• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

fundusze inwestycyjne, a lokaty

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

2.4.2015 11:32
Czy fundusze inwestycyjne są podobnie jak lokaty bezpieczne? Czy każdy może przy ich pomocy inwestować? Czy to sie opłaca? O tym tutaj A Państwo inwestują w fundusze? Polecają jakieś konkretne rozwiązania?
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
natglika

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.4.2015 12:46
Ja kiedy jeszcze miałam pieniądze ( niestety ale obecnie mam trochę długów) to oszczędzałam praktycznie wyłacznie na lokatach. Nigdy nie miałam dużego zaufania do funduszy inwestycyjnych szczególnie,że nie dają nam pewności że zarobimy a wręcz może się zdarzyć.ze stracimy.
Chociaż z drugiej strony niektórzy dobrze ponoc na tym zarabiają. Mój kolega chwalił się,że w zeszłym roku wyciągnął prawie 16% zysku.
Czy są jakieś pewne fundusze inwestycyjne ?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

2.4.2015 13:03
Ludzie zawsze będą wybierać lokaty. Są bezpieczne, a zwykły Kowalski woli pewny zysk niż ryzyko.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

3.4.2015 12:03
Gość napisał
Ludzie zawsze będą wybierać lokaty. Są bezpieczne, a zwykły Kowalski woli pewny zysk niż ryzyko.


tylko, że lokaty nie dają pewnego zysku a jedynie (w najlepszym wypadku) ochronę kapitału,

nie ma rozwiązań gwarantujących wysoki zysk i jednocześnie dobrą płynność przy założeniu braku ryzyka

zawsze z czegoś trzeba będzie zrezygnować...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

3.4.2015 12:07
Nawet jesli kapital jest chorniony to juz cos. Po co ryzykowac? Oczywiscie, ze ludzie zyskuja, ale na funduszach chyba znowu ten zysk nie jest jakos wielki. Dlatego jakas lokatka 4 proc. i mozna spac spokojnie.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

3.4.2015 12:32
po co ryzykować? aby zarobić ;-) na lokacie 4% dostaniesz, w jednym banku, tylko raz, potem trzeba szukać innego, po jakimś czasie wyczerpiesz dostępne promocje (wcześniej sprzedając wszystkim swoje dane osobowe) i co dalej?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
natglika

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.4.2015 12:38
Właśnie niekoniecznie ludzie będą tak zachowawczy ;) Ktoś nie ma skłonności do ryzyka to założy sobie lokatę. Jednak jest wiele odważnych osób, które nie będą bały się zainwestowania swoich pieniędzy w fundusze czy nawet akcje.

Gdyby ludzie byli tacy ostrożni to nie byłoby na przykład afery z Amber Gold ;)
Cytuj
Bialek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.4.2015 14:50
Ja jeszcze nie inwestowałem ale zastanawiałem się nad tym rozwiązaniem. Mam obecnie dość spore oszczędności tak więc chciałbym zainwestować w fundusze ok 10 tys. złotych.
Pytanie- jak się do tego zabrać? Czy samemu szukać w sieci informacji o konkretnych funduszach inwestycyjnych?
Czy może skontaktować się z doradcą, który powinien coś dobrać?
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

9.4.2015 13:34
Bialek napisał
Ja jeszcze nie inwestowałem ale zastanawiałem się nad tym rozwiązaniem. Mam obecnie dość spore oszczędności tak więc chciałbym zainwestować w fundusze ok 10 tys. złotych.
Pytanie- jak się do tego zabrać? Czy samemu szukać w sieci informacji o konkretnych funduszach inwestycyjnych?
Czy może skontaktować się z doradcą, który powinien coś dobrać?

Zdecydowanie warto samemu czegoś poszukać i posiąść przynajmniej podstawową wiedzę. Doradca finansowy będzie najlepszym rozwiązaniem jednak warto posiadać wiedzę, aby szybko zweryfikować czy człowiek, który sprzedaje nam produkt wie co robi.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 15:01
Finansolog napisał
Bialek napisał
Ja jeszcze nie inwestowałem ale zastanawiałem się nad tym rozwiązaniem. Mam obecnie dość spore oszczędności tak więc chciałbym zainwestować w fundusze ok 10 tys. złotych.
Pytanie- jak się do tego zabrać? Czy samemu szukać w sieci informacji o konkretnych funduszach inwestycyjnych?
Czy może skontaktować się z doradcą, który powinien coś dobrać?

Zdecydowanie warto samemu czegoś poszukać i posiąść przynajmniej podstawową wiedzę. Doradca finansowy będzie najlepszym rozwiązaniem jednak warto posiadać wiedzę, aby szybko zweryfikować czy człowiek, który sprzedaje nam produkt wie co robi.
Wlasnie po to korzystamyz doradztwa, zeby juz sie nie martwic. Ale niestety racja, ze trzeba trzymac reke na pulsie. W koncu chodzi o nasze pieniadze. Nie chce byc sceptykiem, ale trudno doradcom wierzyc na 100 proc.
Cytuj
Odpowiedź