• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Sposoby na oszczędzanie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Emilka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 19:41
Hej!
Jakie znacie sposoby na oszczędzanie? Ja mam ogromny problem z zaoszczędzeniem chociażby 100 złotych miesięcznie. Pieniądze się mnie zupełnie nie trzymają a naprawdę chciałabym zacząć odkładać na przyszłość. Będę Wam naprawdę wdzięczna za rady:)
Cytuj
GrochaGocha

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 21:46
Ja tez miałam problem z oszczędzaniem. Ale na szczescie doszłam do wniosku ze lepiej jak dam komuś moje pieniądze. I teraz co miesiąc daje mojej siostrze 200 zł i mówie żeby pod żadnym pozorem, nawet jak ja bede błagać żeby mi tych pieniedzy nie dawała.I w ten sposób mam już odłożone ponad 1000 zł :)
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

26.6.2014 13:50
Załóż sobie na początek konto oszczędnościowe, polecam BHZ Optima. Zakładasz i obsługujesz przez internet. Fajna sprawa, nie ma jakichś koniecznych kwot do wpłaty. Ja założyłam i a to raz wpłaciłam 500 zł, innym razem 1000 zł, ostatnio po jakieś 200 zł i troszkę sie uzbierało.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

26.6.2014 13:51
Gość napisał
Załóż sobie na początek konto oszczędnościowe, polecam BHZ Optima. Zakładasz i obsługujesz przez internet. Fajna sprawa, nie ma jakichś koniecznych kwot do wpłaty. Ja założyłam i a to raz wpłaciłam 500 zł, innym razem 1000 zł, ostatnio po jakieś 200 zł i troszkę sie uzbierało.
tzn. BGZ Optima
Cytuj
polokoktaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2014 19:04
Ja nie mam takiego problemu, ale mój mąż owszem. Jeśli są pieniążki w domu, ciężko wytrwać do pierwszego. Więc przeszłam na sposób - skrytka przed mężem i wrzucanie co miesiąc po stówce lub dwóch. Po uzbieraniu tysiaka - OKO w ING. Mąż już o koncie wie, jednak brak możliwości wypłaty bez mojej wiedzy skutecznie odciąga od wydawania oszczędności ;D także racja, jeżeli nie da się zaoszczędzić - albo komuś dać, albo poprosić kogoś o założenie oszczędnościowego konta, żeby nie było możliwości wypłaty przez nas samych, albo lokata.
Cytuj
AudiMachina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2014 20:18
Jak dla mnie lokata to najlepsze rozwiązanie. Ewentualnie jeszcze można w coś zainwestować. Tylko nie ma pewności czy się zwróci... ale jest tez opcja że urośnie ;D Jest też opcja konta oszczędnościowego ale zawsze kusi możliwość wypłacenia pieniędzy. chociaz tam są chyba jakieś limity wypłat, czy oplata wybranie pieniędzy więcej niż raz w miesiącu... akurat w tym temacie się nie orientuję.
Cytuj
Honoratka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.6.2014 16:48
fajnym sposobem na oszczędzanie jest konto oszczędnościowe, czasami jeszcze oprocentowanie. Wpłacasz kiedy chcesz, wypłacasz kiedy chcesz a pieniądze odłożone i do tego jeszcze zarabiaja na siebie.
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 9:11
konto oszczednosciowe :) ja polecam z mbanku regularne oszczedzanie nawet nie wiesz kiedy oszczedzasz fajna sprawa :) kiedys nie zagladalam tam przez kilka mc a tu 700 zł :D
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 11:20
W mBanku jest możliwość, że ustalasz sobie kwotę jaką co miesiąc bank ma odkładać za Ciebie, wtedy pieniądze są od razu przelewane na konto oszczędnościowe, a Ty nawet o tym nie pamiętasz, więc to może być jedynym ze sposobów. Po jakimś czasie może się uzbierać całkiem ładna kwota.
Cytuj
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 12:22
Może spróbuj zmniejszać swoje wydatki, a każdy zaoszczędzony pieniądz wrzucaj do skarbonki bez możliwości wyjmowania? Sposób stary jak świat ale działa:)
Cytuj
Odpowiedź