• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Program Systematycznego Gromadzenia Złota - Emerytura- warto?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
marcin-nik

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.4.2016 20:04
Witam. Mennica Złota ma właśnie taki produkt jak w temacie. I niech mi nie pisze nikt,że reklamuje to. Stronę znalazłem na facebooku i poczytałem trochę. Czy warto tak oszczędzać na emeryturę? Mam 32 lata, straszą nas emeryturami na przyszłości,ze będą minimalne. Wiem, że to dla mnie odległa przyszłość, ale jestem w stanie systematycznie odkładać. Były tutaj na forum chwalone inwestycje w złoto. Co sądzicie o tym?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

14.4.2016 22:08
chyba wiem o jaki program chodzi, natomiast osobiście wolałbym kupować fizycznie złoto lub srebro nawet mniejsze ilości niż zlecać to i odkładać ... nie mówię że to lepsze, ale jest w tym jakaś niepewność... przecież równie dobrze mógłbyś odkładać kase na konto i jak uzbierasz na sztabkę to kupić...

marcin-nik napisał
Witam. Mennica Złota ma właśnie taki produkt jak w temacie. I niech mi nie pisze nikt,że reklamuje to. Stronę znalazłem na facebooku i poczytałem trochę. Czy warto tak oszczędzać na emeryturę? Mam 32 lata, straszą nas emeryturami na przyszłości,ze będą minimalne. Wiem, że to dla mnie odległa przyszłość, ale jestem w stanie systematycznie odkładać. Były tutaj na forum chwalone inwestycje w złoto. Co sądzicie o tym?
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
pomaranek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.4.2016 9:52
Ponawiam pytanie.Dostaliśmy w prezencie ślubnym sztabke złota z certyfikatem autentyczności.Zetknęliśmy się z tym pierwszy raz w życiu.Gdzie to wycenić i ewentualnie sprzedać?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

15.4.2016 10:57
pomaranek napisał
Ponawiam pytanie.Dostaliśmy w prezencie ślubnym sztabke złota z certyfikatem autentyczności.Zetknęliśmy się z tym pierwszy raz w życiu.Gdzie to wycenić i ewentualnie sprzedać?


Najlepiej spytać osobę która dała prezent gdzie tą sztabkę nabyła. Wiem, że firmy oferujące takie sztabki, zajmują się nie tylko sprzedażą, ale także wykupem.

O inwestycjach w złoto piszę na blogu w artykule:

http://www.slowkilkaomalymbiznesie.pl/zlote-monety-czyli-ile-tak-naprawde-sa-warte-numizmaty
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

16.4.2016 13:13
Witam serdecznie,
marcin-nik napisał
Mennica Złota ma właśnie taki produkt jak w temacie. Mam 32 lata, straszą nas emeryturami na przyszłości,ze będą minimalne. Wiem, że to dla mnie odległa przyszłość, ale jestem w stanie systematycznie odkładać. Były tutaj na forum chwalone inwestycje w złoto. Co sądzicie o tym?

To nie jest odległa przyszłość - to złudzenie, że jest dużo czasu na oszczędzanie z myślą o emeryturze.

Produkt jest ciekawy, jednak zdecydowanie lepiej odkładać pieniądze i kupować fizyczne złoto w punkcie stacjonarnym, który gwarantuje odkupienie w razie potrzeby.
Zgodnie z informacjami ze strony Mennicy Złota proszę wziąć pod uwagę, że złota w portfelu powinno być minimum 10%, a z mojej strony zauważę, iż maksymalnie udział ten nie powinien być większy niż 20%.

Grunt, to mieć dobry pomysł na zainwestowanie pozostałych 80% oszczędności. Polecam zapoznać się z proponowaną przeze mnie formą oszczędzania na emeryturę oraz inwestowania w horyzoncie minimum 6-8 lat, a przynajmniej 10-15 lat:
http://www.comperia.pl/forum/lokaty/5924-dlugoterminowy-portfel-akcji-dywidendowych-konto-ike,1,1.html

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Ekspert Comperia.pl
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Odpowiedź