• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy kolekcja to dobra lokata?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
tales

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.3.2016 11:14
Witam .Od lat mój dziadek zbierał monety i musze przyznać ,ze zbiór ma imponujący nie tylko pod względem ilości ,ale też jakości .Właśnie stałem się właścicielem częsci Jego kolekcji.Mnie takie hobby nie pociąga ,mam do niej podejscie czysto sentymentalne ze względu na dziadzia.Wiem ,ze w sumie jest ona bardzo duża warta.Czy zatrzymać ją ,czy może spieniężyć? Czy to dobra lokata kapitału?
Cytuj
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.3.2016 12:16
A bardzo potrzebne sa CI pieniądze? Jeśli nie to warto zaczekać. Z czasem będą coraz więcej warte.
Cytuj
gerard

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.3.2016 15:18
Jak dla mnie to dobra lokata kapitału.Czasami kolekcje warte są majątek .Dobrze ,żeby taka kolekcję przejrzał i wycenił rzeczoznawca.Możemy nawet nie zdawać sobie sprawy z tego jak cenne mamy okazy.Wydaje mi się ,ze na nich się traci a wręcz przeciwnie.
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

29.3.2016 18:02
tales napisał
Witam .Od lat mój dziadek zbierał monety i musze przyznać ,ze zbiór ma imponujący nie tylko pod względem ilości ,ale też jakości. (...)Czy zatrzymać ją ,czy może spieniężyć? Czy to dobra lokata kapitału?

Odpowiedź była zawarta w pytaniu. Gdyby zbiór nie był bardzo dobry jakościowo, to można myśleć o spieniężeniu inwestycji. Będąc już w posiadaniu takiego zbioru polecam czekać na nieuchronne prawa popytu i podaży. Z biegiem lat będzie coraz mniej takich samych numizmatów w obiegu, więc będzie tylko drożej.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
mariamass

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.3.2016 10:00
Ja nie kolekcjonuję monet ,ale porcelanę z Miśni.Starych eksponatów jest coraz mniej a cena tych które mam dosłownie rośnie w oczach .Zawsze stare przedmioty będą w cenie.Jest ich po prostu mniej - porcelana jest nietrwała.Od kiedy pamiętam antyki i stare przedmioty sa w cenie. Ja bym zbiór monet zatrzymała.
Cytuj
AgnieszkaWu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.3.2016 10:10
Ja tez mam jakies stare meble, na pewno jeszcze sprzed wojny, bo odziedziczyłam dom. Tez je trzymam, chociaz za bardzo nie wiem gdzie sie z nimi udac.
Cytuj
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.3.2016 15:28
Najlepiej jakbyś poprosiła kogoś o wstępna wycenę .Nieświadomie mozna pozbyć się za grosze bardzo cennych przedmiotów.Takie starocie mozna z zyskiem sprzedać na allegro albo w sklepach z antykami.Trzeba sobie dobrze wyliczyć co się lepiej opłaca.Pierwsza rzecz - postaraj sie o wycenę u rzeczoznawcy.
Cytuj
Cyfer

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.4.2016 21:54
Stare przedmioty zawsze będą w cenie.Nie tracą na wartości a wręcz przeciwnie.Czasami coś ma jedynie wartość jedynie sentymentalna ,ale większość antyków jest niezmiernie cenna.Moja siostra z entuzjazmem kupuje od lat stare serwety czy obrusy - rękodzieło - dziś już unikatowe.Ja jestem kolekcjonerem starego szkła.Muszę przyznać ,że coraz ciężej kupić coś wartościowego za nieduże pieniądze - powód prosty- cenne pozostają zazwyczaj w rękach kolekcjonerów a na rynku ogólnie jest ich coraz mniej .
Cytuj
lincoln

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.4.2016 10:51
Ja też jestem tego zdania - antyki to dobra lokata kapitału.Jest ich coraz mniej ,sa coraz starsze ,unikalne i dlatego cenne. Trzeba jednak podejść do tego z głową. Podstawą udanego zakupu antyków jest wiedza z zakresu historii sztuki.Warto sięnnąć do przewodników dla kolekcjonerów.Trzeba nabyć rzetelną wiedzą o sygnaturach i puncach (próbach). Im rzetelniej przygotujemy się do polowania na antyki, tym mniej ryzykujemy ,ze damy sie nabić w przysłowiową butelkę .Musimy się autentycznie w to zaangażować ,jeżeli chcemy traktować antyki jako inwestycję .
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

15.4.2016 16:48
Zapraszam do przeczytania artykułu na moim blogu na ten temat.

Link:

http://www.slowkilkaomalymbiznesie.pl/zlote-monety-czyli-ile-tak-naprawde-sa-warte-numizmaty
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź