• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Własna lokata strukturyzowana

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

5.4.2016 8:48
Witam serdecznie,

Zgodnie z zapowiedziami przedstawię prosty sposób na stworzenie swojego wehikułu inwestycyjnego, którego oczekiwana stopa zwrotu jest warta poświęconych odsetek z lokaty. Będzie do tego potrzebna kwota 20000zł, którą rozbijamy na część przeznaczoną na lokatę bankową w wysokości 19325zł oraz 675zł przeznaczoną na kontrakt terminowy na złoto.
Minimalny okres inwestycji wynosi 1,5 roku i z lokaty uzyskamy 2,7% odsetek brutto, czyli "na rękę" otrzymamy ok. 634zł.
Za drugą część inwestycji otworzyłem wczoraj kontrakt na wzrost złota za 45zł. Każdy ruch o 1% w zakładanym kierunku przyniesie zysk w wysokości 45zł, zaś spadek złota o 1% uszczupli stan konta o podobną kwotę, więc pozostałe 675zł wystarczy na zabezpieczenie 15% spadku cen złota.
Kontrakt terminowy na wzrost cen złota
Aby nie stracić na kontrakcie więcej niż zakładamy, ustawiamy automatyczne zlecenie zamykające pozycję na poziomie 1037$ za uncję (zlecenie S/L, czyli stop loss).

Oczekiwana stopa zwrotu jest trudna do dokładnego wyliczenia, lecz jest ona po pierwsze nieograniczona (inaczej niż w przypadku lokat strukturyzowanych oferowanych przez instytucje finansowe), a po drugie potencjalny zysk jest wart zaryzykowania utraty całości odsetek przy gwarancji braku strat.
W przypadku osiągnięcia przez złoto poziomu 1500$ (23% wzrostu z 1219$) szacowany zysk z kontraktu terminowego wyniesie 23 * 45zł = 1035zł (838zł netto po podatku Belki). Razem z odsetkami z lokaty w wysokości 634zł daje nam to ok. 7,4% zysku netto (5,5% w skali roku).
Jeśli złoto zdrożeje o 40% (ok. 1706$/uncję), zysk z kontraktu wyniesie ok. 1800zł (minus Belka=1458zł). W sumie zysk w stosunku do kwoty 20000zł wyniesie ok. 10,4% (7% netto w skali roku).
Powrót cen złota do poprzednich maksimów będzie oznaczał wzrost o 60%, zysk z kontraktu w wysokości 2700zł ("na rękę" 2187zł) oraz razem z lokatą stopę zwrotu ok. 14,1% netto (9,4% w skali roku).

Taka konstrukcja ma następujące zalety:
1. Można przedłużać i skracać wg. uznania okres trwania inwestycji;
2. Można zamknąć pozycję na kontrakcie terminowym po uzyskaniu zadowalającej stopy zwrotu bez zamykania lokaty bankowej;
3. Można zamknąć lokatę w razie potrzeby dostępu do gotówki i pozostawić otwarte zlecenie na kontrakcie, jeśli cena złota idzie w pożądanym kierunku;

Jeśli właśnie rozpoczynają się spadki na rozwiniętych rynkach akcji, a inflacja w USA zacznie rosnąć (w Europie deflacja zacznie zanikać), to ceny złota mogą wzrosnąć nawet o 100%. Nie uznaję tego za pewnik, ale chcę pokazać, że posiadając własną 'strukturę' nasz zysk nie jest ograniczany odgórnie, tak jak ma to miejsce w ofertach omawianych tutaj:
http://www.comperia.pl/forum/lokaty/5882-najnowsze-produkty-strukturyzowane-korzystne-dla-klienta.html
Wzrost złota o 100% = ok. 4500zł brutto zysku z kontraktu (netto 3645zł).
Dochód z lokaty 634zł netto (zakładając, że nie przedłużamy jej powyżej 1.5roku, ponieważ zmieniłoby to uproszczone wyliczenia).
Potencjalny zysk "na rękę" wyniesie w takim przypadku 20% przy zainwestowaniu w ryzykowne instrumenty zaledwie 3,4% kapitału.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
vallenrod

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.4.2016 10:08
Witam .A samemu można sobie założyć taka lokatę i inwestycję w złoto? Czy konieczna pomoc doradcy? Gdzie otwiera się taki kontrakt na wzrost złota?A tak szczerze taka inwestycja idzie w dobrym kierunku ,bo nie widzę ,że mozna bardzo dużo stracić .Ale dla mnie to i tak czarna magia.Nie wiem czy Panu mozna podpowiedzieć ,ale gdzie jest teraz najlepsza lokata na 1,5 roku na sumę 20000 zł?
Cytuj
Grace

Niezarejestrowani

5.4.2016 11:10
Teraz na 1,5 roku lokować pieniądze to trochę strzał w kolano.
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

5.4.2016 15:18
vallenrod napisał
A samemu można sobie założyć taka lokatę i inwestycję w złoto? Czy konieczna pomoc doradcy? Gdzie otwiera się taki kontrakt na wzrost złota?A tak szczerze taka inwestycja idzie w dobrym kierunku ,bo nie widzę ,że mozna bardzo dużo stracić .Ale dla mnie to i tak czarna magia.Nie wiem czy Panu mozna podpowiedzieć ,ale gdzie jest teraz najlepsza lokata na 1,5 roku na sumę 20000 zł?

W kwestii lokaty posiłkowałem się wpisem na forum kierującym do BGŻ Optima, ale rzeczywiście to oprocentowanie jest promocyjne. Znalazłem jednak porównywalną ofertę: Lokata TYLKO TERAZ Idea Bank 2,65% na 5 miesięcy (1000 - 1 mln zł)* lokata zakładana on-line. Nie zajmuję się wyszukiwaniem aktualnie najlepiej oprocentowanych depozytów, więc nie posiadam bieżących informacji.

Można samemu otworzyć kontrakt np. poprzez Alior Trader lub brokera CMC Markets itp. Pomoc dobrego doradcy przyda się przy dobieraniu odpowiedniego momentu rozpoczęcia tego typu inwestycji. Dodatkowo można zwiększyć potencjalny zysk, jeśli posiada się wiedzę, kiedy otworzyć kolejny kontrakt bez podnoszenia ryzyka i jak uniknąć powstania straty przekracającej zysk z lokaty bankowej.

Moje wyliczenia opierają się na zainwestowaniu oczekiwanych dochodów z niskooprocentowanej lokaty. W przypadku użycia do tej konstrukcji obligacji stabilnego Alior Banku z rentownością powyżej 5% można osiągnąć około dwukrotnie wyższe stopy zwrotu z kontraktów terminowych w stosunku do podstawowej wersji mojego przykładu.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki

ps.
Grace napisał
Teraz na 1,5 roku lokować pieniądze to trochę strzał w kolano.

Ponieważ? Opinia bez argumentów jest bezużyteczna.
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
panek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.4.2016 21:50
Grace napisał
Teraz na 1,5 roku lokować pieniądze to trochę strzał w kolano.
Niby dlaczego?Ja mam jakieś tam pieniądze i mam nie lokować swoich oszczędności na lokacie bo to strzał w kolano?Ty pewnie masz super miejsca ;) Gdzie ? pod pościelą ? w szufladzie ? a może pod materacem ?
Cytuj
Cz33arek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.4.2016 12:51
panek napisał
Grace napisał
Teraz na 1,5 roku lokować pieniądze to trochę strzał w kolano.
Niby dlaczego?Ja mam jakieś tam pieniądze i mam nie lokować swoich oszczędności na lokacie bo to strzał w kolano?Ty pewnie masz super miejsca ;) Gdzie ? pod pościelą ? w szufladzie ? a może pod materacem ?
No wiesz obiektywnie patrzac, to lokaty sa tylko do chronienia kapitału, wiec jesli ktos odwazniejszy to inwestuje i moze zarabia.
Cytuj
roczen

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.4.2016 15:22
To może, podpowiedz, gdzie inwestować i w co? Wiesz, odwaga odwagą i nie jeden na niej stracił. Czasami warto coś co się ma chronić a nie nastawiać się na zysk z ryzykiem, że w razie niepowodzenia, więcej się straci niż zyska.
Cytuj
Cz33arek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.4.2016 8:57
roczen napisał
To może, podpowiedz, gdzie inwestować i w co? Wiesz, odwaga odwagą i nie jeden na niej stracił. Czasami warto coś co się ma chronić a nie nastawiać się na zysk z ryzykiem, że w razie niepowodzenia, więcej się straci niż zyska.
Jeszcze nie wiem, ale sie dowiem! Moze i to zloto to dobre rozwiazanie, tutaj ejden ekspert fajnie opisuje jak do tego dojsc.
Cytuj
Bajtek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.4.2016 11:16
Te struktury nie sa takie straszne, skoro jest ochrona kapitału. Trzeba znaleźc taką, która ma ją sporą. CHociaz zauważam, jak sledze troche oferty, ze jeszcze 1-2 lata temu byly takie produkty bardziej popularne.
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

8.4.2016 12:53
Witam serdecznie,
Bajtek napisał
Te struktury nie sa takie straszne, skoro jest ochrona kapitału.

Zacytuję moje zdanie z innego tematu na forum:
"Niestety większość ofert nie zapewnia klientowi możliwości godziwych zysków, gdyż ograniczone są one zwykle do 5% w skali roku"
"Tutaj dywagacje kończy zapis: "maksymalny zysk: 19.8% (rocznie: 4.95%)". Ryzykując brak zysku z lokaty w wysokości przykładowej 3% oczekujemy potencjalnego maksymalnego zysku powyżej 6%. Stosunek 2:1 jest minimum przyzwoitości."
http://www.comperia.pl/forum/lokaty/5882-najnowsze-produkty-strukturyzowane-korzystne-dla-klienta.html

Wyemitowane właśnie obligacje firmy KRUK S.A. dają zysk większy niż 5% i będzie zwiększany wraz z ewentualnym wzrostem stóp procentowych: rentowność +3,15% ponad cenę pieniądza 3 miesięcznego - co to? http://www.comperia.pl/forum/lokaty/5860-jak-inwestowac-w-obligacje.html.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Jarocki 8.4.2016 12:59
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Odpowiedź