• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Konto godne polecenia.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
cezarycezary

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.2.2016 11:13
Witam wszystkich .Doradźcie mi w jakim banku najlepiej jest obecnie założyć konto ? Nie miałem go do tej pory ,właśnie skończyłem 18 lat.Rozmawiałem z rodzicami i powiedzieli mi ,że w ramach moich oszczędności mogą mi przelewać co miesiąc 600 zł.Mam też sporą sumę ,którą dostałem na urodziny od całej rodziny.Chciałbym je też odłożyć .W rodzinie każdy ma konto w innym banku i każdy swój zachwala.Mi zależy ,żebym coś na tych odkładanych pieniądzach zarobił.Co polecacie?
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

13.2.2016 11:53
Witam serdecznie,

Skoro to mają być oszczędności, to jedynie konto, które będzie wolne od podatku Belki, tj. maklerskie IKE (najlepsze w BOŚ i mBanku). Rząd zezwolił na stworzenie takich kont z myślą o emeryturze, lecz doskonale nadają się do odkładania przez kilka lat, ponieważ można wypłacać w całości lub w częściach płacąc podatek dopiero wtedy. Zamrożony podatek może pracować na koncie przez ten czas, a osoby trzymające pieniądze do 60r.ż. cały należny podatek zatrzymają dla siebie.

Na tych kontach możesz oszczędzać w obligacjach oraz zainwestować część dłgoterminowo w akcje firm wypłacających dywidendy przynajmniej w wysokości 5-10%. W uproszczeniu na przestrzeni 5 lat zysk wyniesie przynajmniej 25-50% plus zmiana kursu.

Właśnie przymierzam się do pokazywania realnych transakcji z konta IKE, aby przybliżyć temat inwestowania w dochód firm, a nie jedynie w zysk ze zmiany kursu.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
cezarycezary

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.2.2016 15:24
gdzie mi do oszczędzania na emeryturę .;)Mi chodzi o to ,żebym miał to swoje wlasne konto i tam mógł oszczędzać .Mi pieniądze będą wcześniej potrzebne - wakacje czy studia.Ale chce wszystkie nadwyżki finansowe trzymać w jednym banku i w miarę możliwości móc z nich swobodnie korzystać .Też coś tam czasami dorywczo zarabiam ,głównie na wakacjach.A jak lokata to jakaś w miarę krótka ,no 3 miesiące.A jest taki bank co ma najlepsze oprocentowanie na wszystkich kontach i jakieś dobre lokaty?
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

13.2.2016 16:47
Podkreślałem to, że nie należy patrzeć na to konto pod kątem przeznaczenia emerytalnego.
1. Można dokonywać wypłat częściowych oraz całkowitej.
2. Jakaś część oszczędności może zostać do emerytury i warto w skali miesiąca wplacać 200zł z taką myślą.
3. Na lokacie warto trzymać tylko kwotę, którą będzie można wykorzystać natychmiast, np. 2-5 tyś.zł. na nagłe wydatki plus bieżąca płynność na rachunku w banku.

W kwestii wyższości konkretnego konta nad innymi nie jestem w stanie wypowiedzieć się, ponieważ jest to zależne od wielu czynników.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Ekspert Comperia.pl
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
kowalewski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.2.2016 19:49
Cezary najwyraźniej chce duże odsetki od zgromadzonych oszczędności;)Znam to ,mam syna i podobne pytania zadawał.Za jedno muszę Ciebie pochwalić - Twoja chęć oszczędzania bardzo pozytywna cecha.Życzę wytrwałosci;) Moj syn ma w BZWBK i nie narzeka.Chyba teraz nie ma co liczyć na te odsetki? Ale ziarnko do ziarnka .Brawo!
Cytuj
Robuś

Niezarejestrowani

16.3.2016 19:13
cezarycezary napisał
Witam wszystkich .Doradźcie mi w jakim banku najlepiej jest obecnie założyć konto ? Nie miałem go do tej pory ,właśnie skończyłem 18 lat.Rozmawiałem z rodzicami i powiedzieli mi ,że w ramach moich oszczędności mogą mi przelewać co miesiąc 600 zł.Mam też sporą sumę ,którą dostałem na urodziny od całej rodziny.Chciałbym je też odłożyć .W rodzinie każdy ma konto w innym banku i każdy swój zachwala.Mi zależy ,żebym coś na tych odkładanych pieniądzach zarobił.Co polecacie?

Cezary, ja posiadam konto w Raiffeisen, konto masz za 0zł jedynie za karte 3zł miesięcznie. ALe, w zamian dostajesz ubezpieczenie (np. możesz za free naprawic kompa). Nigdy nie miałem problemów z dostępem itp. Konto tanie. Ma fajną ofertę lokaty mobilnej krótkoterminowej na 4%
Cytuj
Kowalewowski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2016 10:51
Robuś napisał
cezarycezary napisał
Witam wszystkich .Doradźcie mi w jakim banku najlepiej jest obecnie założyć konto ? Nie miałem go do tej pory ,właśnie skończyłem 18 lat.Rozmawiałem z rodzicami i powiedzieli mi ,że w ramach moich oszczędności mogą mi przelewać co miesiąc 600 zł.Mam też sporą sumę ,którą dostałem na urodziny od całej rodziny.Chciałbym je też odłożyć .W rodzinie każdy ma konto w innym banku i każdy swój zachwala.Mi zależy ,żebym coś na tych odkładanych pieniądzach zarobił.Co polecacie?

Cezary, ja posiadam konto w Raiffeisen, konto masz za 0zł jedynie za karte 3zł miesięcznie. ALe, w zamian dostajesz ubezpieczenie (np. możesz za free naprawic kompa). Nigdy nie miałem problemów z dostępem itp. Konto tanie. Ma fajną ofertę lokaty mobilnej krótkoterminowej na 4%
Gdzie ta lokata?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

17.3.2016 11:34
masz teraz promocję w banku millenium - http://artursarnecki.eu/promocja-zaloz-konto-360-banku-millenium-i-zgarnij-100-zl-bonusu/
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Robuś

Niezarejestrowani

20.3.2016 12:12
Kowalewowski napisał
Robuś napisał
cezarycezary napisał
Witam wszystkich .Doradźcie mi w jakim banku najlepiej jest obecnie założyć konto ? Nie miałem go do tej pory ,właśnie skończyłem 18 lat.Rozmawiałem z rodzicami i powiedzieli mi ,że w ramach moich oszczędności mogą mi przelewać co miesiąc 600 zł.Mam też sporą sumę ,którą dostałem na urodziny od całej rodziny.Chciałbym je też odłożyć .W rodzinie każdy ma konto w innym banku i każdy swój zachwala.Mi zależy ,żebym coś na tych odkładanych pieniądzach zarobił.Co polecacie?

Cezary, ja posiadam konto w Raiffeisen, konto masz za 0zł jedynie za karte 3zł miesięcznie. ALe, w zamian dostajesz ubezpieczenie (np. możesz za free naprawic kompa). Nigdy nie miałem problemów z dostępem itp. Konto tanie. Ma fajną ofertę lokaty mobilnej krótkoterminowej na 4%
Gdzie ta lokata?

Ja zakładałem lokatę jakieś 4 miesiące temu z aplikacji mobilnej. Trzeba to przez nią zrobić na stronie chyba wtedy o tym nie pisali
Cytuj
Roberto

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.3.2016 11:05
Teraz jakas nowa lokata mobilna, na 3 proc. ma byc w CA
Cytuj
Odpowiedź