• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Gdzie ulokować 20 tysięcy złotych?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
filippp

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 13:42
Dostaliśmy z żoną w prezentach ślubnych 20 tysięcy złotych. Przede wszystkim chcę zapytać, czy musimy od tego zapłacić jakiś podatek?
No i druga kwestia to to, gdzie je najlepiej ulokować? Nie chcemy tego przejeść, nie mamy długów do spłacenia, no i mieszkamy w wynajmowanym mieszkaniu, więc na remont też nie wydamy, za to mógłby to kiedyś być nasz wkład własny, jeśli zdecydujemy się na kredyt hipoteczny. WIęć gdzie obecnie najlepiej jest umieścić te pieniądze, żeby pracowały na odsetki?
Cytuj
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 13:54
filippp napisał
Dostaliśmy z żoną w prezentach ślubnych 20 tysięcy złotych. Przede wszystkim chcę zapytać, czy musimy od tego zapłacić jakiś podatek?
No i druga kwestia to to, gdzie je najlepiej ulokować? Nie chcemy tego przejeść, nie mamy długów do spłacenia, no i mieszkamy w wynajmowanym mieszkaniu, więc na remont też nie wydamy, za to mógłby to kiedyś być nasz wkład własny, jeśli zdecydujemy się na kredyt hipoteczny. WIęć gdzie obecnie najlepiej jest umieścić te pieniądze, żeby pracowały na odsetki?


Odnośnie pytania pierwszego to odpowiedź znajdziesz tutaj: http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/inne-podatki-oplaty/139260,Podatek-od-spadkow-i-darowizn-2014-2015-limity-zwolnienia-terminy.html

Co do drugiego wątku, to najlepiej zrobicie, jak przez życie przejdziecie bez długów.
Cytuj
filippp

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 17:43
Czyli przepraszam, co? Bo nie bardzo zrozumiałem wypowiedź? Mam nie brać kredytu czy nie lokować tych oszczędności?Co mają długi do wyboru lokaty?
Cytuj
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 18:46
Kredytu nie brać a pieniądze lokować. Gdzie? Tego Ci nie powiem, ale dobrze zacząć czytać blogi finansowe - z pewnością lepiej poznasz swoje potrzeby i akceptowalne ryzyko. Zacznij od http://generatorfinansowy.blogspot.com/ i zacznij czytać i subskrybować z 10 blogów z zakresu finansów osobistych.
Cytuj
filippp

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 9:47
Ale jak nie brać kredytu? Raczej wątpię, żebyśmy w ciągu kilku następnych lat odłożyli całość na mieszkanie. A przecież nie będziemy całe życie mieszkać w wynajętym i płacić za czyjeś, skoro równie dobrze moglibyśmy na swoje.
Szczerze to miałem nadzieję na jakąś konkretną poradę dotyczącą lokaty, myślałem, że na tym polega to forum. Trudno, widzę, że będę się musiał przejść do banku.
Cytuj
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 11:08
filippp napisał
Ale jak nie brać kredytu? Raczej wątpię, żebyśmy w ciągu kilku następnych lat odłożyli całość na mieszkanie. A przecież nie będziemy całe życie mieszkać w wynajętym i płacić za czyjeś, skoro równie dobrze moglibyśmy na swoje.


Dopóki nie spłacisz kredytu w banku mieszkanie nie jest Twoje... a kredyt na 10-30 lat to przekleństwo, bo nie masz pewności jaka będzie sytuacja gospodarcza przez te lata.

Ale rozumiem, że oczekujesz porady zgodną ze swoimi założeniami. Mniemam, że w banku takie osoby znajdziesz bez problemu - w końcu płacą im od sprzedaży kredytów i pożyczek.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 12:37
w czasie spłacania kredytu hipotecznego mieszkanie NIE należy do banku, jedynie w dziale IV jest wpisane ograniczone prawo rzeczowe - hipoteka

co do kredytu, nie jest on obowiązkowy, można całe życie mieszkanie wynajmować
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
filippp

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 14:00
Tomasz Paryz napisał


Dopóki nie spłacisz kredytu w banku mieszkanie nie jest Twoje... a kredyt na 10-30 lat to przekleństwo, bo nie masz pewności jaka będzie sytuacja gospodarcza przez te lata.

Ale rozumiem, że oczekujesz porady zgodną ze swoimi założeniami. Mniemam, że w banku takie osoby znajdziesz bez problemu - w końcu płacą im od sprzedaży kredytów i pożyczek.


Ale jeśli nie wezmę kredytu i nie kupię mieszkania, to całe życie będę mieszkał w wynajmowanym. I płacił tyle samo za wynajem, co za ratę kredytu. Myśli pan, że właściciel nie wyrzuci nas na bruk, jeśli sytuacja na rynku się pogorszy? Według mnie ryzyko jest takie samo. Za to po tych 30 latach w przypadku kredytu będziemy mieć własne, nieobciążone żadnym długiem mieszkanie. W przypadku wynajmu nie będziemy mieć niczego. Uważa pan, że to lepsze wyjście?
Pewnie, że wolelibyśmy kupić je za gotówkę i nie wiązać się kredytem, ale kogo na to stać? Ja cudem dostałem umowę o pracę za najniższą krajową, żona pracuje na zleceniach, rocznie mamy niecałe 30 tysięcy dochodu. Miesięcznie nie jesteśmy w stanie odłożyć więcej niż 500 złotych, a nie mamy jeszcze dziecka. Obliczyłem, że na własne mieszkanie musielibyśmy tak odkładać przez 41 lat. A potem co? Głodowa emerytura? Jałmużna od państwa?
Cytuj
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 14:21
Z zasady jestem przeciwnikiem brania pożyczek i kredytów konsumpcyjnych. Szczególnie jeśli spłata jest rozłożona na wiele lat, bo przez ten czas nie wiesz co może się wydarzyć.

Rozumiem, że pragnienie posiadania "własnego" mieszkania jest duże, ale trzeba być świadomy ryzyk z tym związanych. Polecam zapoznanie się z tym blogiem: http://marciniwuc.com/ Zanim pójdziesz do banku dobrze spędzić trochę czasu czytając i oddając się refleksji. Być może Twoja decyzja i akceptowalność parametrów kredytu troszkę się zmienią.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

17.6.2015 9:55
Mało kogo stac, zeby kupic nieruchomosc za gotowke. niestety kredyty to codzienność. Jelsi chce się miec swoje m.
Cytuj
Odpowiedź