• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Lepsza jest lokata krótkoterminowa czy długoterminowa

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ewe_skrzy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.5.2015 8:07
Zastanawiam się czy lepiej będzie zainwestować w lokatę na 3 miesiące czy może na dłużej?
Obecnie krótsze lokaty są lepiej oprocentowane ale kto wie czy stopy procentowe jeszcze nie spadną ( a spadają ciągle).
Może jednak lepiej jest zainwestować w 3% lokate na rok ? Bo taka ostatnio znalazłam. Chodzi tutaj o 10 tys. złotych.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

4.5.2015 14:19
Najlepiej wyszukiwać najlepiej oprocentowane krótkie (2-3 mce) lokaty, które przeważnie mają 4% + z czego długoterminowe to średnio 3%.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
kesztar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.5.2015 10:15
Też wolę takie z krótszym terminem, maksymalnie 3-4 miesiące. Nie ma sensu zamrażać środków na dłużej. Teraz w Idea Banku mają właśnie dobrą ofertę - lokata 3-miesięczna na 4% w skali roku. Zakłada się internetowo, w kilka minut: http://www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokata-happy
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

5.5.2015 10:19
w czasie kiedy bardziej realna jest podwyżka stóp procentowych lepsze są lokaty na krótszy okres (max 6 m-cy)
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
aleca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.5.2015 11:21
A obecnie bardziej realne jest to, że stopy spadną czy wzrosną, jak pan sądzi?
Sama nie znam się na tym kompletnie, a także zastanawiam się nad założeniem lokaty na kilkanaście tysięcy złotych.
Słyszałam, że wiele osób chwali te lokaty krótkoterminowe, ale podobno na dobrych warunkach to w danym banku można ją dostać tylko raz, a potem trzeba ewentualnie szukać w jakimś innym.
Cytuj
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.5.2015 14:56
Na razie wciąz spadaja, dlatego lepiej lokowac na krotkie terminy. CHwalą krótkoterminowe, bo są lepiej oprocentowane.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

5.5.2015 15:29
To widac w ofertach, ze te krotko sa faktycznie wyzej oprocentowane, nawet na 4 proc.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

5.5.2015 15:31
Należę do tych chwalących krótkoterminowe ;) Do tego trzeba obserwować promocje.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.5.2015 8:20
Ja tez nie widze sensu angazowac srodki gdzies obecnie na dłużej. Przecież sytuacja jest teraz dosc dynamiczna. Moze nieawem oprocentowanie wzrosnie.
Cytuj
Saka

Niezarejestrowani

9.3.2020 3:15
Teraz to jeszcze różniej z tym. Każda lokata oprocentowanie ma zupełnie inne. Często zdarza się, że banki oferują wyższe oprocentowanie, ale za prowdzenie konta także płacisz więcej. Trzeba niestety ruszyć głową, to odjąć a to dodać. ja tak wyglądowałam w toyota bank
Cytuj
Odpowiedź