• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy banki mogą kserować dokumenty tożsamości klientów?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Skoot

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.6.2014 23:52
Witam,
ostatnio bardzo nurtuje mnie pewna sprawa, otóż zastanawiam się po co bankom imiona rodziców i fotografia klienta? Czyż nie jest to pobranie danych osobowych ponad potrzeby do zawarcia umowy ? A to sprzeczne z ustawą o ochronie danych osobowych! Czy oni w bankach mają obowiązek kserowania naszych dowodów osobistych? Nie jest to sprzeczne z prawem?
Cytuj
Malicki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2014 12:59
Wydaje mi sie że takie mają odgórne wymagania i musza mieć w pewnym stopniu jakieś zabezpieczenia. Bo póżniej może np, przyjść osoba o takim samych danych i powie że ona żadnego kredytu nie brała i co wtedy? A wiadomo ze pracownicy nikogo z twarzy nie zapamiętają a tak dowód tożsamości skserowany i jest w jakiś sposób na to jakaś podkładka.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

16.6.2014 14:01
Bank ma prawo kserować dowód osobisty klienta, uprawnia go do tego Prawo bankowe. Każdy administrator danych- jest nim też bank, aby móc legalnie przetwarzać dane osobowe, musi wykazać się uprawniającą go do tego podstawą. Ponadto gromadzenie danych poprzez wykonanie kopii dokumentu zawierającego dane osobowe jest kwestią techniczną; posługiwanie się taką, czy inną techniką utrwalania tych danych nie przesądza samo przez się o legalności albo nielegalności tego utrwalania.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
RadokZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2014 14:47
tez nie widze tu nic sprzecznego z prawem :) nawet podpisując glupią umowe o telefon podajesz przecież te dane więc nie wiem z czym masz problem jesli chodzi o bank :)
Cytuj
romek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2014 7:09
Moim zdaniem to normalne, że kserują dowód osobisty. Nie widzę w tym nic złego. Podobnie robią sieci komórkowe podczas podpisania umowy. Przypuszczam, że gdyby było to niezgodne z prawem to by tego nie robili bo niby jak... Trochę jesteś przewrażliwiony.
Cytuj
pinky

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2014 6:55
Nigdy się nad tym nie zastanawiałam... Dla mnie to normalne, że banki kserują dowody. Mają jakieś tam swoje procedury, których muszą przestrzegać i już. Mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza. Gdy brałam telefon w plusie też kserowali moje dokumenty i żyję :D
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

18.6.2014 9:52
Tez sie kolega obudził. Wszedzie teraz przetwarzają nasze dane, a tu tak chce dowód chronić. bez przesady, codziennie zgadzamy sie nawet o tym nie wiedząc, klikając jakieś zgody w regulaminach, a tutaj ksero dowodu i przeszkadza. hehe
Cytuj
Wiesiek4

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2014 17:42
Tylko że ja np, już kilka razy słyszałem o aferach jak Pani kserująca dowody w banku nabrała na ludzi kredyty i zniknęła. A A że sama potwierdzała to wszystko szło gładko. Tylko później oszukani ludzie musieli to spłacać.
Cytuj
OlkaW

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 23:35
O to ja też słyszałam o takich przypadkach. Wiadomo że jak potrzebujemy cos od banku to damy im nasze dokumenty osobiste do kserowania bo tak potrzeba. Nikomu wtedy nie przychodzi do głowy że Pani która nas obsługuje wykorzysta to później do swoich celów.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

25.6.2014 9:09
Jak nie chcesz dawac dowodu to nie dawaj, po prostu nie zalatwisz sprawy i tyle. Tak wszytskiego sie bojac to mozna jakiejs paranoi sie nabawic. Oszusci sa wszedzie.
Cytuj
Odpowiedź