• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

A może inwestycja w rubla?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ElżbietaMaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.3.2015 18:33
Wiem, że w Rosji inflacja i rubel leci na łeb na szyję. I tu rodzi się we mnie pytanie: czy nie jest to dobra okazja, żeby kupić tanio walutę? Wydaje mi się, choć zaznaczam od razu, że kompletnie się na tym nie znam, że skoro teraz spada, to kiedyś będzie musiał wzrosnąć. I raczej mało prawdopodobne jest, żeby Rosjanie zmienili walutę, więc gdybym teraz kupiła trochę rubli, to za jakiś czas, gdy wyjdą z kryzysu, będą one warte więcej, więc w efekcie zarobię.
Proszę, żeby ktoś mi napisał, jeśli się mylę i na czym polega mój błąd.
Cytuj
Kadża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 8:49
Gdzieś tutaj już był taki temat. Również się nad tym zastanawiałam ponieważ waluta ta potrafiła wiele razy tak spadać a potem rosła. Sytuacja była bardzo cykliczna. Z drugiej strony nie jest to pewny pieniądz. Taki jak na przykład euro, dolar czy funt. Co jeśli jeszcze jego wartość spadnie?
Swoja drogą to w kantorach można obecnie kupić rubla? Gdzie możena zaopatrzyc się w taką walutę?
Cytuj
Irek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 11:13
No właśnie nie wiesz. Nawet najwięksi spekulanci nie są w stanie przewidzieć jak będzie się przedstawiał wykres cen rubla w przyszłoci. Moim zdaniem nie warto jest inwestować w tę walutę. Raczej postawiłbym na bardziej pewne waluty takie jak na przykład euro czy funt. Kasa zabezpieczona.
Ewentualnie zainwestowałbym w nieruchomość . Na przykład w mieszkanie w większym mieście.Zysk z wynajmu potrafi być bardzo dobry.
Cytuj
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 11:43
Ale koleżanka tu chyba nie pyta o inwestowanie, jako odkładanie pieniędzy w pewne miejsce, ale o jakiś rodzaj gry giełdowej. Skoro jest duże ryzyko i mało kto wie, jak rubel się zachowa, to możliwe, że uda się dużo zyskać, gdyby jednak poszybował w górę, czy tak?
Sam się nad tym nie zastanawiałem, ale jeśli ktoś lubi ryzyko i nie boi się, że może stracić część środków, to chyba nic nie stoi na przeszkodzie.
W końcu kto nie ryzykuje, ten nic nie ma, zgadzacie się?
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 15:00
Rubel raczej się odbije to kwestia czasu, bardzo wątpię że w ciągu roku zostanie na danym poziomie. Pytanie w jakim tępię będzie wzrastał i po jakim czasie ruszy w górę.
Może być to miesiąc a może być to pół roku.
Wiec nie wydaje mi się że to jest dobra inwestycja.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 22:30
ElżbietaMaj napisał
Wiem, że w Rosji inflacja i rubel leci na łeb na szyję. I tu rodzi się we mnie pytanie: czy nie jest to dobra okazja, żeby kupić tanio walutę? Wydaje mi się, choć zaznaczam od razu, że kompletnie się na tym nie znam, że skoro teraz spada, to kiedyś będzie musiał wzrosnąć. I raczej mało prawdopodobne jest, żeby Rosjanie zmienili walutę, więc gdybym teraz kupiła trochę rubli, to za jakiś czas, gdy wyjdą z kryzysu, będą one warte więcej, więc w efekcie zarobię.
Proszę, żeby ktoś mi napisał, jeśli się mylę i na czym polega mój błąd.


to co chcesz zrobić to spekulacja = bardzo ryzykowny ruch, poza tym kupisz ruble (rozumiem, że gotówkę) ruskie przeprowadzą denominację i pojedziesz do nich, aby wymienić "stare" na nowe?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.3.2015 9:57
To chyba ryzykowne trochę :) Że w ogóle w takiej sytuacji ludzie wpadają na takie pomysły :)
Cytuj
k_korocz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.3.2015 10:12
Ja kupiłem trochę rubli ;)
Za niewielką kwotę . 500 zł czyli praktycznie nic. Trzymam część oszczędności w różnych walutach. Mam obecnie 5000 zł w dolarach , 2000 w euro, 2000 zł w funtach oraz 500 zl w rublach.

Nie jest to duża kwota, kto wie? Może w przyszłości rzeczywiście waluta podskoczy w górę? Nie sądzę jednak abym zainwestował w taki sposób większe pieniądze. Jest to zbyt ryzykowne. Jeśli już chcesz coś inwestować to tak jak ja. NIewielkie kwoty. Jak coś to niewiele stracisz.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.3.2015 14:15
k_korocz napisał
Ja kupiłem trochę rubli ;)
Za niewielką kwotę . 500 zł czyli praktycznie nic. Trzymam część oszczędności w różnych walutach. Mam obecnie 5000 zł w dolarach , 2000 w euro, 2000 zł w funtach oraz 500 zl w rublach.

Nie jest to duża kwota, kto wie? Może w przyszłości rzeczywiście waluta podskoczy w górę? Nie sądzę jednak abym zainwestował w taki sposób większe pieniądze. Jest to zbyt ryzykowne. Jeśli już chcesz coś inwestować to tak jak ja. NIewielkie kwoty. Jak coś to niewiele stracisz.


Tak tak tak, to jest bardzo dobre podejście małymi sumami w paru miejscach, przy ewentualnej klapie nie jesteśmy z wszystkim w plecy.
Cytuj
Odpowiedź