• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy da się zarobić na przewalutowaniu oszczędności?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
vasyl

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.12.2015 11:15
Witam, chciałbym zapytać, co sądzicie państwo o przewalutowaniu oszczędności jako formie ochrony kapitału? Mam tu na myśli oczywiście głównie ochronę przed inflacją.
Sprawa wygląda tak, że zastanawiam się, czy części moich oszczędności nie należałoby wymienić na jakąś dobrą walutę, myślałem tutaj o franku szwajcarskim. Jak sądzicie, czy to dobry pomysł?
Cytuj
Jakub

Niezarejestrowani

2.12.2015 11:26
:) niejeden się na przewalutowaniu przejechał, kursów nigdy nie przewidzisz. Oczywiście jeśli chcesz to jest szansa na to, że jednak zyskasz. Ale frank to chyba nie jest dobry pomysł.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

2.12.2015 12:29
1. wg GUS obecnie mamy deflację
2. przewalutowując narażasz się na ryzyko kursowe, obecnie waluty są relatywnie drogie
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
vasyl

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.12.2015 13:10
Czyli pomysł nietrafiony?
A ta deflacja według GUS to prawda, czy tylko statystyka?
Bo słyszałem, że takim danym nie ma co wierzyć, a na rynku dzieją się inne rzeczy.
Poza tym GUS podaje zaniżone wartości.
Ale skoro pomysł nie jest zbyt dobry, to chyba jednak odłożę więcej oszczędności na lokatę. Jest teraz chyba kilka nie najgorszych, to coś się wybierze.
Cytuj
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.12.2015 13:41
Zbyt częste wahania kursów + różnica pomiędzy sprzedażą, a kupnem. Można na tym stracić.
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

2.12.2015 14:20
Pomysł, aby zamienić teraz PLN na inne waluty zupełnie nietrafiony. Dlaczego nie wpadłeś na to rok wcześniej?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
arturr2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.12.2015 15:46
Robert Sierant napisał
Pomysł, aby zamienić teraz PLN na inne waluty zupełnie nietrafiony. Dlaczego nie wpadłeś na to rok wcześniej?


No niestety nie da się przewidzieć kursów walut, bo gdyby się dało to wszyscy bylibyśmy milionerami.
Aczkolwiek można z tego wysnuć na przyszłość taką naukę, aby kupować obce waluty wtedy, gdy są słabe względem złotego.
Obecnie jak wiemy to złoty słabnie coraz bardziej, więc używanie mają pracujący za granicą.
Może ktoś wie, co wpłynęło na to, że nasza waluta jest taka słaba?
Cytuj
KrzychCece

Niezarejestrowani

3.12.2015 9:18
Niejedn sie chcia bawic walutami, chociazby na FOrexie i stracił. Ja też cos tam grałem, troszke, ale niestety wyszedłem na minusie i porzuciłem to.
Cytuj
Godzic

Niezarejestrowani

7.12.2015 9:43
Uważaj z tym. Ja też trochę się "bawiłem" walutami, niestety strata. Na szczęście robiłem to w miarę eksperymentalnie. Ale gdybym zainwestował więcej to mogłoby mnie nieźle pogrążyć. I o jednym pamietaj, jak inwestujesz to inwestuj tylko nadwyżki, to co jesli stracisz na pewno nie zaważy na Twojej ogólnej kondycji finansowej.
Cytuj
KorpoLud

Niezarejestrowani

7.12.2015 11:55
A w co/jak inwestował? Forex czy jakies inne zabawy?
Cytuj
Odpowiedź