• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

inwestycje w srebro - co o tym sądzicie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ela34

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.5.2016 10:09
Witam.
Tak dużo na tym forum pisano o inwestycji w złoto, zarówno w monety jak i w sztabki. Cena złota pnie się w górę. Zwróciło moją uwagę srebro. Jest jeszcze stosunkowo tanie. Mam 35000 zł., to są moje oszczędności na przyszłość. Skoro nie mam zamiaru ich wydawać to jak myślicie warto zainwestować w srebro? Wydaje mi się, że jest kruszcem niedowartościowanym na dzień dzisiejszy. Czy to prawda, że opłacalniejsze jest inwestowanie w sztabki niż monety?
Cytuj
Izou

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2016 18:49
Według mnie to żadna inwestycja. Nie wiem ile trzeba przetrzymywać te kruszce, żeby dużo zarobić. Poza tym srebro obciążone jest vatem. Już lepszą inwestycją są nieruchomości.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

14.5.2016 22:04
Ela34 napisał
Witam.
Tak dużo na tym forum pisano o inwestycji w złoto, zarówno w monety jak i w sztabki. Cena złota pnie się w górę. Zwróciło moją uwagę srebro. Jest jeszcze stosunkowo tanie. Mam 35000 zł., to są moje oszczędności na przyszłość. Skoro nie mam zamiaru ich wydawać to jak myślicie warto zainwestować w srebro? Wydaje mi się, że jest kruszcem niedowartościowanym na dzień dzisiejszy. Czy to prawda, że opłacalniejsze jest inwestowanie w sztabki niż monety?


Piszesz, że to są Twoje oszczędności. Uważam, że nierozsądne byłoby zainwestowanie tych pieniędzy w srebro, złoto, czy jakiekolwiek numizmaty. Czy zastanawiałeś się nad tym, że inwestując całe oszczędności, pozbawiasz się gwarancji bezpieczeństwa? Co się stanie, jeśli nagle będziesz musiał spieniężyć to srebro. Czy jesteś pewien, że otrzymasz za nie minimum zainwestowanych środków?. Możesz to zrobić z max. 20% sumy. Reszta musi zostać, jako nazwijmy to poduszka bezpieczeństwa, ulokowana w innych instrumentach, typu lokata, oszczędności.

Zapraszam do przeczytania mojego artykułu na blogu:

http://www.slowkilkaomalymbiznesie.pl/zlote-monety-czyli-ile-tak-naprawde-sa-warte-numizmaty

To dotyczy i złota i srebra i pozostałych numizmatów.
Wypowiedź została zmieniona przez: Stanisław Bińkiewicz 14.5.2016 22:08
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Ela34

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2016 18:37
Dziękuję za rzeczowa odpowiedź. Oczywiście tekst do którego mnie pan odesłał przeczytałam. No ja nie mam niczego na kredyt i to jest pocieszające. Te pieniądze mam odłożone na tzw. czarną godzinę, więc jak na razie nie są mi potrzebne. Czy mógłby mi pan doradzić co zrobić z taką sumą? Jak dotychczas leżą u mnie na koncie oszczędnosciowym z podatkiem Belki w BZ WBK. Przyznaję, że nawet nie wiem jakie jest oprocentowanie, ale z tych dopisywanych odsetek to widać, że nie za duże.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

16.5.2016 9:46
Ela34 napisał
Dziękuję za rzeczowa odpowiedź. Oczywiście tekst do którego mnie pan odesłał przeczytałam. No ja nie mam niczego na kredyt i to jest pocieszające. Te pieniądze mam odłożone na tzw. czarną godzinę, więc jak na razie nie są mi potrzebne. Czy mógłby mi pan doradzić co zrobić z taką sumą? Jak dotychczas leżą u mnie na koncie oszczędnosciowym z podatkiem Belki w BZ WBK. Przyznaję, że nawet nie wiem jakie jest oprocentowanie, ale z tych dopisywanych odsetek to widać, że nie za duże.


Jeśli pieniądze leżą na zwykłej lokacie bankowej, są one na pewno nisko oprocentowane. Wyższe odsetki można uzyskać na lokatach krótkoterminowych, 2-3 miesięcznych i często na ustalone regulaminami kwoty. np. Lokata Happy w Idea Banku - 4% w stosunku rocznym, kwota max. 10.000 na 3 miesiące. Po zakończeniu umownego okresu, lokata przedłuża się na warunkach lokaty standardowej, z oprocentowaniem 0,1%.
Tak więc przy lokatach krótkoterminowych niezbędne jest pilnowanie terminów ich zakończenia i ponownego zakładania, często w innych bankach, które w danym momencie oferują lepsze rozwiązania. Są różne instrumenty finansowe, takie jak obligacje, fundusze inwestycyjne, giełda,lokaty tzw. strukturyzowane. Ale to gdzie się inwestuje, zależy od skłonności do ryzyka.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
djj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2016 17:26
To jak to w sumie jest? Inwestycja w złoto się opłaca a już w srebro nie? Pełno jest artykułów zachwalających metale szlachetne i ukazujące perspektywę wzrostu cen. Czy to tylko krypto reklama kruszców?
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

17.5.2016 17:42
Witam serdecznie,
djj napisał
To jak to w sumie jest? Inwestycja w złoto się opłaca a już w srebro nie? Pełno jest artykułów zachwalających metale szlachetne i ukazujące perspektywę wzrostu cen. Czy to tylko krypto reklama kruszców?

Proszę zacząć od przeczytania wątków, gdzie temat był poruszany (są na stronie głównej!) - od 3. strony, do której linkuję:
http://www.comperia.pl/forum/lokaty/262-czy-inwestycja-w-zloto-jeszcze-sie-oplaca,3.html

http://www.comperia.pl/forum/lokaty/6156-warto-inwestowac-w-zloto,2.html

Kupując fizyczne złoto płacimy prowizję 4-5% oraz sprzedając 1-2%. Kupując srebro doliczane jest 23% podatku VAT, więc ciężko osiągnąć zadowalający zysk z tego kruszcu w Polsce.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2016 19:08
Ela34 napisał
Witam.
Tak dużo na tym forum pisano o inwestycji w złoto, zarówno w monety jak i w sztabki. Cena złota pnie się w górę. Zwróciło moją uwagę srebro. Jest jeszcze stosunkowo tanie. Mam 35000 zł., to są moje oszczędności na przyszłość. Skoro nie mam zamiaru ich wydawać to jak myślicie warto zainwestować w srebro? Wydaje mi się, że jest kruszcem niedowartościowanym na dzień dzisiejszy. Czy to prawda, że opłacalniejsze jest inwestowanie w sztabki niż monety?


Zakup srebra należy traktować jako formę tezauryzacji i biorąc pod uwagę niepewność systemu finansowego to kruszce to dobry pomysł na przyszłość. Proszę jeszcze rozważyć złom srebra.
Cytuj
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2016 20:30
Witam. Ja się zastanawiam nad odzyskiwaniem srebra z odpadów elektronicznych i innego złomu. Cena złomu jest niska a można nie tylko srebro odzyskać. Wydawać się to może ciężkim przedsięwzięciem, ale jest w sumie proste i można robić to nawet w warunkach domowych. Jak na razie uczę się.
Cytuj
olgaDa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2016 11:02
Według mnie inwestowanie w kruszce, kamienie szlachetne, numizmaty, itp. są dobre dla ludzi zamożnych. Nie wiedza pewnie już co z pieniędzmi robić to inwestują w dzieła sztuki albo jakieś bardzo rzadko spotykane podmioty. Przecież np. drogocenne numizmaty są w pojedynczych egzemplarzach. Co ze sztabką złota ma robić przeciętny człowiek? Zamrozić wszystkie oszczędności i latami czekać na wzrost cen?
Cytuj
Odpowiedź