a pieniądze na dłuższy okres trzeba lokować, gdy stopy zaczną rosną.
Cytuj
Rysiek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 18:12
Ja chyba na waszym miejscu też bym się wstrzymał. Bo jak chcecie ulokować jakoś konkretnie te pieniądze i zarobić coś na tym to będziecie musieli zdecydować się właśnie na tą lokatę długoterminową na której niestety nie zawsze się dobrze wychodzi.
Cytuj
Renia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 18:50
Tak masz racje lokaty długoterminowe bardziej się opłacają .Ale z drugiej strony jak stopy procentowe zmaleją to nie będziemy mieli zysku .Może warto trochę odczekać być może wszystko się ustabilizuje .
Cytuj
Andrzej

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2014 16:40
Wydaje mi się że warto wpłacić zaoszczędzone pieniądze na lokatę długoterminową wtedy mamy pewność że więcej zyskamy .Ale co wtedy jak przydarzy nam się nieszczęśliwy wypadek i niestety pieniądz potrzebny .To własnie jest cały problem lokat gdzie inwestujemy pieniążki na dłużej .
Cytuj
mirka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 17:49
No lokaty długoterminowe mają bardzo fajne oprocentowanie. Minusem jest to ze nie możesz wyciągnąć tych pieniędzy kiedy chcesz. A zastanawialiście się może nad włożeniem pieniędzy na konto oszczędnościowe? tam też teraz oferują bardzo fajny procent. Może to było by fajne rozwiązanie.
Cytuj
Zyta5

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 10:26
A ja mam wrażanie że lokaty są zdecydowanie lepiej oprocentowane niż konto oszczędnościowe. Dla mnie takie konto to dobre rozwiązanie chwilowe. Bo na lokacie można zarobić już całkiem nie złe pieniądze. Jak boisz sie że nie wyjmiesz ich w odpowiednim momencie to może część daj na lokate a część na konto oszczędnościowe.
Cytuj
mania2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 10:53
Musicie dobrze zastanowić się na jaki okres chcecie ulokować pieniądze .Lokaty terminowe są obecnie bardziej opłacalne wiec do was należy decyzja na ile chcecie zamrozić pieniążki.A jeżeli nie macie pewności wybierzcie konto oszczędnościowe jest ono bardziej elastyczne i obecnie oferowany jest wysoki procent.
Cytuj
Odpowiedź