• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co sądzicie o zakładaniu konta całkowicie przez internet?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.3.2015 21:43
Czy banki wciąż mają to w ofercie? Chodzi mi o możliwość założenia konta nie tyle przez internet, co nawet bez konieczności wysyłania kuriera z umową. Te, w których weryfikacji dokonuje się poprzez przelew.
Jak na mój gust, to korzystają z tego z pewnością oszuści, którzy wyłudzają skany dowodów i każą sobie przesyłać na przykład takie przelewy pod pozorem ogłoszeń o pracę.
A jakie jest Państwa zdanie na ten temat?
Wypowiedź została zmieniona przez: Wionella 23.3.2015 7:26
Cytuj
CostCare

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.3.2015 22:13
Do weryfikacji konta przez przelew musisz mieć wcześniej konto w innym banku. Czyli bank zakłada, że inny bank poprawnie Cię już zweryfikował. Dla mnie genialne w swojej prostocie!
Cytuj
Cost Care Consulting
www.costcare.pl/optymalizacja-zus
Nathan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2015 8:37
Moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie. Szczególnie dla zaganianych ludzi i tych, kórzy za bardzo nie chcą powierzać w ręce kuriera swoich danych osobistych ( na przykład ksero dowodu).
Wszystko zależy od naszej trzeźwości umysłu. Takie konto może być przecież w 100% bezpieczne jeśli nie damy się oszustom.
W ostatnim czasie wiele jest ofert pracy, w których na przykład proszą nas o wykonanie przelewu ! Nigdy nie powinniśmy się na to godzić ponieważ skutkuje to załóżeniem przez oszusta takiego konta i późniejszego wzięcia na nas kredytu.
Cytuj
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2015 12:41
Ja co prawda osobiste założyłem w oddziale, ale oszczędnościowe online. Jestem zadowolony.
Cytuj
patkanka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2015 12:47
Ja swego czasu założylam sobie takie konto online i jestem zadowolona. Nie miałam czasu na to aby biegać po oddziałach ( szczególnie,że czasami są w nich naprawdę spore kolejki). A tak szybko i po sprawie.
Uważam,ze te wszystkie procedury bezpieczeństwa są dobre. A jeśli ktoś zostanie oszukany to włąśnie z własnej winy. Jak w przypadku sytuacji jaką tutaj nakreślił Nathan.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2015 15:16
patkanka napisał
Ja swego czasu założylam sobie takie konto online i jestem zadowolona. Nie miałam czasu na to aby biegać po oddziałach ( szczególnie,że czasami są w nich naprawdę spore kolejki). A tak szybko i po sprawie.
Uważam,ze te wszystkie procedury bezpieczeństwa są dobre. A jeśli ktoś zostanie oszukany to włąśnie z własnej winy. Jak w przypadku sytuacji jaką tutaj nakreślił Nathan.


Dokładnie ludzie nie mają zwyczajnie czasu biegać po oddziałach gdy mogą to załatwić z pracy/domu
Cytuj
roczen

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.3.2015 9:42
A co w przypadku jeśli ktoś założy na nas taki konto ? Oszuści mają bardzo rożne metody i potrafią wyłudzic nasze dane wieloma sposobami ( na przykład tym podanym tutaj wczesniej na pracę).
Przecież wzięcie kredytu wymaga jednak kontaktu z kurierem i dania mu podpisu?
A i co jeśli zorientujemy się ,że mamy za to kredyty. Kto ponosi za to pełną odpowiedzialność?
Bank, który nie dopilnował bezpieczeństwa.
Czy my?
Cytuj
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.3.2015 13:22
roczen napisał
A co w przypadku jeśli ktoś założy na nas taki konto ? Oszuści mają bardzo rożne metody i potrafią wyłudzic nasze dane wieloma sposobami ( na przykład tym podanym tutaj wczesniej na pracę).
Przecież wzięcie kredytu wymaga jednak kontaktu z kurierem i dania mu podpisu?
A i co jeśli zorientujemy się ,że mamy za to kredyty. Kto ponosi za to pełną odpowiedzialność?
Bank, który nie dopilnował bezpieczeństwa.
Czy my?
jasne, ze bank. Nie popadajmyw paranoje. Bank musi zadbac o bezpieczenstwo produktów.
Cytuj
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.3.2015 14:39
Ludzie obwiają się tych nowych technologii, ale z nich korzystają. Ja tez poczatkowo jak zaczynaem korzystac z bankowosci internetowej miałem obawy, ale zobaczyłem ze nic sie złego nie dzieje, a jest duzo wygodniej, podobnie płatnosci zblizeniowe. Aby sie przyzwyczaić potrzebujemy czasu.
Cytuj
stachu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.3.2015 15:39
A jak teraz inaczej cos zalatwic? Postoje chwile na poczcie i sie denerwuje to co mowic jak mialbym jeszcze do banku lazic z takimi trywialnymi rzeczami...
Cytuj
Odpowiedź