• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kiedy opłaca się założyć lokatę?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Melior

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2015 9:59
Niejednokrotnie czytałem tu wypowiedzi, że lokata pomaga na inflację, bo dzięki niej nasze pieniądze nie tracą na wartości. Ale jakoś nie mogę zrozumieć, kiedy opłaca się zakładać taką lokatę. Gdy mamy ile kapitału? Bo chyba 1000 czy 2000 to bez sensu, bo co one stracą na tej inflacji, i to jeszcze przez rok albo kilka miesięcy? No i, jeśli nie wyjeżdżamy za granicę to czy to ma sens? Albo jeśli nie zamierzamy tych pieniędzy przechowywać przez ileś lat, tylko kilka miesięcy, to czy to ma sens?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.5.2015 10:50
jeżeli masz kwotę X i wiesz że przez czas Y nie będziesz tych pieniędzy potrzebował to należy pieniądze gdzieś ulokować; depozyt terminowy to najprostsze rozwiązanie

pamiętaj, że wartość pieniądza w czasie się zmienia, możesz otrzymać 10-20 zł odsetek albo nic...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Jarec

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2015 11:16
Moim zdaniem zawsze warto jest zakładać lokatę. Sam pierwszą lokatę założyłem jak miałem zaoszczędzone 5000 zł. Może nie były to duże pieniądze ale zawsze nie traciły na wartości. Było to jakieś 3 lata temu . Lokata w Santander Banku na 5,6%. Czyli z lepszym oprocentowaniem niż teraz.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.5.2015 11:22
piszesz o oprocentowaniu nominalnym...

miałem kiedyś lokatę na 13% i uwierz mi, była znacznie gorsza od tych oferowanych w kwietniu 2015 r. na 4%
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

19.5.2015 11:25
No pare lat temu oprocentowania były wyższe, nie da się ukryc. 5000 zl to juz nie jest tak malo, warto lokowac, zeby nie tracilo na wartosci.
Cytuj
Melior

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2015 13:12
No dobrze, ale w jakim okresie te 5000 straci na wartości? Może się mylę, ale dla mnie wygląda to tak, że mając teraz 5000 kupię za nie tyle samo, co za pół roku. Inflacja chyba nie działa aż tak szybko...
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

19.5.2015 13:15
Działa codziennie :D
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

19.5.2015 18:06
Gość napisał
Działa codziennie :D

Dobrze powiedziane :)
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2015 8:17
Inflacja to inflacja, juz po kilku dniach pieniądz traci na wartości, nie ma sie co oszukiwać. Trzeba chronić swoje środki.
Cytuj
Melior

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2015 9:27
Edek napisał
Inflacja to inflacja, juz po kilku dniach pieniądz traci na wartości, nie ma sie co oszukiwać. Trzeba chronić swoje środki.
Edek napisał
Inflacja to inflacja, juz po kilku dniach pieniądz traci na wartości, nie ma sie co oszukiwać. Trzeba chronić swoje środki.


No dobrze, a wiadomo, ile ta inflacja obecnie wynosi? Bo nigdzie nie mogę znaleźć danych z tego roku, tylko z poprzednich.
Nadal trochę ciężko mi to zrozumieć, bo mając pieniądze w portfelu wcale nie zauważam, że tracą na wartości.
Cytuj
Odpowiedź