• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jakie konto oszczędnościowe dla dziecka?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Milewat

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2015 12:02
Niedługo ma się nam urodzić syn i zastanawiamy się z żoną, gdzie założyć dla niego konto oszczędnościowe. Możecie państwo coś polecić? Najlepiej, żeby opłat było jak najmniej, a odkładane pieniądze zabezpieczone przed inflacją. o i nie chcielibyśmy, żeby co miesiąc trzeba było wpłacać określoną kwotę, bo zamierzamy wpłacać pieniądze w miarę możliwości, a z tym jak wiadomo może być różnie.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

8.6.2015 13:40
Otwarte Konto Oszczędnościowe dla Juniora w ING Banku Śląskim. fajna oferta. Oprocentowanie 2,5% w skali roku przez pierwsze 4 miesiące. Bezpłatne otwarcie konta
Cytuj
koronka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2015 8:58
Na rynku oprocz tego to teraz chyba nie ma nic dla dzieci ciekawego. nawet oferta PKO BP tez ma niewiele do zaoferowania. A po promocji ile to w ING bedzie oprocentowane?
Cytuj
stachu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2015 9:11
Bez przesady. Jest ich więcej. Rachunek oszczędnościowy "Mój Skarb" w Pekao SA.- oprocentowanie rachunku wynosi 1,50% w skali roku niezależnie od zgromadzonej kwoty; Pierwsze Konto Oszczędnościowe w PKO BP, 2% do kwoty 10 000 zł oraz 1,60% dla nadwyżek.
Cytuj
Milewat

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2015 11:45
Gość napisał
Otwarte Konto Oszczędnościowe dla Juniora w ING Banku Śląskim. fajna oferta. Oprocentowanie 2,5% w skali roku przez pierwsze 4 miesiące. Bezpłatne otwarcie konta


To chyba wydaje się najlepsze, tylko ciekawe, ile tego oprocentowania będzie potem.
Choć bardziej interesują mnie ewentualne opłaty za prowadzenie. Może wie pan, czy jakieś są? I jak to wygląda z wpłatami, co miesiąc musi jakaś być?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

9.6.2015 11:55
Milewat napisał
Gość napisał
Otwarte Konto Oszczędnościowe dla Juniora w ING Banku Śląskim. fajna oferta. Oprocentowanie 2,5% w skali roku przez pierwsze 4 miesiące. Bezpłatne otwarcie konta


To chyba wydaje się najlepsze, tylko ciekawe, ile tego oprocentowania będzie potem.
Choć bardziej interesują mnie ewentualne opłaty za prowadzenie. Może wie pan, czy jakieś są? I jak to wygląda z wpłatami, co miesiąc musi jakaś być?
Dowolny moment wpłat możesz zasilać konto swojego dziecka kiedy tylko chcesz. tutaj jest regulamin http://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1102509
Cytuj
OlafLub

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2015 13:54
A czy takie konto można założyć tylko swojemu dziecku? Bo myślałem o czymś podobnym dla mojego chrześniaka, jest to syn mojego brata.
Chciałby jednak, żeby jego rodzice nie wiedzieli o tym koncie, a on sam żeby otrzymał do niego dostęp dopiero jak skończy 18 lat i będzie mógł sam decydować.
Istnieje gdzieś taka możliwość?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.6.2015 14:00
możesz założyć konto bankowe na siebie, bo na "obce" dziecko mogą tylko rodzice lub opiekun prawny

inna opcja to coś w formie ubezpieczenia, dziecko będzie ubezpieczonym (i np. uposażonym) a Ty ubezpieczającym
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
robert

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2015 10:57
OlafLub napisał
A czy takie konto można założyć tylko swojemu dziecku? Bo myślałem o czymś podobnym dla mojego chrześniaka, jest to syn mojego brata.
Chciałby jednak, żeby jego rodzice nie wiedzieli o tym koncie, a on sam żeby otrzymał do niego dostęp dopiero jak skończy 18 lat i będzie mógł sam decydować.
Istnieje gdzieś taka możliwość?
To moze sam załóż i odkładaj pieniądze, a to co zgromadzisz przekażesz mu, gdy będzie pełnoletni. Fajny pomysł btw.
Cytuj
OlafLub

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2015 13:48
Robert Sierant napisał
możesz założyć konto bankowe na siebie, bo na "obce" dziecko mogą tylko rodzice lub opiekun prawny

inna opcja to coś w formie ubezpieczenia, dziecko będzie ubezpieczonym (i np. uposażonym) a Ty ubezpieczającym


Ale jak działa takie ubezpieczenie? Tak jak normalne ubezpieczenie na życie?
Ja bym wolał odkładać pieniądze, a nie liczyć na to, że jak umrę to dzieciak dostanie coś po mnie.
Chyba zostaje mi założyć na siebie konto, tyle tylko, że potem pewnie będą jakieś podatki od darowizny i tak dalej, a do tego pewnie będę potrzebował testamentu, żeby oszczędności dostał na pewno chrześniak, a nie jego mamuśka.
Cytuj
Odpowiedź