• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Likwidować książeczkę mieszkaniową czy nie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Pony

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.6.2014 21:07
Witam,
za chwilę skończą mi się kartki w książeczce mieszkaniowej, którą założyłam w maju 1989 roku. Właśnie stoję przed wyborem czy napisać wniosek o nową taką książeczkę czy całkowicie ja zlikwidować? Wkład wynosi niecałe 3000. Co mi sie teraz bardziej opłaci? Bo po zlikwidowaniu zamarzałam całkiem konkretnie zainwestować w coś te pieniądze
Cytuj
Dionizy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2014 17:11
Na Twoim miejscu już dawno bym ja zlikwidował,ale skoro teraz masz możliwość to zrób to, a pieniądze zawsze możesz zainwestować w jakąś lokatę albo obligacje i będziesz miała z tego przynajmniej jakiś konkretny zysk.
Cytuj
sunshine

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2014 18:09
Jak chcesz inwestować to może zlikwidują ta książeczke i zastanów się nad jakąś lokata albo kontem oszczędnościowym. Tak chyba szybciej sobie dorobisz. A moze zainwestuj w jakieś akcje?
Cytuj
Marysia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.6.2014 23:43
A ja bym nie likwidowała. Może złóż wniosek o nową ksiażeczke i składaj dalej, jak uda Ci się odłożyć jeszcze wiecej pieniedzy wtedy zacznij inwestować.Bo moim zdaniem te Twoje 3000 to wcale nie jest tak dużo pieniędzy jak mogło by sie wydawać przy inwestowaniu.
Cytuj
romek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 6:44
Zlikwiduj! Nie wiem nad czym się jeszcze zastanawiasz. Ja bym już dawno pozbył się tej książeczki skoro przynosi taki marny zysk. 3000 złotych przez 25 lat? co to w ogóle jest? Najlepiej wpłać sobie te pieniądze na jakąś lokatę lub konto oszczędnościowe.
Cytuj
Sabina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 22:58
o właśnie czemu zamiast ksiażeczki mieszkaniowej nie zdecydujesz sie na konto oszczędnościowe? Wydaje mi sie że na tym wyjdziesz duzo lepiej i wiecej uda Ci sie odłożyć a wtedy zacznij aktywnie inwestować w lokaty i tak trochę sie dorobisz.
Cytuj
rafus9973

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.7.2014 11:15
nie spotkałem się nigdy z książeczką mieszkaniową... to znaczy, słyszałem o niej ale kompletnie nie wiedziałem o co chodzi. Chyba moja babcia taką miała, ale zrezygnowała z niej jak jeszcze byłem w liceum. Ja myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby wrzucenie tych pieniędzy na konto oszczędnościowe bądź lokatę, dozbieranie jeszcze trochę przez jakiś czas i dopiero inwestycja, większej sumy bo z 3 tysięcy za wiele nie będzie.
Cytuj
Kamila Bębenek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 0:25
Nie wiedziałam, że jest jeszcze ktoś kto korzysta z książeczki. Tak dawno o nich nie słyszałam, że wydawało mi się, że ich era już dawno się skończyła. O wiele lepszy rozwiązaniem będzie lokata czy chociażby konto oszczędnościowe. Stawiajmy na rozwój i innowację ;D
Cytuj
polokoktaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 11:27
Myślałam, że książeczka mieszkaniowa to po prostu wszystkie rachunki za czynsz w jednym miejscu... Ale jeśli ma to związek z oszczędzaniem, to idąc z postępem wybrałabym mimo wszystko konto oszczędnościowe, a za parę lat przy większej kwocie lokatę. Odnoszę wrażenie, że jest to bardziej opłacalne, niż jakaś książeczka.
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.7.2014 11:03
Nawet nie wiedziałam, że jeszcze ktoś ma w ogóle te książeczki! Ja na Twoim miejscu już dawno bym z niej zrezygnowała. Dużo lepiej wpłacać pieniążki chociażby na konto oszczędnościowe niż na książeczkę.
Cytuj
Odpowiedź