• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

lokaty walutowe są bezpieczne?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

11.3.2015 12:04
Czy założenie lokaty walutowej to obecnie dobre posunięcie? Czy to bezpieczne produkty? tutaj Posiadają/posiadali Państw taki produkt?
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Kadża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 8:50
Zastanawiałam sie jakiś czas temu nad założeniem sobie takiej lokaty walutowej. Jestem zdania,że zainwestowanie w euro czy funta jest bezpiecznym posunięciem z uwagi na to,ze waluty te sa bardzo mocne. Raczej nie ryzykujemy takiego spadku jak na przykład w przypadku rubla. Z drugiej strony trzeba liczyć na niskie oprocentowanie.
Rozmawiałam ostatnio z getin Bankiem na temat lokat walutowych. Oprocentowanie najwyżej sięgało 1% ;)
Cytuj
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 11:54
No na pewno niosa za soba wieksze ryzyko niz te w zlotówkach. Nazwałbym to podowjnym ryzykiem, nie dosc ze nie przeiwidzisz sytuajci na rynku to jescze ryzyko wlautowe. obecnie nie interesowałbym sie takim rozwiazaniem.
Cytuj
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 12:50
One sa teraz slabo oprocentowane. https://www.getinbank.pl/dla-ciebie/oszczednosci/lokaty/lokaty-walutowe/szczegoly, czy http://www.bzwbk.pl/oszczednosci-i-inwestycje/oszczednosci-i-inwestycje/lokaty-terminowe/lokata-terminowa-walutowa/lokata-terminowa-walutowa.html#tab_oprocentowanie. Bez sensu.
Cytuj
roczen

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.3.2015 11:40
grzes33 napisał
No na pewno niosa za soba wieksze ryzyko niz te w zlotówkach. Nazwałbym to podowjnym ryzykiem, nie dosc ze nie przeiwidzisz sytuajci na rynku to jescze ryzyko wlautowe. obecnie nie interesowałbym sie takim rozwiazaniem.

Ja wiem czy są takie niebezpieczne....
Euro czy funt raczej trzymają się jednego poziomu, poza tym nigdy nie zaszkodzi mieć większej ilości pieniędzy w obcej walucie.
Oprocentowanie faktycznie jest niewielkie :1 %.
Jestem zdania, że warto jest ulokować sobie niewielką sumę pieniędzy na takiej lokacie. Jest to pewien sposób na dywersyfikację.
Cytuj
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.3.2015 15:14
Też mi się wydaje, że euro czy dolar są mocniejsze niż złote. Pytanie, czy to ma aż takie znaczenie dla przeciętnego mieszkańca naszego kraju? Chyba nie. Inna sprawa, jeśli ktoś inwestuje za granicą, albo tam jeździ, mieszka czy cokolwiek. Wtedy na pewno opłaca mu się mieć co nieco w takiej walucie, nawet jeśli oprocentowanie to tylko 1%. W przeciwnym razie chyba lepiej założyć lokatę w złotówkach, która jest lepiej oprocentowana. Słyszałam, ze teraz można znaleźć jakaś za 4 czy 5%.
Cytuj
pitarek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 6:08
Co za głupie myślenie. Oczywiście,że ma to znaczenie dla ludzi żyjących w naszym kraju. Jeśli złotówka jest słaba to eksport jest drogi.
Poza tym wcale nie wiemy czy nie grozi nam scenariusz taki jak na Ukrainie czy Rosji gdzie z byle zawirowań waluta pada na łeb na szyję.
Z euro, funtem czy dolarem tak nie będzie. Swoją drogą to analitycy są zdania,że dolary w najbliższym czasie powinny powędrować do ponad 5 zł.
Cytuj
Odpowiedź