• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

e-Lokata Rentierska Noble Bank - co sądzicie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jakson

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.3.2016 12:10
Witam .Własnie skończyła mi się lokata na kwotę 40000 zł.Nie chciałbym tych pieniędzy rozdrabniać i założyć nowa lokatę .Trafiłem na tą rentierska w Noble Banku i się zastanawiam czy to jedyna najlepsza oferta na moja kwotę ? Lokata jest na trzy lata z oprocentowaniem 3%.Odsetki miałbym wypłacane co miesiac na swoje konto oszczędnościowe.Jak myślicie warto? Czy może sa lepsze oferty ,o których nic nie wiem ?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.3.2016 14:01
lokata na 3 lata? zastanów się...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Leon

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.3.2016 15:38
Nad czym ? jeżeli umrze to rodzina odziedziczy.;) Sam mam większą sumę nie do ruszenia i co? mam się zastanawiać nad czym ? Gdzie to zakopać? Nie wiem o co chodzi z tym - zastanów się . Bank upadnie? Koniec świata nastąpi? Przecież jak ktoś ma jakieś nadwyżki i nie chce ich wydać to musi coś z nimi zrobić .Nie będzie ich trzymał w domu.Nad czym się zastanowić ? Nijak nie rozumiem tego pytania...
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

15.3.2016 16:00
jakson napisał
Witam .Własnie skończyła mi się lokata na kwotę 40000 zł.Nie chciałbym tych pieniędzy rozdrabniać i założyć nowa lokatę .Trafiłem na tą rentierska w Noble Banku i się zastanawiam czy to jedyna najlepsza oferta na moja kwotę ? Lokata jest na trzy lata z oprocentowaniem 3%.Odsetki miałbym wypłacane co miesiac na swoje konto oszczędnościowe.Jak myślicie warto? Czy może sa lepsze oferty ,o których nic nie wiem ?


To długi okres.. Lokując dzisiaj kwotę na 3 lata:
- zakładasz że przez trzy lata oprocentowanie depozytów będzie podobne bądź niższe - ich wzrost ograniczyłby Twoje możliwe zyski
- pozbawiasz się możliwości reinwestycji środków (chyba że co miesiąc odsetki także będziesz inwestował), gdybyś np co trzy miesiące lokatę kapitalizował i rolował, mogłoby wyjść lepiej;
- zamrażasz środki na 3 lata - pytanie co jeśli będziesz ich potrzebować wcześniej.. sprawdź w regulaminie konsekwencje zerwania lokaty przed czasem
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
k_korocz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.3.2016 18:54
Jeżeli jednak mam taka mniej więcej sumę 50000 na zamrożenie na 3 lata w całości to co mam niby z nimi zrobić? Przecież mogę nie chcieć rozdrabniać tej sumy ? Przecież mogę mieć jakieś jeszcze oszczędności na mniejszych lokatach na wypadek zdarzenia losowego albo wydatków?Panowie doradcy ,przecież Wy najwyraźniej odradzacie lokaty długoterminowe.To co robić według Was z taka sumą ,?
Cytuj
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2016 9:25
Ja jesli nie byloby mozliwosci zerwania lokaty przed czasem to na pewno nie lokoawałbym na dluzej niz rok. Wciaz wierze, ze sytuacja sie poprawi.
Cytuj
Nathan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2016 10:18
mnie to trochę dziwi to zniechęcanie do oszczędzania na np. 3 lata.A co robić z tymi pieniędzmi? Jaki jest inny sposób trzymania pieniędzy > np tych 30000?wszyscy prawie pisza ,że nie zakładaliby takiej lokaty , to lepiej napiszcie co byście z tymi pieniędzmi zrobili?
Cytuj
Tomorek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2016 15:43
A ja mam własnie lokatę rentierska i jestem zadowolony.Czasu nie mam do pilnowania terminów i ciągłego zakładania lokat .Moja siostra np.ma 100000 i trzyma je koncie oszczędnościowym w PKO.Każdy trzyma te swoje oszczędności gdzie chce.Pewnie ,że najlepsza byłaby lokata na dowolna sumę i z dużym oprocentowaniem ,ale jak na razie jest jak jest.
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

16.3.2016 16:00
Witam serdecznie,

k_korocz napisał
Jeżeli jednak mam taka mniej więcej sumę 50000 na zamrożenie na 3 lata w całości to co mam niby z nimi zrobić? Panowie doradcy ,przecież Wy najwyraźniej odradzacie lokaty długoterminowe.To co robić według Was z taka sumą?


Tak jak kolega wspominał - odradzamy lokaty długoterminowe, ponieważ nikt nie spodziewa się, że przez 3 i więcej lat w Polsce nie będą podnoszone stopy procentowe.
Reinwestowanie odsetek co 3 miesiące także niewiele daje, gdyż na przestrzeni 5 lat zysk wyniesie 1% w stosunku do równych wypłat. Po 3 latach jest to zupełnie pomijalne 0,35% różnicy.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Kowalewowski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2016 10:52
Tomasz Jarocki napisał
Witam serdecznie,

k_korocz napisał
Jeżeli jednak mam taka mniej więcej sumę 50000 na zamrożenie na 3 lata w całości to co mam niby z nimi zrobić? Panowie doradcy ,przecież Wy najwyraźniej odradzacie lokaty długoterminowe.To co robić według Was z taka sumą?


Tak jak kolega wspominał - odradzamy lokaty długoterminowe, ponieważ nikt nie spodziewa się, że przez 3 i więcej lat w Polsce nie będą podnoszone stopy procentowe.
Reinwestowanie odsetek co 3 miesiące także niewiele daje, gdyż na przestrzeni 5 lat zysk wyniesie 1% w stosunku do równych wypłat. Po 3 latach jest to zupełnie pomijalne 0,35% różnicy.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
No miejmy nadzieje, że beda wzrosty. Ale miały byc juz w tymroku i co? W europie tez spadki, kto wie jak długo to potrwa.... Moze iebawemz 0,5 proc. będzie się trzeba cieszyć.
Cytuj
Odpowiedź