• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Lions Bank - czy to najlepsza lokata na dużą sumę ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
lydia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.3.2016 12:38
Witam .Własnie jestem w trakcie sprzedaży mieszkania .Wpłynęło na moje konto 200000 a za miesiąc wpłynie druga transza.Nie chciałabym rozdrabniac tych sum.Przejrzałam lokaty i wydaje mi sie ,ze najlepsza jest na tak duże kwoty tylko w LIONS BANKU. Dobrym jest fakt ,ze nie trzeba otwierać tam konta.Czy mozna założyć ta lokatę drogą online? A może sa lepsze oferty na tak duże kwoty?Pieniądze nie będa mi potrzebne przynajmniej przez rok.
Cytuj
kalina00

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.3.2016 12:18
Nie wiem na jakie tam jest oprocentowanie .Zrob rozpatrzenie lokat rentierskich .One sa na większe sumy i mają spore oprocentowanie.Nie wiem tylko ,czy będzie Ciebie zadowalalo otrzymywanie odsetek co jakis czas a nie na koniec trwania lokaty.
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

15.3.2016 15:50
lydia napisał
Witam .Własnie jestem w trakcie sprzedaży mieszkania .Wpłynęło na moje konto 200000 a za miesiąc wpłynie druga transza.Nie chciałabym rozdrabniac tych sum.Przejrzałam lokaty i wydaje mi sie ,ze najlepsza jest na tak duże kwoty tylko w LIONS BANKU. Dobrym jest fakt ,ze nie trzeba otwierać tam konta.Czy mozna założyć ta lokatę drogą online? A może sa lepsze oferty na tak duże kwoty?Pieniądze nie będa mi potrzebne przynajmniej przez rok.


Oprocentowanie - patrząc jedynie pod tym kątem to należałoby rozbić tą kwotę na małe sumy (10tys zł albo 100tys zł). Banki dzisiaj oferują promocje na mniejsze kwoty po to, by tak przyciągnąć nowych klientów, ale mało któremu bankowi opłaca się płacić na depozycie powyżej 3%..

okres - jeśli środki mają być wolne na okres roku to można szukać lokaty na 12 miesięcy bądź depozyty rolować kilkukrotnie co 3-4miesięce. Lokatę dłuższą opłaca nam się założyć jeśli byłoby duże ryzyko ze stopy procentowe (i oprocentowanie lokat) w tym czasie spadnie, bądź jeśli bank oferowałby premię (wyższe %) za dłuższy okres. Dzisiaj takich premii nie ma. Im częstsza kapitalizacja, tym wyższy realny zysk - oczywiście nie "przejadając" odsetek :)

w razie pytań zapraszam

strony z porównywarkami lokat łatwo znajdziesz :)
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
pezo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.3.2016 15:51
Tak, aktualnie w Lions Banku mają najlepsze oferty jeżeli chodzi o tego typu sumy. Trochę się spóźniłaś, bo jeszcze tydzień temu mieli lokatę Welcome na 2,85% w skali roku na 3 miesiące. Teraz oprocentowanie spadło do 2,5% w skali roku na podobnych warunkach. Zakładasz przez internet. Zajmuje to 15 min z zegarkiem na ręku :)
Cytuj
k_korocz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.3.2016 19:22
Adrian Chrapek TRU Story napisał
lydia napisał
Witam .Własnie jestem w trakcie sprzedaży mieszkania .Wpłynęło na moje konto 200000 a za miesiąc wpłynie druga transza.Nie chciałabym rozdrabniac tych sum.Przejrzałam lokaty i wydaje mi sie ,ze najlepsza jest na tak duże kwoty tylko w LIONS BANKU. Dobrym jest fakt ,ze nie trzeba otwierać tam konta.Czy mozna założyć ta lokatę drogą online? A może sa lepsze oferty na tak duże kwoty?Pieniądze nie będa mi potrzebne przynajmniej przez rok.


Oprocentowanie - patrząc jedynie pod tym kątem to należałoby rozbić tą kwotę na małe sumy (10tys zł albo 100tys zł). Banki dzisiaj oferują promocje na mniejsze kwoty po to, by tak przyciągnąć nowych klientów, ale mało któremu bankowi opłaca się płacić na depozycie powyżej 3%..

okres - jeśli środki mają być wolne na okres roku to można szukać lokaty na 12 miesięcy bądź depozyty rolować kilkukrotnie co 3-4miesięce. Lokatę dłuższą opłaca nam się założyć jeśli byłoby duże ryzyko ze stopy procentowe (i oprocentowanie lokat) w tym czasie spadnie, bądź jeśli bank oferowałby premię (wyższe %) za dłuższy okres. Dzisiaj takich premii nie ma. Im częstsza kapitalizacja, tym wyższy realny zysk - oczywiście nie "przejadając" odsetek :)

w razie pytań zapraszam

strony z porównywarkami lokat łatwo znajdziesz :)
Jak pan sobie to niby wyobraza ? Mam 100000 i mam rozbic na 10 lokat po 10000 ? Najlepsze oprocentowania sa dla nowych klientów ,przy drugiej lokacie nie bede juz w danym banku pierwszym klientem .Druga sprawa - raczej ludziom nie zalezy na rozbijaniu oszczedności na male kwoty.Czy pan mysli ze czlowiek ma na to czas???
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

15.3.2016 20:37
k_korocz napisał
Adrian Chrapek TRU Story napisał
lydia napisał
Witam .Własnie jestem w trakcie sprzedaży mieszkania .Wpłynęło na moje konto 200000 a za miesiąc wpłynie druga transza.Nie chciałabym rozdrabniac tych sum.Przejrzałam lokaty i wydaje mi sie ,ze najlepsza jest na tak duże kwoty tylko w LIONS BANKU. Dobrym jest fakt ,ze nie trzeba otwierać tam konta.Czy mozna założyć ta lokatę drogą online? A może sa lepsze oferty na tak duże kwoty?Pieniądze nie będa mi potrzebne przynajmniej przez rok.


Oprocentowanie - patrząc jedynie pod tym kątem to należałoby rozbić tą kwotę na małe sumy (10tys zł albo 100tys zł). Banki dzisiaj oferują promocje na mniejsze kwoty po to, by tak przyciągnąć nowych klientów, ale mało któremu bankowi opłaca się płacić na depozycie powyżej 3%..

okres - jeśli środki mają być wolne na okres roku to można szukać lokaty na 12 miesięcy bądź depozyty rolować kilkukrotnie co 3-4miesięce. Lokatę dłuższą opłaca nam się założyć jeśli byłoby duże ryzyko ze stopy procentowe (i oprocentowanie lokat) w tym czasie spadnie, bądź jeśli bank oferowałby premię (wyższe %) za dłuższy okres. Dzisiaj takich premii nie ma. Im częstsza kapitalizacja, tym wyższy realny zysk - oczywiście nie "przejadając" odsetek :)

w razie pytań zapraszam

strony z porównywarkami lokat łatwo znajdziesz :)
Jak pan sobie to niby wyobraza ? Mam 100000 i mam rozbic na 10 lokat po 10000 ? Najlepsze oprocentowania sa dla nowych klientów ,przy drugiej lokacie nie bede juz w danym banku pierwszym klientem .Druga sprawa - raczej ludziom nie zalezy na rozbijaniu oszczedności na male kwoty.Czy pan mysli ze czlowiek ma na to czas???


Niektórzy rozbijają na lokaty po 10.000zł, inni lokują całość, kto jak woli, ja opisuję sytuację. Nie wiem czy pamięta Pan lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek - tam klienci banków zakładali depozyty na jeszcze mniejsze kwoty bądź na rodzinę..
W niektórych bankach limitem do lokat "promocyjnych" jest kwota 100tys zł.
pozdrawiam
Wypowiedź została zmieniona przez: Adrian Chrapek 15.3.2016 22:40
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2016 9:23
Adrian Chrapek TRU Story napisał
k_korocz napisał
Adrian Chrapek TRU Story napisał


Oprocentowanie - patrząc jedynie pod tym kątem to należałoby rozbić tą kwotę na małe sumy (10tys zł albo 100tys zł). Banki dzisiaj oferują promocje na mniejsze kwoty po to, by tak przyciągnąć nowych klientów, ale mało któremu bankowi opłaca się płacić na depozycie powyżej 3%..

okres - jeśli środki mają być wolne na okres roku to można szukać lokaty na 12 miesięcy bądź depozyty rolować kilkukrotnie co 3-4miesięce. Lokatę dłuższą opłaca nam się założyć jeśli byłoby duże ryzyko ze stopy procentowe (i oprocentowanie lokat) w tym czasie spadnie, bądź jeśli bank oferowałby premię (wyższe %) za dłuższy okres. Dzisiaj takich premii nie ma. Im częstsza kapitalizacja, tym wyższy realny zysk - oczywiście nie "przejadając" odsetek :)

w razie pytań zapraszam

strony z porównywarkami lokat łatwo znajdziesz :)
Jak pan sobie to niby wyobraza ? Mam 100000 i mam rozbic na 10 lokat po 10000 ? Najlepsze oprocentowania sa dla nowych klientów ,przy drugiej lokacie nie bede juz w danym banku pierwszym klientem .Druga sprawa - raczej ludziom nie zalezy na rozbijaniu oszczedności na male kwoty.Czy pan mysli ze czlowiek ma na to czas???


Niektórzy rozbijają na lokaty po 10.000zł, inni lokują całość, kto jak woli, ja opisuję sytuację. Nie wiem czy pamięta Pan lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek - tam klienci banków zakładali depozyty na jeszcze mniejsze kwoty bądź na rodzinę..
W niektórych bankach limitem do lokat "promocyjnych" jest kwota 100tys zł.
pozdrawiam
Ja pamietam, pamietam nawet overnight. Ale eraz to juz chyba nie sa zbyt popularne.
Cytuj
Bialek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2016 9:50
A mógłby pan podać nazwy tych lokat od 100000? Ja szczególnie dużej ilości ich na rynku nie widzę .Jestem własnie w trakcie sprzedaży nieruchomości od rodziców .Taka informacja o lokatach promocyjnych bardzo by mi się przydała.
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

21.3.2016 12:11
Bialek napisał
A mógłby pan podać nazwy tych lokat od 100000? Ja szczególnie dużej ilości ich na rynku nie widzę .Jestem własnie w trakcie sprzedaży nieruchomości od rodziców .Taka informacja o lokatach promocyjnych bardzo by mi się przydała.


na 100tys jest "happy plus" w Ideabanku bądź "bezkarna" w BGZ Optima. Na 3 miesiące. Pod kątem lokat warto też obserwować neobank i SKOKi :)
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
kysan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.3.2016 12:38
A mi się wydaje ,że lokata w Lionsie jest najlepsza.No owszem mozna założyć ta happy ,ale co wtedy z ta druga sumą ? Przecież tam sie nie da założyć 2 lokat.Poza tym lokata na 3 miesiace i trzeba zakladac konto. Jezeli ktoś chce oszczędzać dłużej jest bez sensu.Nie podobaja mi się te promocje dla nowych klientów .Trzeba zawsze praktycznie założyć konto .
Cytuj
Odpowiedź