• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Lokata ,,Profi plus" w banku BGŻ

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
NataliaZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.2.2016 20:35
Witam. Szukam obecnie informacji w sieci na temat lokaty profi plus w banku bgż. Dzisiaj z rana dzwonili do mnie z banku oraz przedstawili mi ofertę, która mnie zainteresowała ale wolałabym się upewnić na forum czy brać czy jednak sobie odpuścić ;) Przez telefon zapewniali mnie,że zysk może być większy niż w normalnej lokacie ale jak jest z ryzykiem? Czy można na tym produkcie stracić?
Cytuj
Trylion

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.2.2016 20:49
Tak jak na każdej lokacie z funduszem można stracić .Tam nie ma nic pewnego .O ile na lokatach bez funduszów zysk jest niewielki czasami ,ale jest ,tak w wypadku lokat powiązanych z funduszami istnieje duże ryzyko straty części pieniędzy.Jakiś czas temu za namową pana z banku założyłem kilka i niestety przy ich likwidacji przeżyłem spore rozczarowanie i znacząca stratę .Nie pamiętam dokładnie ,ale taka inwestycja powiązana jest z indeksami giełdowymi.Jeżeli nie szkoda Ci Twoich oszczędności to inwestuj.Ja się już tak nie zaryzykuję .Ponoć tegoroczna nadwyżka średniej dla funduszy akcji polskich uniwersalnych nad indeksem WIG jest najwyższa od pierwszej połowy 2013 r. Może i warto w ten sposób zainwestować ?
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

8.2.2016 22:41
Witam serdecznie,

Wszystko zależy na jaki okres chcemy zainwestować. Jeśli będzie to minimum 2-3 lata, ale można zrobić to samemu z lepszym skutkiem. Lokata strukturyzowana zakłada maksymalną stratę na funduszu i jest ona nie większa niż planowany zysk z lokaty, aby bank mógł zwrócić kapitał bez straty. Wystarczy zakupić jednotki funduszu indeksowego ETF notowanego na warszawskiej giełdzie, który odwzorowuje WIG20. Przeznaczając na lokatę 93% kapitału można za 7% ETF i dopiero przy spadku o 30% wyzerujemy zysk z lokaty (zakładając oprocentowanie 3% brutto). Przy wzroście indeksu o 50% nasz zysk po roku wyniesie w sumie 5,6% netto w stosunku do 2,4% netto na samej lokacie.
Jeśli zgodnie z przewidywaniami w innych moich wpisach na forum rynki akcyjne krajów rozwiniętych dynamicznie przecenią się ok. 30% z obecnych poziomów, to będzie wtedy świetna okazja na taką strukturę z horyzontem 3 letnim:

Dla kwoty 6000 zł kupujemy 10 jednostek ETF poniżej 1400pkt. indeksu WIG20, tj. za 23% kwoty inwestycji.
Pozostałe 4600zł wkładamy na 3letnią lokatę na 3%, tj. 77% posiadanych pieniędzy.

Odsetki przysiosą nam 138zł rocznie; 414zł brutto w sumie; 335zł netto po odprowadzeniu podatku Belki.
Wzrost zaledwie powyżej 2000pkt. indeksu WIG20 przyniesie zysk 560zł - 19% Belki = 453zł.
W sumie zarobimy 788zł, czyli ponad 13% netto.

Jeśli w ciągu 3 lat WIG20 wróci powyżej 2500pkt. wracając do poziomów z rozpoczęcia przeceny w sierpniu 2015r., to zysk z funduszu ETF wyniesie ok. 80% (a to dość ostrożne założenie). 1120zł minus 19% Belki i 335zł netto z lokaty = 1242zł, czyli 20,7% zysku z inwestycji 6000zł.

W tym przykładzie spadek o 25% z poziomu 1400pkt. odbierze nam odsetki, ale rynek będzie musiał spaść poniżej 1050pkt. indeksu WIG20, a to sporo niżej niż dołki bardzo poważnego kryzysu w 2009r. i wyrównanie dołków bessy z 2003r.

Owocnych przemyśleń (o ile nie zrobiłem błędu w obliczeniach)
Pozdrawiam
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
kysan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2016 9:00
Nowy tydzień zaczął się od spadków i rodzimy WIG 20 również spada.Ja kiedyś też założyłem taką lokatę .Wstępnie pan z banku robił mi jakąś symulację zagrożenia ,wypadła źle ,ale i tak mnie namówił .A ja okazałem się na tyle naiwny ,że połowę oszczędności straciłem na wieki...Wszystko dobrze z tym tłumaczeniem doradcy - mądrze ,poparte wyliczeniami .Tylko ,że ja i tak niczego z tego nie rozumiem ;) ETF jakieś jednostki ,spadki ...ech....Dla przeciętnego człowieka nie do ogarnięcia .
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2016 11:18
Witam serdecznie,

kysan napisał
A ja okazałem się na tyle naiwny ,że połowę oszczędności straciłem na wieki...

Tzn.? Na wieki, czyli trzeba długo czekać na odrobienie strat, żeby nie zrealizować straty wypłacając? To raczej nie struktura? Tam "gwarantują" ochronę kapitału pilnując, aby strata była mnniejsza niż zysk z lokaty.

Tylko ,że ja i tak niczego z tego nie rozumiem ;) ETF jakieś jednostki ,spadki ...ech....Dla przeciętnego człowieka nie do ogarnięcia .

Wystarczy nie zakładać z góry, że nie zrozumie się. To najczęstsza wymówka, aby w razie niepowodzenia mieć wygodę obwiniania doradcy. Rynki są prognozowalne, ale nie w pełnym zakresie i zdarzają się tu totalne zaskoczenia. Stąd należy posiadać różne instrumeny i ekspozycję na kilka rynków.

ETF jest to typ funduszu inwestycyjnego, który jest zarządzany pasywnie, tj. odwzorowuje indeks, np. kupując akcje z WIG20 w proporcjach zgodnych z ich udziałem w indeksie. Istnieją także ETFy surowcowe, w tym najbardziej obecnie interesujące mnie ETFy złota i srebra. Zaletą jest możliwość kupowania za małe kwoty oraz niska prowizja za zarządzanie (zwykle 0,5% rocznie].

Doradca w banku nie jest od analizowania trendów i wskazywania klientowi najlepszych momentów do inwestycji. Takowe zdarzają się tylko w pewnych okresach, a sprzedaż produktów musi być realizowana cały czas, a nie raz do roku, czy 2-3 razy na 2 lata. Taki doradca dostaje polecenie, że ma sprzedawać konkretne instrumenty, bo jakaś szansa na zysk jest, a na końcu namówi do tego, który budzi najmniejszy opór u klienta, byle prowizja została naliczona.

Doradcy może zależeć na dobru klienta wtedy, gdy jest wynagradzany udziałem w zysku lub ułamkiem kapitału, aby jego narastanie powiększało jego pensję. Bezpłatne doradztwo to proszenie się o kłopoty.

Pozdrawiam
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
IwonaBe

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2016 11:56
Tomasz Jarocki napisał
Witam serdecznie,

kysan napisał
A ja okazałem się na tyle naiwny ,że połowę oszczędności straciłem na wieki...

Tzn.? Na wieki, czyli trzeba długo czekać na odrobienie strat, żeby nie zrealizować straty wypłacając? To raczej nie struktura? Tam "gwarantują" ochronę kapitału pilnując, aby strata była mnniejsza niż zysk z lokaty.

Tylko ,że ja i tak niczego z tego nie rozumiem ;) ETF jakieś jednostki ,spadki ...ech....Dla przeciętnego człowieka nie do ogarnięcia .

Wystarczy nie zakładać z góry, że nie zrozumie się. To najczęstsza wymówka, aby w razie niepowodzenia mieć wygodę obwiniania doradcy. Rynki są prognozowalne, ale nie w pełnym zakresie i zdarzają się tu totalne zaskoczenia. Stąd należy posiadać różne instrumeny i ekspozycję na kilka rynków.

ETF jest to typ funduszu inwestycyjnego, który jest zarządzany pasywnie, tj. odwzorowuje indeks, np. kupując akcje z WIG20 w proporcjach zgodnych z ich udziałem w indeksie. Istnieją także ETFy surowcowe, w tym najbardziej obecnie interesujące mnie ETFy złota i srebra. Zaletą jest możliwość kupowania za małe kwoty oraz niska prowizja za zarządzanie (zwykle 0,5% rocznie].

Doradca w banku nie jest od analizowania trendów i wskazywania klientowi najlepszych momentów do inwestycji. Takowe zdarzają się tylko w pewnych okresach, a sprzedaż produktów musi być realizowana cały czas, a nie raz do roku, czy 2-3 razy na 2 lata. Taki doradca dostaje polecenie, że ma sprzedawać konkretne instrumenty, bo jakaś szansa na zysk jest, a na końcu namówi do tego, który budzi najmniejszy opór u klienta, byle prowizja została naliczona.

Doradcy może zależeć na dobru klienta wtedy, gdy jest wynagradzany udziałem w zysku lub ułamkiem kapitału, aby jego narastanie powiększało jego pensję. Bezpłatne doradztwo to proszenie się o kłopoty.

Pozdrawiam
Ja miałam przy kredycie doradce, któremu nie płąciłam bezpośrednio i bardzo dobrze mi doradził, była zadowlona, telefony odbierał nawet w nocy :D wiec nie ma co generalizowac.
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2016 13:12
IwonaBe napisał
Ja miałam przy kredycie doradce, któremu nie płąciłam bezpośrednio i bardzo dobrze mi doradził, była zadowlona, telefony odbierał nawet w nocy :D wiec nie ma co generalizowac.


Zasadnicza różnica polega na tym, że był to zapewne kredyt hipoteczny, z którego doradca miał tak wysoką kwotowo prowizję, że opłacało mu się takie zachowanie. Ona jest wkalkulowana w marżę kredytu, więc klient musi zapłacić za bezpłatnego doradcę tak samo jak za niezależnego, który nie biorąc wynagrodzenia od banku może wynegocjować tańszy kredyt.

Przede wszystkim mówiłem o inwestycjach, gdzie wynagrodzenia za sprzedaż nie są liczone w grubych tysiącach złotych. Ja na taką prowizję muszę pracować 3-5 lat (od równoważnej kwoty) - pobieraną od klienta, a nie od instytucji finansowych.
http://jakoszczedzacpieniadze.pl/ile-zarabia-doradca-kredytowy

Pozdrawiam
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Fann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2016 13:26
No tak wszyscy są taki mądrzy. :) Tylko ,że jak przeciętny człowiek pójdzie do banku to czasami i nie wie o co dopytać .Nie raz sama brałam kredyt ,czy zakładałam jakąś lokatę i było tak ,że się w tym wszystkim gubiłam.Jeżeli ktoś w tym siedzi ( inwestycje) to ma orientację to ok.,ale dla szarego człowieka to czarna magia.
Cytuj
drJones

Niezarejestrowani

9.2.2016 15:15
To trzeba sie uczyc, czytac, teraz nawet juz ogladac:) Bez pracy nie ma kołaczy
Cytuj
Odpowiedź