• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jaka lokata na 25 tys. złotych

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Klems

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.6.2015 20:11
Witam wszystkich. Szukam obecnie w miare najlepiej oprocentowanej lokaty. W moim banku proponują mi 2,7 % . Wydaje mi się to niewiele i szukam czegoś lepszego
Dodam,że wolałbym nie rozdrabniać się na kilka lokat.Ale po prostu założyć sobie jedną lokatę w jednym banku. Najlepiej bez konieczności zakładania dodatkowego konta osobistego.
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

29.6.2015 21:02
Klems napisał
Witam wszystkich. Szukam obecnie w miare najlepiej oprocentowanej lokaty. W moim banku proponują mi 2,7 % . Wydaje mi się to niewiele i szukam czegoś lepszego
Dodam,że wolałbym nie rozdrabniać się na kilka lokat.Ale po prostu założyć sobie jedną lokatę w jednym banku. Najlepiej bez konieczności zakładania dodatkowego konta osobistego.


Kwestia okresu na jaki chcesz środki ulokować.
W Idea Banku znajdziesz Lokatę Nr 1 na 2,85% (od 1 tys. do 1 mln zł), okresy:4,6,8miesięcy. Jesli nie miałeś tam ostatnio środków to na lokacie POWER dostaniesz nawet 2,85% (na 3,4,6bądź9miesięcy). Jest też lokata Happy, ale do 10tys zł jedynie.

tabela lokat idea:
http://www.ideabank.pl/ideabank2/doc/tab_oproc_lok_os_fiz.pdf?A

W BIZ Banku Lokata BIZ Spinająca na 2,8%, na 3,4 miesiące od 1tys zł).

Meritum Bank na lokacie smart ma 4% na 3miesiące, do 10tys. z otwarcie konta.

Z kontem jest też BGŻ Optima - 3,2% do 100tys zł na 3mies.
https://www.bgzoptima.pl/landing/lokata_bezkarna_may_2015_l/kontakt_13.html?PromotionID=ga_td_5591954861676f318eb34c00

jeśli nie lokata to fundusz otwarty skarbowy bądź obligacji

pozdrawiam
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Klems

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.6.2015 8:53
Dziekuję za odpowiedź. Z tych wszystkich najkorzystniejsza obecnie wydaje się oferta banku BGŻ. Chociaż z drugiej strony te 3,2%również nie jest takie wysokie... Moja siostra zakładała lokatę kilka miesięcy temu na 4%.
Czy na obligacjach można zarobić lepiej niż na lokacie?
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

30.6.2015 9:07
Klems napisał
Dziekuję za odpowiedź. Z tych wszystkich najkorzystniejsza obecnie wydaje się oferta banku BGŻ. Chociaż z drugiej strony te 3,2%również nie jest takie wysokie... Moja siostra zakładała lokatę kilka miesięcy temu na 4%.
Czy na obligacjach można zarobić lepiej niż na lokacie?


fundusze obligacji korporacyjnych dają ok 4-4,5% przy obecnych stopach, jednak ryzyko jest nieporównywalne - występuje np. ryzyko niewypłacalności poszczególnych spółek. Do tego nie ma gwarancji BGK oczywiście.
Z drugiej strony jakieś ryzyko występuje wszędzie gdzie chcemy zarobić więcej niż % lokaty..
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

30.6.2015 9:43
ale nie kupuje się poszczególnych obligacji korporacyjnych tylko najlepiej fundusz, wtedy nawet bankructwo jednej z firm ma znikomy wpływ na wycenę całości

przy ww. inwestycji można liczyć na zysk w granicach 5-6% w skali roku, zyski wypłacane są co 3 m-ce (ok. 1,5%)
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

30.6.2015 11:33
Robert Sierant napisał
ale nie kupuje się poszczególnych obligacji korporacyjnych tylko najlepiej fundusz, wtedy nawet bankructwo jednej z firm ma znikomy wpływ na wycenę całości

przy ww. inwestycji można liczyć na zysk w granicach 5-6% w skali roku, zyski wypłacane są co 3 m-ce (ok. 1,5%)


cześć. No tak, miałem na myśli fundusz. 4-4,5% na logikę jest w stanie wyrobić fundusz inwestujący "nie bardzo agresywnie". Jeśli fundusz miałby zarobić 6%, czyli łącznie z opłatą za zarządzanie (1,5-2%) ok 7,5-8%, to musiałby inwestować dosyć agresywnie. Obligacje Orlenu mają rentowność dzisiaj (zmienna) ok 3-3,4%. Papiery które mają rentowność 8% to często obligacje start-upowe bądź bez zabezpieczenia.
Fundusz obligacji korpo to dobry pomysł, ale z zachowaniem uwagi i pełną akceptacją ryzyka wiadomo :)
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Odpowiedź