• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jakie konto oszczednosciowe?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Igor86

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.5.2014 12:10
Witam, mam pewną kwotę, którą chciałbym odłożyć i później comiesięcznie dokładać środki jeśli będę miał taką możliwość. Pewnie jeśli chodzi o lokaty to nie znajdę takiej, ale może jakieś konto oszczędnościowe?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

12.5.2014 12:17
Witam, faktycznie lokaty charakteryzuja się tym, że z góry określamy kwotę którą chcemy zdeponować. Jeśli pojawiłyby się dodatkowe środki to najłatwiej otworzyć drugą. Pamiętać jednak należy ze konto oszczędnościowe będzie zawsze niżej oprocentowane niz lokata.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

12.5.2014 12:23
Ja znalazlem chyba dobra alternatywe na taki problem. Moze i Ty skorzystaj. Jest taki produkt w ING Banku Śląskim nazywa sie otwarte konto oszczędnościowe. To ma być połączenie lokaty i konta oszczędnościowego. Teraz masz tam 3 proc na pierwsze 4 miesiace, bezpłatne przelewy i kase możesz wpłacać i wypłacać kiedy chcesz.
Cytuj
Igor86

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.5.2014 12:24
Gość napisał
Ja znalazlem chyba dobra alternatywe na taki problem. Moze i Ty skorzystaj. Jest taki produkt w ING Banku Śląskim nazywa sie otwarte konto oszczędnościowe. To ma być połączenie lokaty i konta oszczędnościowego. Teraz masz tam 3 proc na pierwsze 4 miesiace, bezpłatne przelewy i kase możesz wpłacać i wypłacać kiedy chcesz.
Oooo to by bylo super. Takie 3 proc. :) Moze ktos jeszcze korzystal z takiej opcji
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

12.5.2014 12:29
Ja założyłam. Co prawda dostalam oprocentowanie 2 proc. jakis czas temu, ale to i tak lepiej niz oszczednosciowe, a masz komfort w przeciwieństwie do lokat ze wpłacasz i wypłacasz kiedy chcesz.
Cytuj
Jacek Kasperczyk

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 19 razy

Wyślij wiadomość

12.5.2014 12:37
Najlepsze konta oszczędnościowe oferują od 3,5 do nawet 4 proc. Te ostatnie można znaleźć chociażby w Raiffeisen Polbank. Oprocentowanie 3,5 proc. oferuje m.in. BNP Paribas, BGŻ Optima, czy Bank Pocztowy. Największą zaletą kont oszczędnościowych jest elastyczność oszczędzania (wpłaty i wypłaty w dowolnym momencie) - ale uwaga zazwyczaj tylko jedna wypłata w miesiącu jest darmowa.
Cytuj
Igor86

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.5.2014 14:23
Jeżeli zaproponują mi 4 proc. to wezme na pewno, ale wątpię w to szczerze mówiąc. Widze ze faktycznie Raiffeisen ma te 4 proc. i do 20 000 moge tam zgromadzic. Dzieki za rade, na pewno sprawdze.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

12.5.2014 14:27
Jeżeli chodzi o konta oszczędnościowe to polecam BGZ Optima, chwile trwają formalności a potem masz stały dostęp i możesz robić co chcesz ze swoimi środkami.
Cytuj
ewelina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.5.2014 9:22
z tego co słyszałam to raifaissen chyba jest dość dobrym bankiem, wiem ze moj ojciec ma tam karty przedpłacone albo takie typowe na zakupy (nie wiem jak się nazywają) widze ze mi tez bardziej się konto oszczędnościowe opłaca bo z racji że prowadze własną firmę to nie mogę nigdy określić ile mogłabym deponować co miesiąc czasami jest to 600 zł a czasami prawie nic jak miesiąc jest cienki :(
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

13.5.2014 10:30
Wlasnie ze wzgledu na to, że nie wiadomo po ile miesiecznie mozesz odkladac, warto zalozyc konto oszczedniosciowe.
Cytuj
Odpowiedź