• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy opłaca się oszczędzać na koncie walutowym w BZWBK?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Orest

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.3.2016 15:17
Witam .Wybieram się do pracy sezonowej do Holadii na trzy miesiące.Czy pracodawca może mi wysyłać zapłatę na moje konto walutowe w BZWBK? Czy opłacało będzie mi się tam trzymać pieniądze jako oszczędności? Nigdy nie zarabiałem w walucie obcej ani nie miałem takich oszczędności.Konto mam wspólne z żoną .Czy może ona powinna zamieniać to co zarobię na złotówki i zakładać lokaty w pln?
Cytuj
anna m

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.3.2016 18:23
Za bardzo Ci nie pomogę .Teraz w ogóle kiepsko jest z oszczędzaniem .Bardzo małe jest oprocentowanie.W zagranicznej walucie chyba podobnie.Za to wiem ,bo znajomy ma konto w euro w BZWBK ,ze pracodawca wolaca mu tam pobory.Ogólnie jest zadowolony i z opłaty za prowadzenie konta i łatwej dostępnosci do płacenia online czy innych przelewow.
Cytuj
WeraKawencka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.3.2016 9:43
anna m napisał
Za bardzo Ci nie pomogę .Teraz w ogóle kiepsko jest z oszczędzaniem .Bardzo małe jest oprocentowanie.W zagranicznej walucie chyba podobnie.Za to wiem ,bo znajomy ma konto w euro w BZWBK ,ze pracodawca wolaca mu tam pobory.Ogólnie jest zadowolony i z opłaty za prowadzenie konta i łatwej dostępnosci do płacenia online czy innych przelewow.
walutowe sa jeszcze gorzej oprocentowane
Cytuj
jakson

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.3.2016 12:04
Teraz to juz w sumie nie wiadomo gdzie oszczedzać i w jaki sposób.Kiedyś inwestowało się w obca walutę ,teraz jakies wszystko słabe .Ale według mnie juz lepiej na koncie ,obojetne czy walutowym czy w zlotówkach ,bo co? Nie będziesz trzymała przeciez w skarpecie w domu.Miejmy nadzieję ,ze to sie wszystko zmieni na korzyść.
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

15.3.2016 15:53
Orest napisał
Witam .Wybieram się do pracy sezonowej do Holadii na trzy miesiące.Czy pracodawca może mi wysyłać zapłatę na moje konto walutowe w BZWBK? Czy opłacało będzie mi się tam trzymać pieniądze jako oszczędności? Nigdy nie zarabiałem w walucie obcej ani nie miałem takich oszczędności.Konto mam wspólne z żoną .Czy może ona powinna zamieniać to co zarobię na złotówki i zakładać lokaty w pln?


Jeśli finalnie będziesz z tych środków korzystać w Polsce, to i tak będziesz musiał je przewalutować. Oprocentowanie depozytów w Holandii jest jeszcze niższe niż w Polsce, dlatego dobrze je zamieniać. To na co przede wszystkim zwróć uwagę to moment w którym będziesz walutę wymieniać na PLN - to nawet kilka procent różnicy, czyli tyle ile dostałbyś z lokaty przez rok albo dwa :)
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Odpowiedź