• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kiedy opłaca się zakładać konto oszczędnościowe?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
NannaA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.4.2015 13:46
Zastanawiam się, czy jest sens, żebym założyła sobie konto oszczędnościowe. Nie mam dużych oszczędności, raczej staram się na bieżąco coś odkładać, ale też często do tych środków zaglądam. Z drugiej strony oprocentowanie na tych kontach jest minimalne, no i jeszcze do tego dochodzi podatek Belki. Więc jak myślicie, czy jest sens założyć takie konto?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

24.4.2015 13:52
podatek Belki zapłacisz zawsze, KO są zazwyczaj prowadzone bezpłatnie więc założyć możesz i chociaż spróbujesz oszczędzać...

lepszy niski zysk niż żaden
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

24.4.2015 14:04
Ja mam KO, w bgz optima, i sobie tam czasem cos dorzucę, zysk jest, nie żeby jakis wielki, ale na pewno większy niż byłby nic z nimi nie robiąc.
Cytuj
Zapola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.4.2015 14:38
Ja mam w mBanku, jest całkowicie darmowe, ale zysku z tego nie ma praktycznie żadnego. Jeśli więc chcesz naprawdę oszczędzać to może pomyśl o lokacie. Są w końcu różne, więc może jakaś akurat będzie do ciebie pasować. Jaka jest minimalna wpłata na lokatę wie ktoś może? Bo zysk to chyba maksymalnie 4%?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

24.4.2015 15:04
To troche słaba alternatywa (lokata), bo one sa na krotsze terminy. Chybaze np. 2 -letnia i przekładać pieniądze. To jest jakieś rozwiązanie.
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.4.2015 15:25
No wlasnie, plus jeszcze NannaA napisała, ze chce odkładac kwoty regulanie, co przy lokacie nie jest mozliwe. Ja tam uwazam, ze wlasnie KO to dobre rozwiazanie. Trzeba tylko znaleźć takie, które jest w miare korzystnie oprocentowane.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

27.4.2015 18:53
KO w BGZ Optima, jest okej. polecam. zawsze cos mozna odłozyć i zyskac :)
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

27.4.2015 20:38
Gość napisał
KO w BGZ Optima, jest okej. polecam. zawsze cos mozna odłozyć i zyskac :)

Ja również, zwłaszcza w połączeniu z Lokatą Bezkarną.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Iwona

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.4.2015 8:10
Tez mam od jakiegos czasu w BGZOptima KO i jestem zadowlona, przede wsyztskim obsługa bez problemu. Wszystko na sms:) bardzo mi sie podoba.
Cytuj
ankaba

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.4.2015 10:30
No i za bardzo nie można wypłacać pieniędzy...

Jak to jest może z kapitalizacją na rachunkach oszczędnościowych ? Czy jest ona co miesiąc czy może co roku?
Pytam się bo jak widzę to niektóre banki oferują na kontach oprocentowanie 4%. Jakby kapitalizacja byla miesięczna to jest to lepsze rozwiązanie od lokaty.
Cytuj
Odpowiedź