• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

PKO OSZCZĘDNOŚCIOWA KSIĄŻECZKA MIESZKANIOWA

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Fann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2016 13:21
Jestem babcią dwojga dzieci w wieku 8 i 10 lat..Chciałabym je w jakiś sposób zabezpieczyć na przyszłość ,tym bardziej ,że mnie na to spokojnie stać .Widziałam gdzieś ofertę PKO o oszczędnościowej książeczce mieszkaniowej .Czy to działa na podobnych zasadach jak kiedyś ? Tak się zastanawiam ,czy warto się na to zdecydować ,biorąc pod uwagę długi czas odkładania pieniędzy. A czy muszą być one wykorzystane w przyszłości
tylko na mieszkanie?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2016 14:16
wiele lat temu rodzice mi wpłacili wkład na połowę mieszkania (w ówczesnych cenach) + wpłacali co miesiąc określoną kwotę, jak zlikwidowałem książeczkę to bank wypłacił mi kwotę, która wystarczyła na zakup 1,5m2 mieszkania ;-/

lepiej założyć dzieciom jakieś PSO
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
lydia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2016 18:26
Ja nie jestem babcią ,ale mamą :) Temat mnie zainteresował.Skoro wszelkie formy oszczędzania na mieszkanie w postaci książeczek jest taka nieopłacalna to gdzie? W sumie patrząc na dzisiejsze czasy to nigdzie nie opłaca się systematycznie i długoterminowo oszczędzać.Ale z tego co pamiętam to zawsze tak było- zwyżka i spadek. Co to jest PSO? Nie mogę tego znaleźć .To jakaś forma lokaty?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

10.2.2016 9:52
Program Systematycznego Oszczędzania. Korzystam od dawna i jestem zadowolony.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
jagodzianka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.2.2016 10:10
A gdzie to można założyć? W PKO PB?
Cytuj
Rita-Styn

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.2.2016 11:05
Robert Sierant napisał
Program Systematycznego Oszczędzania. Korzystam od dawna i jestem zadowolony.
Poczytałem o tym PSO.No nie wiem ,czy Pan doradzi mi konkretny bank,bo jak widzę ta forma jest w wielu.Ale interesuje mnie jedna rzecz - czy mozna przerwać to oszczędzanie wcześniej ? Czy tam jest jakiś konkretny okres czasu? A jeżeli tak ,to czy są jakieś kary?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

10.2.2016 12:52
A czy przy książeczce mieszkaniowej można wypłacić wcześniej?
Taki program ma sens TYLKO w sytuacji, gdy pieniędzy nie opłaca się wcześniej wypłacić. Zakłada się go na min. 10 lat z możliwością przedłużenia.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
jan-nuk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.2.2016 13:59
Sam bym tak pooszczędzal.A to jest wiarygodne oszczędzanie PSO?> Tzn nie będzie tak jak w przypadku ksiązeczek mieszkaniowych? Przeciez tam też oszczędza sie systematycznie i przez dłuższy czas.Chyba jak jest taki spadek wartosci pieniądza to we wszystkich bankach i na wszystkich lokatach?
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

10.2.2016 14:34
jan-nuk napisał
.Chyba jak jest taki spadek wartosci pieniądza to we wszystkich bankach i na wszystkich lokatach?
Nie będzie aż takiego spadku wartości pieniądza, który miał miejsce w PRLu oraz w trakcie zmiany systemu ekonomicznego. Cytowany wniosek jest bardzo celny. Nie wiem zatem, skąd wzieło się w tym wątku podważanie sensu książeczki mieszkaniowej na podstawie porównania z okresem komunizmu.

Książeczka i PSO są rozwiązaniami dla osób, które chcą wpłacać i nie interesować się niczym. Przy minimum zainteresowamia (aktywne poszukiwamie lokat bankowych oraz obserwacja okazji wśród obligacji Skarbu Państwa) można osiągnąć lepszy wynik. Nie licząc oczywiście programów systematycznego oszczędzania z funduszami inwestycyjnymi lub z inną częścią inwestycyjną. Tutaj jest większe pole do obcięcia ponoszonych kosztów.

W tym momecie polecam zakupić złote i srebrne monety inwestycyjne u zaufanych sprzedawców zapewniających odsprzedaż.

Pozdrawiam
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Gniewomir

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.2.2016 9:41
Jak będzie sie coś działo to wycofasz pieniadze i już, chociaż też nie sądze żeby miało miejsce jakieś załamanie.
Cytuj
Odpowiedź