• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy warto jest obecnie kupować złoto

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Kaja Metrowska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2015 14:55
Czy inwestujecie w złoto? Sama mam pewną ilość oszczędności i zastanawiam się własnie czy nie zainawetować własnie w metale szlachetne. Czy Waszym zdaniem jest to dobra opcja? I ile mniej więcej można na tym zarobić?
Czy trzymacie je w banku czy może w domowym sejfie?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

8.6.2015 13:38
Kaja Metrowska napisał
Czy inwestujecie w złoto? Sama mam pewną ilość oszczędności i zastanawiam się własnie czy nie zainawetować własnie w metale szlachetne. Czy Waszym zdaniem jest to dobra opcja? I ile mniej więcej można na tym zarobić?
Czy trzymacie je w banku czy może w domowym sejfie?
Ale kruszec? W fundusze? W co konkretnie chcesz inwestowac? Kupic sztabki?
Cytuj
Faustyn

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.6.2015 17:49
Skoro pani chce je trzymać w sejfie to podejrzewam, że chodzi o sztabki.
Pomysł raczej nie jest zły, bo nie wyobrażam sobie, co musiałoby się wydarzyć, żeby cena złota bardzo spadła. Chyba tylko odkrycie jakichś nowych, obfitych źródeł.
Chociaż w sumie aż tak bardzo w tym nie siedzę, więc nie wiem, czy teraz jest dobry czas na taki zakup. Ile powinna wynosić jego cena, żeby się to opłacało?
Cytuj
elka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 12:13
Faustyn napisał
Skoro pani chce je trzymać w sejfie to podejrzewam, że chodzi o sztabki.
Pomysł raczej nie jest zły, bo nie wyobrażam sobie, co musiałoby się wydarzyć, żeby cena złota bardzo spadła. Chyba tylko odkrycie jakichś nowych, obfitych źródeł.
Chociaż w sumie aż tak bardzo w tym nie siedzę, więc nie wiem, czy teraz jest dobry czas na taki zakup. Ile powinna wynosić jego cena, żeby się to opłacało?
Zeby inwestowac w kruszce to trzeba sie na tym znac, ja zresztą czytałam ostatnio ze wcale nie jest to taki pewny zarobek.
Cytuj
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 12:21
Warto czytać w tym temacie. Proponuję na początek ten blog: http://independenttrader.pl/330,czy_zloto_naprawde_jest_barbarzynskim_reliktem_przeszlosci.html
Cytuj
nastor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 13:28
elka napisał
Zeby inwestowac w kruszce to trzeba sie na tym znac, ja zresztą czytałam ostatnio ze wcale nie jest to taki pewny zarobek.


Ale tu chyba nie chodzi o zarobek, tylko o lokatę kapitału. Tylko czy ceny złota są odpowiednio stabilne? Ja sam dostałem kiedyś w prezencie sztabkę złota, taką wielkości paznokcia, ale traktuję to bardziej jako ciekawostkę. Choć wiadomo, że w przypadku jakichś większych zagrożeń, na przykład wojny, lepiej mieć złoto niż niepewną walutę. A obecnie sytuacja nie jest zbyt pewna.
Cytuj
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 14:01
nastor napisał
elka napisał
Zeby inwestowac w kruszce to trzeba sie na tym znac, ja zresztą czytałam ostatnio ze wcale nie jest to taki pewny zarobek.


Ale tu chyba nie chodzi o zarobek, tylko o lokatę kapitału. Tylko czy ceny złota są odpowiednio stabilne?


Stabilne względem czego? Na pewno lepiej jest posiadać złoto niż papierki, które ustawicznie tracą na wartości. Tutaj ciekawa analiza: http://stefczykradzi.pl/216-inflacja-pozeracz-oszczednosci
Cytuj
Odpowiedź