• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jaka lokata przy 50 tys.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
roman_z

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2015 15:27
Szukam dobrej lokaty na 50 tys. złotych na rok. Czy możecie mi polecić jakieś banki z dobrymi ofertami? Czy waszym zdaniem najlepiej będzie włożyć te 50 tys na jedną lokatę, czy może na dwie mniejsze? Zupełnie się na tym nie znam, nigdy nie miałem lokaty, a mam wolne 50 tys. Czy przy takiej kwocie da się w ogóle coś zarobić na lokacie?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

14.5.2015 18:07
nie ma sensu rozbijać na dwie, załóż tam gdzie dają najlepsze warunki
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Jarec

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2015 13:15
Zorientuj się w GetinBanku W ostatnim czasie mieli dość korzystne lokaty. Widziałem,że oferowali lokatę 2 miesiące temu na 3,7% na 6 miesięcy na 50 tys. złotych .Nie wiem jak jest obecnie.

W skali roku zarobek na 50tys. złotych jest całkiem niezły Nawet przy tak niskim oprocentowaniu jakie mamy obecnie.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.5.2015 13:55
w GNB była lokata do 100kzł na 4%, ale promocja się skończyła...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
roman_z

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2015 15:47
Dzięki za rady! Jeśli ktoś z was miałby jeszcze jakieś rady odnośnie banków, będę wdzięczny :) Myślałem, że przy 50 tys to nie da się zbytnio zarobić, szczerze powiedziawszy!
Cytuj
Trylion

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2015 16:26
Nie, no, jak znajdziesz lokatę na 4% to na 50 tysiącach zarobisz miesięcznie 2000 a to nie są byle jakie pieniądze, więc moim zdaniem sprawa jest warta zachodu.
Pytanie, czy gdzieś dziś dostaniesz lokatę na 4%?
Aczkolwiek nie zgodzę się z poprzednikami, że nie warto zakładać 2 lokat. Owszem, jeśli masz pewność, że pieniądze nie staną się nagle potrzebne, to mają rację, ale w życiu różnie bywa. Jeśli miałbyś dwie lokaty i musiał koniecznie wypłacić część pieniędzy, to zlikwidujesz tylko jedną lokatę i stracisz połowę zysków.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 9:52
Trylion napisał
Nie, no, jak znajdziesz lokatę na 4% to na 50 tysiącach zarobisz miesięcznie 2000 a to nie są byle jakie pieniądze, więc moim zdaniem sprawa jest warta zachodu.

Przypadek o którym piszesz to musiałaby być lokata co najmniej 48% w skali roku (nie licząc podatku) ;)
4% jest w skali roku, to po odliczeniu podatku - 0,27% miesięcznie czyli nie 2 tys. zł miesięcznie odsetek, a jedynie 135 zł
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
roman_z

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 11:16
Byłem w Getinie i dają tam 2.7% w skali roku. Nie mogę włożyć pieniędzy na dłużej niż rok, stąd pewnie ten procent. Jeśli założę najpierw lokatę na 3 miesiące, w tym czasie założę kartę w Getinie, będę jej używać i wydam 300zł miesięcznie, wpłacę tysiaka na kartę etc to dostanę 2.9% później, ale nie wiem czy chce mi się mieć tyle zachodu o 250zł po roku i 3 miesiącach. Mimo wszystko małe są te stawki na rok, liczyłem na 4% gdzieś, ale jest to zupełnie nieosiągalne.
Cytuj
Trylion

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 12:34
Finansolog napisał

Przypadek o którym piszesz to musiałaby być lokata co najmniej 48% w skali roku (nie licząc podatku) ;)
4% jest w skali roku, to po odliczeniu podatku - 0,27% miesięcznie czyli nie 2 tys. zł miesięcznie odsetek, a jedynie 135 zł


A, no to rzeczywiście, zysk żaden. Przepraszam, pomyliłem się, ale dziękuję za sprostowanie :)
Chociaż oczywiście szkoda, że nie wygląda to tak, jak ja myślałem...
Cytuj
kesztar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.7.2015 10:20
W Idea Banku są ciekawe warunki. 4,75% masz na lokacie zyskującej. http://www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokata-zyskujaca
Cytuj
Odpowiedź