• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Lokata rentireska

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Iwona

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.6.2014 14:28
Tak przegladam te strony finansowe, i sporo sie pisze o lokatach rentierskich. Niby można na nich duzo zarobić. Powiedzcie mi na czym to tak w sumie polega.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

13.6.2014 14:39
Lokaty rentierskie - bo podejrzewam, że o takie pani chodzi maja tą przewagę nad innymi depozytami, że dają możliwość ulokowania oszczędności a przy tym klient może korzystać z bieżących odsetek, po jakimś okresie, może być to nawet miesiąc. Odsetki są wówczas przekazywane na rachunek posiadacza lokat.Nie podlegają dalej kapitalizacji.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

13.6.2014 14:41
Tomasz Słupczynski napisał
Lokaty rentierskie - bo podejrzewam, że o takie pani chodzi maja tą przewagę nad innymi depozytami, że dają możliwość ulokowania oszczędności a przy tym klient może korzystać z bieżących odsetek, po jakimś okresie, może być to nawet miesiąc. Odsetki są wówczas przekazywane na rachunek posiadacza lokat.Nie podlegają dalej kapitalizacji.
Jezeli odbierac co miesiac odsetki to na prawde spore kwoty trzeba deponowac, żeby to się jakos opłacało. Z tysiąca złotych np. miesięcznie to wyjdą grosze.
Cytuj
xena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2014 7:19
Zgadzam się. Trzeba wpłacić co najmniej 100000 złotych by odbierać co miesiąc jakąś konkretną sumę a niestety nie każdego stać na ulokowanie takiej sumy. Większość ludzi wpłaca po 1000 złotych a z tego kokosów nie ma.
Cytuj
owllovesyou

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 18:38
Grosze, nie grosze, ale zawsze zysk - jak to mówią, lepsze to niż nic. Z tego co zrozumiałam klient może, ale nie musi korzystać z tych wypłat? Można to zrobić jednorazowo gdy zaistnieje taka potrzeba, czy jest to cykliczne i trzeba się od razu deklarować z takimi wypłatami? Bo widziałam kiedyś ofertę jakiegoś banku i oprocentowanie przy wypłatach co miesiąc wynosiło 6 procent, a co 3 miesiące - 6,20. Oczywiście teraz to oprocentowanie jest niższe, ale nie o tym mowa - cyklicznie, czy można np. nie wypłacać nic przez pół roku?
Cytuj
Presti

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.7.2014 12:24
Tylko po co inwestować niewielkie kwoty żeby mieć z tego tylko te jak mówicie parę groszy? Jak inwestować i zbierać zyski to już na konkretnych pieniądzach. Jeśli nie dysponujesz większą kwotą zaoszczędź więcej i z taką sumką masz już pole do popisu. Lokowanie 2-3 tysięcy nie przyniesie Ci kokosów na konto.
Cytuj
lusia944

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 23:58
lokowanie 2-3 tysięcy może przynieść zyski, jeśli np. nie można pieniędzy wypłacić przed terminem, a ktoś nie potrafi oszczędzać na koncie oszczędnościowym czy osobistym, bo korci go żeby wypłacić. jak dla mnie ta lokata to nie jest korzystne rozwiązanie, przynajmniej dla mnie, wybrałabym opcję bez możliwości wypłaty, bo wiedząc, że mam dostęp do pieniędzy pewnie nic bym nie oszczędziła.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

11.7.2014 13:23
[quote author=lusia944]lokowanie 2-3 tysięcy może przynieść zyski, jeśli np. nie można pieniędzy wypłacić przed terminem, a ktoś nie potrafi oszczędzać na koncie oszczędnościowym czy osobistym, bo korci go żeby wypłacić. jak dla mnie ta lokata to nie jest korzystne rozwiązanie, przynajmniej dla mnie, wybrałabym opcję bez możliwości wypłaty, bo wiedząc, że mam dostęp do pieniędzy pewnie nic bym nie oszczędziła.[/quote Z lokat w ogole nie powinno sie móc wyciagac kasy. Wkładasz to niech lezy, skoro nie mozna stracic a tylko zyskac to niech zarabia, a nie jakies zabawy tu wyciagne tam ulokuje. I tak na prawde to zysk jest minimalny.
Cytuj
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.7.2014 18:25
Nawet nie wiedziałam, że takie są. Ale to nic dziwnego. Do tej pory nie interesowałam się tak szczególnie lokatami. Ale myślę, że gdy już nazbieram większą sumę pieniędzy też spróbuję włożyć je na jakąś lokatę.
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.8.2014 16:54
Tomasz Słupczynski napisał
Lokaty rentierskie - bo podejrzewam, że o takie pani chodzi maja tą przewagę nad innymi depozytami, że dają możliwość ulokowania oszczędności a przy tym klient może korzystać z bieżących odsetek, po jakimś okresie, może być to nawet miesiąc. Odsetki są wówczas przekazywane na rachunek posiadacza lokat.Nie podlegają dalej kapitalizacji.


Do tej pory nawet nie znałam tego pojęcia ale z tego co Pan pisze to mój znajomy ma właśnie taką lokatę i przyznam, że on właśnie z niej jest bardzo zadowolony. Dużo bardziej niż ze zwykłej lokaty. Dobrze zapamiętać to nazwę:)
Cytuj
Odpowiedź