• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Zagraniczne lokaty

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
antek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.7.2015 12:39
Witam Potrzebuję tutaj informacji na temat jakiejś zagranicznej lokaty. Interesuje mnie godziwe oprocentowanie oraz okres ok pół roku do roku. Czy taką lokatą można założyć bezpośrednio z Polski? Czy trzeba się stawić w innym kraju aby móc założyć? I w jakiej walucie warto jest sobie taką lokatę założyć?
Cytuj
Aleks

Niezarejestrowani

9.7.2015 21:07
Chodzi o lokaty w obcej walucie? Jesli tak to jest ich sporo. np,tu http://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/oszczednosci-i-inwestycje/lokaty-terminowe-w-walutach-obcych
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

10.7.2015 9:25
antek napisał
Witam Potrzebuję tutaj informacji na temat jakiejś zagranicznej lokaty. Interesuje mnie godziwe oprocentowanie oraz okres ok pół roku do roku. Czy taką lokatą można założyć bezpośrednio z Polski? Czy trzeba się stawić w innym kraju aby móc założyć? I w jakiej walucie warto jest sobie taką lokatę założyć?


Ze względu na niskie stopy procentowe lokaty w Euro i $ są bardzo nisko oprocentowane, więcej można zarobić lokując środki w PLN. Jeśli jednak zakładamy np umocnienie się kursu Euro czy USD do PLN, to przy wyborze lokat walutowych w konkretnym banku warto pamiętać że koszty przelewów walutowych są inne niż złotówkowych. Czasem przy mniejszych kwotach lokat opłaty za przelewy zjadają całe zyski z depozytu.

http://www.e-platnosci.23.pl/przelewy_zagraniczne.htm
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
smay

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2015 10:26
A czy temu panu nie chodziło o zakładanie lokat nie walutowych, ale w zagranicznych bankach? Ja to tak zrozumiałam.
To w ogóle jest możliwe? Wiem, że można na pewno zakładać tak konta osobiste, jak ktoś na przykład jedzie do pracy za granicę, to często tam w miejscowych bankach zakładają zwykłe konta, ale czy można też założyć lokaty i inne produkty finansowe?
Jeśli tak, to czy potrzeba to tego jakichś specjalnych dokumentów, czy wystarczy to, że jesteśmy w Unii Europejskiej?
Cytuj
Kaja Metrowska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2015 13:05
Ja ostatnio pytałam się o możliwość założeniea sobie lokaty w innej walucie to niestety ale oprocentowanie było bardzo niskiet. W Getin Banku jest to na poziomie 0,1 do 0,5% czyli praktycznie znikomwe.Z tego co wiem to na takich lokatach nie zarabia się na oprocentowaniu ale zarabia się na zmianach kursu.
Swoją drogą to na jakie waluty byście obecnie stawiali? Na funty czy może jednak na euro? Bo z tego co widze to kurs euro trochę spada.
Cytuj
nastor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2015 14:18
Ja myślę, że własnie euro jest dobrą opcją. W końcu, skoro spada, to jest tanie, ale unia wcześniej czy później odrobi straty i wtedy wzrośnie. To chyba powinno być wyznacznikiem, prawda?
Oczywiście spadek euro może postępować i euro może się już nie podnieść, ale szanse na to są moim zdaniem znikome.
Przy takich lokatach chyba powinno się inwestować w waluty, które są obecnie niskie, ale mają szanse wzrosnąć, czy tak?
Cytuj
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.7.2015 10:02
O ile jeszcze zwyke lokaty sa oprocentowane na kilka procent, to te walutowe na ułamkowe wartosci, dlatego tez w ogole bym sobie tym głowy nie zawracała.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.7.2015 10:16
na lokacie walutowej nie chodzi o oprocentowanie, ale "zysk" na różnicach kursowych

to znacznie lepsza opcja niż kupowanie dewiz i trzymanie ich w szufladzie
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź