• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Inwestycja w zloto?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Vera

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 19:29
Niedawno sprzedałam samochód i odłożyłam z jego sprzedaży 40 tysięcy. Zastanawiam się w co je zainwestować... Myślałam o złocie ale nie wiem czy to się jeszcze opłaca. Jak myślicie? Nie za bardzo uśmiecha mi się wpłacać pieniędzy na lokatę bo zysk z tego nie będzie zbyt duży. Co byście zrobili na moim miejscu.
Cytuj
szarlottka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 20:01
Może nie przekreślaj z góry lokat. Przejdź się po bankach, sprawdź jakie mają oprocentowanie na lokatach, może jakaś okaże się korzystna dla ciebie. Co do inwestycji w złoto wydaje mi się, że nadal się opłaca. Gdyby było inaczej to ludzie przestaliby kupować złoto.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

26.6.2014 14:01
Złoto jestw dalszym ciagu dobrą inwestycją. Obecnie mamy na rynku do czynienia z sytuacją, w której inwestorzy starają się zabezpieczyć swoje środki ulokowane na giełdzie, mniej interesuja ich wiec akcje, skupiając się właśnie na surowcach, bo wydaje sie to inwestycja bezpieczniejsza. Prawdą jest, że początkujący inwestor może mieć z takimi inwestycjami pewne problemy, warto wiec sledzic rynek, albo udać sie do specjalisty, który doradzi najlepsze rozwiązania.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
Kamila Bębenek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2014 20:26
inwestycja nie zawsze jest pewnym rozwiązaniem, czasem lepiej, żeby te pieniążki posiedziały na lokacie. Jeśli chodzi o złoto, słyszałam, że teraz traci na wartości, ale nie interesuję się zbytnio tym tematem. Sama bym pewnie nawet na taki pomysł nie wpadła. Mój sąsiad swoje oszczędności pożycza na procent ;>
Cytuj
Honoratka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.6.2014 16:47
Ja bym chyba nie zainwestowała w złoto. Jak dla mnie to niepewna inwestycja, chyba dużo bardziej opłaca się zainwestować w jakieś nieruchomości lub wsadzić pieniądze na lokate, tam przynajmniej ten zysk bedzie pewniejszy.
Cytuj
rafus9973

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.7.2014 11:12
również nie zainwestowałbym w złoto, prędzej w nieruchomość, ale 40 tys to niewiele na taką inwestycję. a może zainwestuj w kolejny samochód - stary, zabytkowy model i jego odrestaurowanie. Na tym też można nieźle później zarobić, np. wynajmując go na wesela. Narzeczeni często szukają właśnie takich starych, zabytkowych ale reprezentatywnych aut na swój ślub.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

7.7.2014 11:38
rafus9973 napisał
również nie zainwestowałbym w złoto, prędzej w nieruchomość, ale 40 tys to niewiele na taką inwestycję. a może zainwestuj w kolejny samochód - stary, zabytkowy model i jego odrestaurowanie. Na tym też można nieźle później zarobić, np. wynajmując go na wesela. Narzeczeni często szukają właśnie takich starych, zabytkowych ale reprezentatywnych aut na swój ślub.
To nawet niezla mysl jest. No jednak mozna znaleźć sobie fajna nisze i zalozyc biznesik
Cytuj
Kamila Bębenek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 0:22
Podobno inwestować w złoto opłaca się zawsze. Tez jestem tego zdania, ale tylko i wyłącznie w przypadku sztabek. Biżuteria jest przereklamowana i jej wartość jest bardzo zaniżana biorąc pod uwagę jej sprzedaż na złom jest to kompletnie nieopłacalne. Pomysł z samochodem na wesele bardzo mi się podoba, niski nakład, a zyski mogą być bardzo dobre z tego.
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.7.2014 11:02
Ja nie wiem co wszyscy mają z tym złotem. Przecież w złoto w ogóle nie opłaca się inwestować. Już lepiej włóż te pieniądze na jakąś lokatę z fajnym procentem, przynajmniej będziesz miała pewniejszy aczkolwiek być może wolniejszy zysk.
Cytuj
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.9.2014 14:16
Kamila Bębenek napisał
Podobno inwestować w złoto opłaca się zawsze. Tez jestem tego zdania, ale tylko i wyłącznie w przypadku sztabek. Biżuteria jest przereklamowana i jej wartość jest bardzo zaniżana biorąc pod uwagę jej sprzedaż na złom jest to kompletnie nieopłacalne. Pomysł z samochodem na wesele bardzo mi się podoba, niski nakład, a zyski mogą być bardzo dobre z tego.


Nie wiem czy wiesz ale sporo ludi po prostu płaci za wystrojenie swojego i wykorzystuje swój samochód. Już nie wynajmują tak jak kiedyś. Chociaż nie mówię, że wszyscy. 40 000 tysięcy to i dużo i mało. Ja bym stawiała na lokatę dopóki nie zdecydujesz się co dalej chcesz z tymi pieniędzmi zrobisz.
Cytuj
Odpowiedź